top of page

Bir karavan kiralamak, satın almak veya paylaşmak mı?

Kiralamak bir #karavan satın almaya ön adımdır. Kiralamanın ana avantajı, tatildeyken hayalinizdeki modeli kapsamlı bir şekilde test edebilmenizdir. Bu, seçilen kat planının satın alındıktan sonra uygun olmama riskinin olmadığı anlamına gelir. Modele ve sezona bağlı olarak kiralama günü başına maliyet 40 ila 80 Euro arasındadır. İlk kez karavan kiralamak istiyorsanız önceden karavan kiralama ipuçlarımıza göz atmalısınız. Kamp araçların paylaşımı , özellikle kamp otobüs ve minibüsler, çok moda olduğunu. Ancak karavanlar, internetteki paylaşım portallarında özel kişiler tarafından da kiralık olarak sunulmaktadır. Ancak dikkatli olun: Özel bir kişiden karavan kiralarsanız, onun da kiralık araç olarak kayıtlı ve sigortalı olduğundan emin olmalısınız!

Bir karavan satın almak: yeni mi yoksa kullanılmış mı? Yeni bir karavan almaya karar verdiyseniz , bayi ile nokta nokta satış sözleşmesini gözden geçirmelisiniz. Sözleşme, satıcının sözlü olarak vaat ettiği her şeyi içeriyor mu? Örneğin, ekstralar veya taahhüt edilen ek hizmetler eksikse, bunlar mutlaka sözleşmeye dahil edilmelidir. Fuarlarda karavan satın almak - bu da mümkündür. Ancak dikkatli olun: Her sözde ticaret fuarı pazarlığı gerçekten bir değildir - özellikle bir şikayet durumunda satıcıya birkaç yüz kilometre seyahat etmeniz gerekiyorsa. Ek olarak, yanlış kararlar genellikle zaman baskısı altında verilir - bu yüzden biraz daha düşünmek ve bir gece tekrar uyumak daha iyidir. Birçok kampçı da kullanılmış bir karavan satın almayı tercih ediyor . Bir karavan satıcısından satın almak, satıcının bir yıl boyunca malzeme kusurlarından yasal olarak sorumlu olması gerektiğinden, burada daha güvenli bir seçenektir. Özelden ikinci el satın almak her zaman risklidir ve uygun deneyime sahip olmayan karavancılığa yeni başlayanlar için önerilmez. İkinci el alım - ucuz bir giriş? kullanılmış bir karavan alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini gösterir .

Karavanı uygun şekilde sigortalayın Kısmen kapsamlı veya tam kapsamlı, teminatlı ve indirilebilir - hangi karavan sigortası doğru? Karavan sigortası konusuna yakından bakan herkes , çok paradan tasarruf edebilir - hasar durumunda sorun yaşayabilir. Piyasada eğlence aracı sigortası konusunda uzmanlaşmış acenteler ve brokerler bulunmaktadır. Bunlar genellikle geleneksel motor sigorta şirketlerinden daha ucuz tarifeler sunar. Önemli: Karavan sigortası, yalnızca poliçede yer alan tutarı karşılar. Bu yüzden sözleşmeyi dikkatlice kontrol edin ve yanlış yere kaydetmeyin. Makalede Hangi sigorta doğru? Sigorta seçerken göz önünde bulundurmanız gereken her şeyi size gösteriyoruz.

Kamp aksesuarları: Bu ekipmanı yanınıza almalısınız. Kamp tatili yapmak istiyorsanız karavan dışında bir çok donanıma da ihtiyacınız var. Sadece karavanda yaşamak için değil, kamp alanında da kullanmak için. Eğer paketleme konusunda iki kere düşünmezseniz, tatil yerinize vardıktan sonra önemli karavan aksesuarlarının eksik olması durumunda canınız sıkılır. Genel olarak aşağıdakiler geçerlidir: Karavandaki depolama alanı ve olası yük sınırlıdır. Bu nedenle, paketleme listesi iyi düşünülmeli ve gereksiz ağırlıklardan kaçınılmalıdır. Ancak bazı şeyler sadece bir kamp tatili için gereklidir. Aşağıdaki kamp aksesuarları tatilde mutlaka yanınızda getirilmelidir.Bir karavan kiralamak, satın almak veya paylaşmak mı?
Bir karavan kiralamak, satın almak veya paylaşmak mı?

Önemli kamp aksesuarları

  • Kamp mobilyaları Kamp yaparken, dışarıda çok şey olur - bu nedenle kamp sandalyeleri ve kamp masası zorunludur. Dışarıda veya tente içinde yemek pişirmek istiyorsanız, bir de seyyar (katlanabilir veya katlanabilir) bir kamp mutfağına ihtiyacınız var .

  • gaz şişesi Gaz tüpü onsuz rahatsız olur, çünkü aynı zamanda önemli bir kervan aksesuardır. Gaz sadece yemek pişirmek için değil aynı zamanda suyu ısıtmak ve ısıtmak için de kullanılır. Ayrıca modern absorpsiyonlu buzdolapları, elektriğin olmadığı durumlarda otomatik olarak gazlı çalışmaya geçer.

  • Izgara ve kamp ocağı Dışarıda ızgara yapmak ve yemek pişirmek istiyorsanız, bir ızgaraya ve bir kamp ocağına ihtiyacınız var. Tabii ki, mutfak gereçlerinin yanı sıra kamp yemekleri ve çatal bıçak takımı da ekipmanların bir parçası.

  • Kablo tamburu ve CEE adaptör kablosu Kamp alanlarında CEE fişli kablo makaraları zorunludur. Önlem olarak, CEE bağlantısı yoksa gemide bir CEE adaptör kablosu da bulunmalıdır .

  • tuvalet katkı maddesi Kaset klozetin karavanda mantıklı bir şekilde çalışabilmesi için dışkının bozulmasını önleyen ve böylece kokuyu azaltan bir katkı maddesi (sıvı, toz veya tablet olarak) gereklidir.

  • Su hortumu / bidon Karavana tatlı su sağlamak için bir su hortumu gereklidir . Kamp alanında sahada doğrudan su bağlantısı yoksa, sadece merkezi su alma noktaları, bir bidon veya standart bir sulama kabı değerli hizmetler sağlayacaktır .

  • Ek ayna Çekici araçta ek aynalar genellikle bir karavan kombinasyonu için zorunlu değildir, ancak çoğu durumda sürücünün arkadaki trafiği görebilmesi gerektiğinden gereklidir.


Comments


bottom of page