Antalya Havalimanı Seyahat Güvenli-PCR Testi ve Test Merkezi SSS

COVID-19'a karşı alınacak önlemler nasıl belirleniyor?


Havacılık, işin küresel karakteri nedeniyle yüksek düzeyde düzenlenmiş bir endüstridir. Türkiye'de #COVID-19'a karşı havalimanlarında alınması gereken önlemler Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yayınlanan "Havalimanlarında Pandemi Önlemleri ve Sertifikasyon Genelgesi"nde belirtilmektedir. Bu önlemleri havalimanımızda eksiksiz uyguladık.

Fraport #TAV #Antalya Terminal İşletmeciliği olarak yasal zorunlulukların ötesine geçen önlemleri hayata geçirdik. Personelimiz yeni düzenlemeler ve davranış kuralları konusunda eğitilmiştir.Koronavirüsün yayılmasını engellemek için havalimanında ne gibi önlemler alındı?


Havalimanımızda alınan önlemler üç ana başlık altında toplanabilir.

İlk olarak, yolcuların ve personelin havalimanı içindeki hareketlerinin haritasını çıkardık ve yolun her adımında herkesin birbiriyle güvenli fiziksel mesafeyi korumasını sağlayacak bir akış yapılandırdık. İkinci olarak dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarının sıklığını artırdık. Üçüncüsü, yolcular ve havalimanı personeli arasındaki teması en aza indirecek düzenlemeler yaptık.Terminal içinde maske takmak zorunda mıyım?


Kendinizi ve başkalarını korumak için havalimanında seyahatiniz boyunca her zaman maske takmanız gerekmektedir. Maskesiz yolcular terminale alınmayacak ve uçağa binemeyeceklerdir. Bu kurala uyulmaması cezalara neden olabilir.

Toplu taşıma ile havalimanına gidiş ve gelişlerinizde maske takmanızı önemle hatırlatırız.Check-in işlemlerinde değişiklik var mı?


Hayır, yine de terminale geldiğinizde uçuşunuz için check-in yapabilirsiniz. Öte yandan, daha hızlı ve daha güvenli bir deneyim için, mümkün olduğunca terminale gelmeden önce online check-in işlemlerinizi tamamlamanızı öneririz.


Güvenlik kontrollerinde değişiklik var mı?