Omnia fırın nedir?

Güncelleme tarihi: 21 Oca

Bu küçük yardımcı aslen İsveç'ten geliyor ve oradaki hemen hemen her evde bulunabilir. Kapaklı büyük bir tencereye benziyor. Ama görünüşler aldatıcıdır. Normal bir pot değil, ustaca bir sistem.


Çelik taban soba ile temas eder. Gugelhupf tavasına benzeyen kısım daha sonra bunun üzerine yerleştirilir. Ve bunun üzerine kapak geliyor. Taban paslanmaz çelikten, şekli alüminyumdan, kapak boyalı ve ayrı deliklere sahip. Isı, ortadaki büyük delikten kapağa ulaşır ve oradan aşağıya doğru yönlendirilir. Sonuçta, fırında üst ısı gibi çalışır.

Onunla lezzetli yemekler yaratabilmek için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey Omnia fırın . Tabii ki bir de aksesuar olarak sizlere daha detaylı tanıtmak istiyorum.


Hangi aksesuarlar var?

Sadece fırın ızgarası, silikon kalıbı ve yine silikondan yapılmış birkaç muffin kalıbımız var. Hangi aksesuarı istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Silikon kalıp gibi bazı şeyler pratiktir ancak kesinlikle gerekli değildir. Ancak bir Omnia seti satın alırken birkaç Euro tasarruf edebilirsiniz .


maksiform

Sonunda, birçok insanın beklediği şey geldi - Omnia için maksi şekil . 3 litrelik kapasitesi ile orijinal Omnia şeklinden %50 daha büyüktür. Sonuç olarak, 4 kişiye kadar olan aileler artık bir tabakla beslenebiliyor.


bardak altlıkları

Omnia fırınınıza uzun süredir sahipseniz, onu güvenle bırakabileceğiniz bir çözüm mutlaka bulmuşsunuzdur. Ama şimdi biri var Bambudan yapılmış Omnia fırın için ahşap altlık ve girintisi sayesinde Omnia'nın sağlam ve sağlam durmasını sağlar.


fırın ızgarası

Buna ihtiyacınız var, ör. B. Önceden pişirilmiş ruloları üstüne koyun. Doğrudan kalıba koyarsanız alt kısımlar siyaha döner. Kendiniz taze pişirdiğiniz ekmeklerin ızgaraya ihtiyacı yoktur . Balık/et ve sebzeleri karıştırırken, sebzeleri doğrudan tabağa koyun ve üzerine et veya balığı yerleştireceğiniz fırın ızgarasını yerleştirin. Böylece her şey pişirilir ve aynı zamanda tamamen sulu kalır.

Ek olarak, artık ikinci bir seviye oluşturan bir ızgara da var. Örneğin aşağıda sebzeleri pişirip üzerine ızgara ızgara koyup üzerine balık ya da et koyabilirsiniz.