Karavan satın almak için kılavuz

#Kamp tatilleri talepleri patlıyor. Karavanla seyahat etmek - ister kiralık ister kendi karavanınız olsun - çok popüler. #Karavan satıcılarının ve kamp alanlarının Corona ile ilgili zorunlu aradan birkaç hafta sonra yeniden açılmasına izin verildikten sonra, birçok yeni kampçı da kendileri için bu harika tatil biçimini keşfetti. Daha önce Akdeniz'de paket tatil yapanlar artık kamp alanına çekiliyor. Peki sen? Karavancılığın esnekliğini ve doğasına yakınlığını da keşfetmek ister misiniz, ancak hala hangi karavan modelinin ve hangi kat planının size uygun olduğundan emin değil misiniz? O zaman bu gönderi size cevaplar sağlayabilir. Karavanların farklı tiplerine ve kat planlarına genel bir bakış sağlar, bir karavanın yapısını ve teknolojisini açıklar ve ayrıca kimin kime kiraladığını, yeni veya kullanılmış satın aldığını ve hatta paylaştığını netleştirir. Doğru karavan sigortası ve kamp aksesuarları gibi daha birçok önemli soruya yanıt aranıyor. Ve daha fazlasını bilmek istiyorsanız, daha sonraki makalelerde ek bilgiler bulacaksınız.
tipoloji Seyrek donanımlı kompakt karavandan, seyahat için iki kişilik karavana, çocuklar için ranzalı aile karavanlarından ve akla gelebilecek her türlü konfora sahip lüks karavanlara, aktif spor tutkunları için spor karavanlarına ve özellikle doğaya yakın olanlar için çadırlı karavanlara: farklı karavan türleri yeni başlayanlar için başlangıçta kafa karıştırıcı olabilir.

Bu tür karavanlar var

  • Kompakt karavan Gövde uzunluğu dört metreden kısa olan karavanlar, kompakt karavanlar arasında yer alıyor . Hafiftirler, iyi sürüş özelliklerine sahiptirler ve genellikle daha az güçlü çekici araçlar tarafından çekilebilirler. Ancak kompakt boyutları nedeniyle içeride az yer ve depolama alanı sunarlar.

  • İki kişilik karavan İki kişilik karavan klasik turne olan Kervan iki daimi İskele ve konfor belirli bir düzeyin üstündeki. Cömert miktarda alan ve genellikle çok fazla depolama alanı sunar. Oturma alanı genellikle daha fazla yatak alacak şekilde dönüştürülebilir.

  • Aile karavanı Aile karavanları , çocuklar için bolca oyun alanı ve ranza sunmaktadır . Çoğunlukla çocuklar için donatılmışlardır ve oyuncaklar ve eğlence ekipmanları için yeterli depolama alanına sahiptirler. Genellikle nispeten büyük ve ağır olduklarından, genellikle güçlü bir çekici araç gerekir.

  • lüks karavan Lüks karavanlar , sofistike, eksiksiz ekipmanı olağanüstü tasarım ve prestij ile birleştirir. Kaliteli malzemeler ve yüksek kaliteli işçilik sunarlar, ancak nispeten ağırdırlar ve satın almaları da pahalıdır.

  • Spor karavanı Büyük spor veya eğlence ekipmanlarına sahip kampçılar çok fazla alana ihtiyaç duyarlar - özel spor karavanlarının sunduğu şey budur . Bunlar geniş bagaj kapağı veya büyük bagaj kapağı olan modellerdir. Yüklendiğinde, içinde yaşamak çoğu zaman artık mümkün değildir veya yalnızca çok sınırlı bir ölçüde mümkündür.

  • Çadır karavanı Çadır karavanlar, geleneksel karavanlara ucuz bir alternatiftir . Klasik ev çadırları ve karavanlar arasındaki boşluğu kapatırlar, birçok versiyon ve ebatta mevcutturlar. Çadır karavanlar hafif ve kullanışlı olduğu için daha küçük çekici araçlar için de uygundur. Duvarlar kumaştan yapıldığı için nispeten gürültülüdür.