Çubuk Ekmek Tarifi: Kamp ateşi için tuzlu ve tatlı ekmek

Bizimle çöle giden pek çok kişi çubuk ekmek tarifimizi zaten biliyor. Arkadaşlarla #kamp ateşi etrafında oturup, tahta çubuğu ekmek hamuruna sarmak ve hazır olana kadar alevlerin üzerinde tutmaktan daha güzel bir şey olmadığını düşünüyoruz. Genellikle onunla lezzetli soslarımız var. Kamp ateşi için bizim tuzlu veya tatlı ekmeğimizi taklit edebilmeniz için size çubuk ekmek hamurunu nasıl hazırladığımızı göstermek istiyoruz.Kendiniz sopa ekmek yapın: kamp ateşi için bir ziyafet

Bildiğimiz çubuk ekmek bölgeden bölgeye çok farklı isimler alıyor. Örneğin, Doğu Almanya'da Knüppelbrot veya Knüppelkuchen olarak adlandırılırken, İsviçre'de yılan ekmeği olarak da adlandırılır. En azından artık aynı şeyin kastedildiğini biliyoruz.


Geleneksel olarak, biri tatlı ve biri tuzlu olmak üzere iki çeşit stick #ekmek vardır. Biz tuzlu olanları tercih ediyoruz. Yazının sonunda hem tatlı çubuk ekmek tarifi hem de tuzlu çubuk ekmek tarifi bulacaksınız.


Çubuk ekmek hamuru için yaş maya mı yoksa kuru maya mı?

Mümkün olduğunca yaş maya kullanmaya çalışıyoruz. Bununla birlikte, çoğu zaman, kamp ateşinde ekmeğin çubuğa sarılması gibi spontane bir şekilde hissederiz ve elimizde sadece kuru maya olur. Siz de aynı şekilde hissediyorsanız merak etmeyin, kuru maya ile çubuk ekmek de harika kabarıyor.


Dönüşümü sizin için biraz daha kolaylaştırmak için size bir ipucum var:


1 paket kuru maya = 7 gram


1 küp yaş maya = 42 gram1 paket kuru maya 1/2 küp yaş mayaya tekabül etmektedir.


Yani 1/2 küp yaş maya yerine bir paket kuru maya kullanabilir ya da tam tersini yapabilirsiniz.


Neye ihtiyacım var?

Çubuk ekmeğin temel bileşenleri mantıksal olarak kamp ateşi ve çubuklar veya dallardır. Zehirli ağaç kullanmamanız önemlidir. Ayrıca kolayca alev aldıkları için iğne yapraklı ağaçlardan elde edilen odunlardan da kaçınmalısınız. Genel olarak, ahşap ne kadar ıslaksa o kadar iyidir.


İpucu: Tabii ki çubuk ekmeği ızgaraya da koyabilirsiniz.

Kabuğu çubuklardan bir bıçakla çıkarmak ve zamanı gelene kadar saklamak en iyisidir. Çubuk ekmek hamurunun doğrudan ahşabın üzerine gelmesinden hoşlanmıyorsanız, önceden dalın etrafına bir miktar alüminyum folyo sarabilir veya çubuğa bir ızgara tüpü koyabilirsiniz.