Karavanda TV nasıl izlenir

Karavanda TV izlemek istiyorsanız seçim sizin. Geleneksel çözüm (hertz anteni) yavaş yavaş yerini parabolik antene bırakmıştır. Mobil İnternet, TV'nizin akıllı telefonunuzun mobil bağlantısını kullanmasına izin vererek devrimini de getiriyor. Bu makalede, sizin için doğru seçimi yapmak için bu yeni teknolojiler (TV Box, Chromecast, yönlendiriciler ve diğerleri) hakkında tüm yararlı bilgileri bulacaksınız.


Evet, karasal anten veya uydu anteni kullanmadan karavanınızda televizyon izlemek mümkündür. Bu elbette hala geçerli ve giderek daha fazla karavan sahibi, akıllı telefondan erişilebilen içeriği "yayınlamalarına" izin veren "anahtarlar" kullanıyor. Oturma odası televizyonlarının tüm içeriğini karavanda bulmak için yavaş yavaş kendilerini Box TV veya TV Stick Key ile donatıyorlar. Bu ürünler, çocuklu veya torunlu ailelerin yanı sıra çift veya yalnız seyahat eden kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.


  • Canlı televizyon programlarını izleyin: Bu, bir akıllı telefonda, kanalların web sitelerinde veya uygulamalarında veya özel uygulamalarda mümkündür. Bu sinyal TV'nize iletilebilir.

  • Programları akış platformlarında, televizyon kanallarının uygulamalarında ve web sitelerinde tekrar oynatarak izleyin.

  • Radyo dinlemek, canlı veya gecikmeli (podcast) internet üzerinden de yapılabilir.

Bu makalenin amacı, karavanınızda televizyon izlemenin veya izlememenin faziletlerini meşrulaştırmak değildir. Amaç, size uygun ekipmanı seçmenize izin vermek için var olanı keşfetmektir.

Bir karavanda İnternet TV hakkında pratik bilgiler

Anten, uydu çanağı, yönlendirici, TV kutusu, TV anahtarı veya Chromecast...

Bu yeni sistemlerin nasıl kurulacağı (ve nasıl çalıştırılacağı) konusunda size yol göstereceğiz . Bu teknolojiler hakkında size mümkün olduğunca fazla bilgi vermek için giderek daha uygun fiyatlı tarife tekliflerinden bahsedeceğiz . Büyük imtiyaz zincirlerinin hala bu ürünleri taşımadığını gördük. Ayrıca, motokaravanlar için özel olduğu varsayılan “anahtar teslimi” bir ürünü 300 €'dan fazla fiyata sunan, aynı kutular mağazalarda 50 ila 60 € arasında satılan, vicdansız bağımsızlardan teklifler aldık.Karavanda veya evde artık eskisi gibi televizyon izlemiyoruz

Geçmişte basit bir televizyon seti ve üç siyah beyaz kanal eğlenceyi sağlamak için yeterliydi. Bugün artık bize belirli bir zamanda içerik sunan sadece TNT kanalları değil, neyi, ne zaman izleyeceğimize biz karar veriyoruz... Gerçekten de bugün Netflix, Prime Video, my Canal gibi reklam teklifleri var. , Disney+, Salto… talep üzerine bize film, dizi ve belgesel katalogları sunuyor. Klasik DTT kanallarında bulamadığımız bu içerikler, diğer mecralarda bazen tamamen ulaşılmaz oluyor.

Akış, tekrar oynatma, podcast, VOD… 4G ve yakında 5G ile çok iyi çalışır.

TV şovları, filmler, diziler, müzik ve radyo

Bahsedeceğimiz Chromecast, TV Box veya TV Stick Key gibi donanımlar da (web radyolarına, Spotify, Deezer, Apple Music ve diğer uygulamalara bağlanarak) müzik dinlemenizi sağlar. televizyonlarını araçlarının hoparlörlerine bağlayan ve böylece bir televizyonun orijinal sesinden çok daha hoş bir ses kalitesinden yararlanan birçok kamp alanı sürücüsü.Bir karavanda TV nasıl alınır