Türkiye'de karavanla seyahat etmek için en iyi zaman ne zaman?

Araç kullanırken izin verilen alkol seviyesi

Türkiye'de araç kullanırken izin verilen kan alkol seviyesi 0,5 g/L' dir . Bu limiti aşarsanız, en az 700 TL (yaklaşık 280 Euro) para cezası ödemeniz gerekecektir.

hız sınırı

Türkiye'yi bir karavanda ziyaret etmek için uyulması gereken hız sınırları aşağıdaki gibidir:

  • Paralı otoyollarda 120 km/s ,

  • Ücretsiz otoyollarda 110 km/s ,

  • kentsel alanların dışında 90 km/s ,

  • Aksi belirtilmedikçe, yerleşim alanlarında 50 km/s .

Türkiye'deki karavan alanları: nereye park edilir?


Otopark

Diğer tüm araçlarda olduğu gibi, #motokaravanınızla kasabaya park edebilirsiniz. Ancak bu, aynı kurallara uymanız gerektiği anlamına gelir.

Yerleşim alanlarında, karavanın kapı ve pencerelerinin uygun şekilde kapatıldığından emin olmalısınız. Arkasındaki bisiklet rafı dışında hiçbir şey aracın boyutundan dışarı çıkamaz. Bu nedenle mobilyalarınıza yerleşemeyecek ve takozlarınızı takamayacaksınız. Ayrıca, meskun alanlara park ederken aracınızda uyumanın yasak olduğunu unutmayın. Yerleşmek için bir kamp alanına veya bir #karavan park alanına gitmek daha iyidir.


Kamp, park alanları ve vahşi kamp

Türkiye'de birçok kamp alanı ve karavan park alanı bulunmaktadır. Ancak, bunlar çoğunlukla sahilde bulunur. Bu nedenle, birkaç günlüğüne orada kolayca uyuyacak veya yerleşecek bir yer bulabilirsiniz. Ancak, nerede duracağınızı bilmiyorsanız, Caramaps gibi araçlar işinize yarayabilir. Bunlar, istenen bölge veya ülkedeki tüm kamp ve karavan alanlarını bulmayı mümkün kılar.

Ayrıca iyi haber, Türkiye'de vahşi kamplara izin veriliyor! Böylece herhangi bir yere inebilir ve ülkenin en güzel manzarasının tadını çıkarabilirsiniz! Neredeyse her yerde. Ancak, uymanız gereken birkaç kural vardır.

Öncelikle, durmak istediğiniz noktanın özel veya devlet mülkü üzerinde korunup korunmadığını kontrol edin. Ayrıca büyük bir şehrin ortasında park etmekten kaçının. Size yardımcı olması için Park4night gibi araçları kullanın. Bu, en iyi noktaları bulmanızı sağlar, aynı zamanda kaçınılması gerekenleri de bulmanızı sağlar.

Daha sonra bir tarlada veya bir evin yakınında durmak isterseniz, maliklerin anlaşmasını isteyin. Son olarak, özellikle doğanın ortasındaysa, kamp yaptığınız yere saygı gösterin. Buna saygı duyarsanız, Türkiye'yi bir karavanda ziyaret etmek için kaldığınız süre boyunca her şey yolunda gidecektir.


Yakınınızda bir karavan kiralayın

Türkiye'de karava