top of page

Covid döneminde karavan tatili

#Karavan tatili, koronavirüs pandemisi nedeniyle son iki yılda daha fazla takipçi ve klasik konaklama sistemine göre daha düşük fiyatlar buldu. Karavan kiralayan şirketlerin sahipleri, son iki yaza %30 daha fazla müşteriye sahip olduklarını ve işlerin büyüdüğünü söylüyor. Turistler memnun, doğada daha güvenli ve otelde kaldıklarından çok daha ucuz bir tatil geçirdiler. Kamp alanı sahipleri fiyatları artırmadı, bu nedenle önümüzdeki dönemde daha fazla misafir bekliyorlar.


Yüksek turizm sezonunda, deniz kenarındaki #kamp alanları, tatillerini karavanlarda geçiren turistlerle doludur. Gençliğinde çadırla doğaya çıkma tutkusu olan turistler, şimdi bu deneyimi çocuklarıyla paylaşmak istiyorlar.


Turistlerden biri, "Ülke içinde, yurt içinde ve hatta yurt dışında nereye gidersek gidelim, kendimizi evimizde gibi hissediyoruz" diye açıklıyor.


"Özgürlük betonların arasına oturmayın, merak etmeyin komşu karşıda uyuyor. Öyleyse işte özgürlük. Çocuklar oynayabilir" diyor bir başkası.Covid döneminde karavan tatili
Covid döneminde karavan tatili

Comments


bottom of page