Karavan ile motokaravan arasındaki farklar nelerdir?

#Karavan ve #motokaravan arasındaki fark açıktır: biri motorla donatılmıştır, diğeri değildir. Sonuçsuz olmayan bir özellik.


  • Motokaravanda motor var, karavan bir araba ile çekilmelidir: sürüş farklıdır.

  • Karavan zorunlu olarak kamp alanında kalmalıdır, Motokaravan ise halka açık yola park edebilir (bazı istisnalar dışında).

  • Bütçe aynı değil: Bir araç olan Motokaravan, bir römork olan karavandan daha pahalı.Bütçe: karavanın maliyeti daha düşüktür

Yeni bir karavanın maliyeti 10.000 € ile 25.000 € arasındadır. Yeni bir karavan, 38.000 €'dan (seçeneksiz bir minibüs seçerseniz) veya 45.000 €'dan (ekipmansız bir profil için) başlar.


Düzenlemeler: karavan bir araçtır


Karavan, yasal olarak, diğerleri gibi bir araçtır. Bu nedenle park edildiğinde, park yerinde uyuyabilirsiniz. Karavanda uyumak ise artık park etmek değil, kamp yapmaktır. Özel alanlar dışında içinde uyumak imkansız. Doğanın ortasındaki bedava bivak bu nedenle bir karavanda kesinlikle imkansızdır.


Özerklik: karavan ve karavan aynı kullanıma sahip değil

Bir karavan, kamp alanının dışında bile iyi bir konfor sunabilmelidir. Ekipman konusunda makul davranırsanız 220 V elektrik şebekesine bağlanmanıza gerek yoktur, ayrıca karavanlarda her zaman böyle olmayan duş ve tuvalet içeren bir banyonuz da vardır. Gerçekten de, her zaman sıhhi tesisat blokları ve elektrik bağlantıları sunan kamp alanında konaklamalar için tasarlanmıştır.


Yolda

Karavan kullanmak ve karavan çekmek: hangi lisans