top of page

Antalya Havalimanı Seyahat Güvenli-PCR Testi ve Test Merkezi SSS

COVID-19'a karşı alınacak önlemler nasıl belirleniyor?


Havacılık, işin küresel karakteri nedeniyle yüksek düzeyde düzenlenmiş bir endüstridir. Türkiye'de #COVID-19'a karşı havalimanlarında alınması gereken önlemler Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yayınlanan "Havalimanlarında Pandemi Önlemleri ve Sertifikasyon Genelgesi"nde belirtilmektedir. Bu önlemleri havalimanımızda eksiksiz uyguladık.

Fraport #TAV #Antalya Terminal İşletmeciliği olarak yasal zorunlulukların ötesine geçen önlemleri hayata geçirdik. Personelimiz yeni düzenlemeler ve davranış kuralları konusunda eğitilmiştir.Koronavirüsün yayılmasını engellemek için havalimanında ne gibi önlemler alındı?


Havalimanımızda alınan önlemler üç ana başlık altında toplanabilir.

İlk olarak, yolcuların ve personelin havalimanı içindeki hareketlerinin haritasını çıkardık ve yolun her adımında herkesin birbiriyle güvenli fiziksel mesafeyi korumasını sağlayacak bir akış yapılandırdık. İkinci olarak dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarının sıklığını artırdık. Üçüncüsü, yolcular ve havalimanı personeli arasındaki teması en aza indirecek düzenlemeler yaptık.Terminal içinde maske takmak zorunda mıyım?


Kendinizi ve başkalarını korumak için havalimanında seyahatiniz boyunca her zaman maske takmanız gerekmektedir. Maskesiz yolcular terminale alınmayacak ve uçağa binemeyeceklerdir. Bu kurala uyulmaması cezalara neden olabilir.

Toplu taşıma ile havalimanına gidiş ve gelişlerinizde maske takmanızı önemle hatırlatırız.Check-in işlemlerinde değişiklik var mı?


Hayır, yine de terminale geldiğinizde uçuşunuz için check-in yapabilirsiniz. Öte yandan, daha hızlı ve daha güvenli bir deneyim için, mümkün olduğunca terminale gelmeden önce online check-in işlemlerinizi tamamlamanızı öneririz.


Güvenlik kontrollerinde değişiklik var mı?


Güvenlik kontrolü sırasında başkalarıyla fiziksel mesafenizi korumanız için tabelalar uyguladık. Lütfen yönergelere uyun.

Röntgen makineleri ve tepsiler sık ​​sık dezenfekte edilir.

Terminale girişte termal kameralar ile vücut ısınız kontrol edilecektir. Vücut ısısı 37.5C'nin üzerinde olan herkes sağlık otoritelerine yönlendirilecektir. Terminal binasına girmeden önce maskenizi takmanızı önemle hatırlatırız.Misafirlere eşlik etmek veya misafir ağırlamak istiyorum. Terminale girebilir miyim?


Bir sonraki duyuruya kadar sadece yolcular ve havalimanı personelinin terminale girmesine izin verilecek. Konukları karşılamak için lütfen otoparkta bekleyin.


Uçağımdan ne kadar önce terminale varmalıyım?


İç hat uçuşlarınız için uçuşunuzdan en az 2 saat, dış hat uçuşlarınız için en az 3 saat önce havalimanına gelmenizi tavsiye ederiz.


Dinlenme salonlarında ne gibi önlemler alınıyor?


Havalimanımızdaki dinlenme salonları, başkalarıyla güvenli fiziksel mesafenizi korumanız için yapılandırılmıştır. Lütfen talimatları ve tabelaları takip edin.

Bu aşamada havalimanımızdaki bazı tesisler hizmete kapatılabilir. Detaylı bilgi için: elite@antalya-airport.aeroYeme-içme noktalarında ne gibi önlemler alınıyor?


Havalimanımızdaki yeme-içme noktaları, başkalarıyla güvenli fiziksel mesafenizi korumanız için yapılandırılmıştır. Lütfen talimatları ve tabelaları takip edin. Yiyecek ve içecek noktalarında maske takmak zorunludur.

Yeme-içme alanları, mutfaklar ve depolama alanları sık sık dezenfekte edilmektedir.

Temassız ödeme seçeneklerini kullanmanızı öneririz.Gümrüksüz satış mağazalarında ne gibi önlemler alınmaktadır?


Havalimanımızdaki duty free, başkalarıyla güvenli fiziksel mesafenizi korumanız için yapılandırılmıştır. Lütfen talimatları ve tabelaları takip edin. Gümrüksüz satış mağazalarında maske takmak zorunludur.

Gümrüksüz alanlar ve depolama alanları sık sık dezenfekte edilmektedir.

Temassız ödeme seçeneklerini kullanmanızı öneririz.İbadet alanlarında ne gibi önlemler alınmaktadır?


Havalimanımızdaki ibadet alanları, başkalarıyla güvenli fiziksel mesafenizi korumanız için yapılandırılmıştır. Lütfen talimatları ve tabelaları takip edin.


Biniş sırasındaki yeni kurallar nelerdir?


Havalimanımızdaki tüm bekleme alanları, diğer kişilerle güvenli fiziksel mesafenizi korumanız için yapılandırılmıştır. Lütfen talimatları ve tabelaları takip edin.

Uçağa biniş, uçağın arkasından başlayacak ve ön sıradaki koltuklara doğru ilerleyecektir. Lütfen sıranızı bekleyin.

Biniş kartı ve kimlik kontrolleri, başkalarıyla teması en aza indirecek şekilde yapılandırılmıştır.

Maskesiz yolcuların uçağa binmesine izin verilmeyecek.


Gelen yolcular için ne gibi önlemler alındı?


Dış hat gelen yolcuların vücut sıcaklıkları kontrol edilecek ve şüphe durumunda yolcular sağlık birimlerine yönlendirilecek.

Havalimanımızdaki tüm varış alanları, başkalarıyla güvenli fiziksel mesafenizi korumanız için yapılandırılmıştır. Lütfen talimatları ve tabelaları takip edin.

Bagaj taşıma sistemleri sık sık dezenfekte edilmektedir.Comentários


bottom of page