Motokaravan ile Türkiye: tavsiyeler, alanlar, güzergahlar


  • Karavan ile Türkiye'deki güzergahlar için fikirler

  • Türkiye'de karavan geçiş ücretleri: karavan kategoriniz için fiyat nedir?

  • Türkiye'de bir karavanda sürüş: bilmeniz gereken trafik kuralları

  • Seyahat belgeleri

  • Güvenlik ve ekipman

Bir karavan veya karavanda Türkiye nasıl ziyaret edilir? Başarılı bir seyahat gezisi için rehberimizi keşfedin!

Bir karavanda, minibüste veya dönüştürülmüş minibüste bir maceraya atılmak ve bir ülkeyi ziyaret etmek ister misiniz? Öyleyse neden Türkiye'yi keşfetmiyorsunuz? Birkaç yıldır popüler bir turizm merkezi olmuştur. Orada, plajlar muhteşem, manzara nefes kesici ve hava neredeyse tüm yıl boyunca sıcak. Aynı zamanda tarihi ve kültürü açısından da zengin bir ülkedir, ziyaret edilmesi gereken geçmişinin birçok izine sahiptir. Türkiye'yi bir karavanda veya karavanda mı ziyaret etmek istiyorsunuz? O halde sizin için hazırladığımız mini rehberi okuyun! Türkiye için bir karavan kiralayın

Karavan ile Türkiye'deki güzergahlar için fikirler

783.562 km² yüzölçümü ve çeşitli rölyefleriyle Türkiye seyahat etmekten asla bıkmayacağınız bir ülke! Bir gün kumsalda, ertesi gün dağlarda olabilirsiniz. Tabii ki ülkenin İstanbul , #Antalya , Göreme Milli Parkı veya İzmir gibi mutlaka görülmesi gereken yerleri var. Yine de, daha az turistik köşeleri ziyaret ederek Türkiye'nin harikalarını keşfedeceksiniz! Ülkenin tipik küçük köylerini ziyaret edin, dağlara çıkın veya yerel halkla yerel gelenekler hakkında bilgi edinin.

Ayrıca Türkiye'yi dönüştürülmüş bir minibüsle ve en güzel yerleri ve anıtlarıyla ziyaret etmeyi düşünün! Ayasofya'nın önünden geçin, Pamukkale ve Nemrut Dağı'na gidin ya da en güzel Türk çarşılarında dolaşın! Türkiye'yi #karavan veya karavanda mı ziyaret etmek istiyorsunuz, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? İşte size yardımcı olacak bazı güzergah fikirleri:

  • Bir hafta : İstanbul, Safranbolu, Boğazkale, Göreme Milli Parkı ve Antalya

  • 10 gün : Istanbul, Safranbolu, Sinop, Samsun, Boğazkale, Göreme milli parkı, Antalya

  • 15 gün : Istanbul, Safranbolu, Ankara, Sinop, Samsun, Artvin, Sümela manastırı, Boğazkale, Göreme milli parkı, Antalya

  • 30 gün ve üzeri için : Izmir, Bursa, Mersin, Adana, Malatya, Erzurum, Kayseri, Konya et Tatvan.

Bilmekte Fayda Var : Bu güzergahlar yalnızca seyahatinize hazırlanmanıza yardımcı olacak fikirlerdir. Bunları ilgi alanlarınıza göre düzenlemekte özgürsünüz! Sonuçta, Türkiye'yi karavanla ziyaret etmek sizin deneyiminiz!

Türkiye'de karavan geçiş ücretleri: karavan kategoriniz için fiyat nedir?

Maalesef Türkiye'de karayollarında gişelerle uğraşmak zorunda kalacaksınız. Bunlar çoktur, ancak iyi haber: geçiş ücretleri oldukça düşük!


Bu tutarlar bir elektronik kart veya etiket kullanılarak ödenmelidir. Bunları postanelerden (PTT) alabilirsiniz. Bunları bir dinlenme alanında veya bir benzin istasyonunda da elde etmek mümkündür.

Türkiye'de bir karavanda sürüş: bilmeniz gereken trafik kuralları

Muhtemelen kafa karıştırıcı olacak ama Türkiye'de sol şeritte gitmeniz gerekiyor . Yolların çoğu yeniden kaplandı ve sürüş için çok hoş. Ancak tarım yapılan bölgelerde yollar zaman zaman zarar görmektedir. Ayrıca, hayvanlara veya tarım araçlarına rastlamak nadir değildir, bu yüzden dikkatli olun! Ayrıca Fransa'da veya diğer Avrupa ülkelerinde olduğundan çok daha az benzin istasyonu olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle, Türkiye'yi dönüştürülmüş bir minibüs veya karavanda ziyaret etmek için kaldığınız süre boyunca uyanık olmanız gerekecektir. Uzun bir yolculuktaysanız, bir istasyon görür görmez doldurmayı unutmayın!