top of page

2022 için Seyahat Trendleri, 2. Kısım

Nesiller arası yolculuk

Büyükanne ve büyükbabalar torunlarından çok uzun süre ayrı kaldığı için aileler salgından çok etkilendi. Bu nedenle, ailelerin birlikte kaliteli zaman geçirmeye ve yeni anılar yaratmaya odaklandığı için daha çok kuşaklı tatiller bekliyoruz. Bu da, daha büyük gruplar için ayrılan koltuk sayısını artıracak, böylece herkesin kendi alanı olmaya devam edecek. Bir mobil evin sunduğu alan, bu tür tatiller için mükemmel bir çözümdür, çünkü aileler iki ev kiralayabilir, böylece herkes yeterli alana ve getirdikleri esnekliğe sahip olur.


Seyahat için teknolojik çözümler

Bu çılgın dünyada tek bir sabitimiz varsa, o da teknolojinin yıldan yıla ilerlemeye devam etmesidir. Dijital aşı pasaportlarından online rezervasyon platformlarına kadar teknolojik çözümler, her gezginin yolculuğunu kolaylaştırmaya devam edecek ve 2022'de tatillerin merkezinde yer alacak. makbuz alabilirsiniz. Onaylar ve biletler neredeyse anında gezginlerin ilk tercihi olacak. Campervan gibi paylaşım platformları, hem gezginler hem de sahipleri için çözümler sunmak için teknolojiyi ve dijital alanı kullanır. 2021 boyunca talepte yaşanan artıştan sonra bu, turizm sektöründe girişimciliğin önünü açmaya devam edecek.


Spontane seyahat

Son iki yılda, tatil rezervasyonu yapma şeklimizde ve daha doğrusu ne zaman rezervasyon yaptığımızda değişiklikler oldu. #Seyahat kısıtlamalarını çevreleyen belirsizlik ve planların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği, ön rezervasyon düşüncesini hızla son dakika rezervasyonlarına dönüştürdü. Kendiliğindenliğin ruh için iyi olduğunu düşünüyoruz ve bir gece önce uluslararası bir uzun mesafeli uçuş rezervasyonu yapmak en uygun fikir olmasa da, rutininizi değiştirmek için yerel bir hafta sonu seçmek 2022'de çok yol kat edecek. Hepimiz izledik. Yeter Netflix, şimdi yolu açma zamanı!Uzaktan çalışma

Campervan'da 2020'den beri uzaktan kumanda işinin içindeyiz. Sonuçta özgürlük ve esneklik bizim temsil ettiğimiz şey. Ancak son iki yılda her şirket bu yeni iş modeline uyum sağlamak zorunda kaldı. “Sessizsin” ve “Ekranımı görüyorsun” son iki yılda çoğu insanın hatırlayabildiğinden daha fazla mırıldandı, ancak şimdi dünya karma bir yaklaşımın faydalarını gördüğüne göre, uzaktan çalışma kazandı. hiçbir yerde sürmez. Dijital göçebeler için özel vizelerin başlatıldığını zaten gördük. Bu nedenle, ister bir iş gezisi için sahile gidiyor olun, ister #kampçınızı toplayıp hareket halinde çalışıyor olun, uzaktan çalışma, daha önce hayalini kurduğumuz bir iş-yaşam dengesi oluşturmak için harika bir fırsattır.


İç hat uçuşları

2021 olduğu yerde kalmanın yılıydı ama 2022 arzunun yılı olabilir mi? Ön kapımızda doğru olana dair yeni bir takdirimiz var ve bunun uzun zaman süreceğini düşünüyoruz! Yerel seyahatin planlanması daha kolaydır, kendiliğinden düzenlenebilir ve çok daha ucuzdur. Ayrıca, 2022'de birçok insan için en büyük öncelik olacak olan daha sürdürülebilir. Genellikle bu tatildeymişiz gibi hissetme eğilimi, yalnızca aşırıya kaçarsak ve mümkün olduğunca egzotik olursak önemlidir, ancak gerçek şu ki, kısa süreli bile olsa mola sadece birkaç saat meselesidir. Sizi gençleştirebilir ve yeni deneyimlere kapı açabilir. Yakınınızdaki ilgi çekici yerleri aramaya başlayın, ya da daha iyisi, arabanıza veya karavanınıza binin, temel eşyalarınızı toplayın ve yolun sizi nereye götürdüğünü görün!


Benzersiz bir deneyim

Şimdi değilse ne zaman? Bir gün oraya varacağımızı düşünerek, zihinsel olarak listelerimize güzel yerleri listelemekten hepimiz suçluyuz. Gerçek şu ki, bu şeyleri durdurmak için asla mükemmel bir zaman olmayacak. iş, ilişkiler ve sorumluluklar; Her şey olabilir! 2022'yi gerçekten yapmak istediğiniz şeylere, gerçekten görmek istediğiniz yerlere öncelik verdiğiniz yıl yapın. Pandemi sırasında pek çok seyahat fırsatı kaçırıldıktan sonra, bu yıl kesinlikle birçok kişinin yeni deneyimlere evet demeye başladığı yıl olacak.Evcil hayvanlarla seyahat etmek

Hiç şüphe yok ki Marmaris her zaman hayvansever bir millet olmuştur, ancak son yıllarda evcil hayvan sahiplerine karşı tutum değişti. Köpekler, sahipleri tatildeyken artık kulübelere götürülmüyor, ancak tüylü dostlarımız artık mümkün olduğunda ata binmeye geliyor.

bottom of page