top of page

Kışın karavan, soğukta karavanda uyumak

Sıcak havanın kanaldan zorla dağıtılması , hücrede oldukça tekdüze bir sıcaklık yaratır, ancak tavan arasında aşağıdan biraz daha sıcak olacağını düşünün, biri uyuyorsa sobayı çok fazla düşürmemek için bunu dikkate alın. aşağıda _


Motorhome in winter, To sleep in the camper in the cold
Motorhome in winter, To sleep in the camper in the cold

Şahsen soğuğu sıcağa tercih ederim, bu nedenle ısı durgunluğunu azaltmak ve daha önce de belirtildiği gibi yoğuşmayı önlemek için tavan arasını hafifçe açık bırakıyorum (birkaç parmak, artık yok) .


Çocuklar bile, küçükken, doğal olarak uzunlamasına yerleştirilmiş bir koruyucu ağla (baş merdivenin yanında ve ayaklar alçak tavanın yanında) üzerinde uyurlardı. Bu arada: yürüyüş sırasında herkes her zaman oturur , kemerleri takılı veya koltukta, yataklarda kalmak yasaktır .


Hava kanalı tavan arasına ulaşmıyorsa, gece boyunca hava akımını önlemek için alt kısma bir battaniye (tercihen dolgulu) koyun (bastırmadan paketleyin), bu, o tarafta uyuyanları duvarın soğuğundan koruyacaktır. . Hava dağılımı genellikle yatakların etrafına gelir, bu da duvarda yoğuşmayı ve soğuğu önleyen sıcak bir örtü olduğu anlamına gelir. Ancak durum her zaman böyle değildir ve eğer hava gerçekten soğuksa ve duvarın donmuş olduğunu hissediyorsanız, çatı katının alt kısmı için yaptığınızın aynısını yapın, uzunlamasına sarılmış bir battaniye koyarak şilteyi duvardan ayırmaya çalışın. taslak dışlayıcı gibi güzel, büyük bir sosis. Bu yöntem, dolap kapısının yan duvarına sahip yataklarda özellikle yararlı olabilir.

Comments


bottom of page