top of page

Kışın karavan, Bariz olanla başlayın: lastikler, kar zincirleri ve bir kürek

Soğuk, Türkiye topraklarındaki birçok yolda kar lastiği veya zincirle seyahat etme zorunluluğunu da beraberinde getiriyor . Ovalar, tepeler, dağlar, kıyılar ve platolar İtalya'nın güzelliğidir: olağanüstü çeşitliliğe ve iklime sahip bir ülke.


tires, snow chains, and a shovel
tires, snow chains, and a shovel

Ancak bu aynı zamanda kışın kullanılacak lastik tipinin tek bir çözümü olmadığı anlamına da gelir: biri yaz biri kış olmak üzere iki takım lastiğe ihtiyaç duyanlar, sadece yazlık sete ihtiyaç duyanlar ve bazen de , "dört mevsim" çözümünü tercih edenler için zincirleri takmak için.


Karavanı kışın bile kullanmaya karar verirseniz, benim de tercihim olan (Roma'da yaşıyorum) "genel amaçlı" tavsiyem, M+S marka lastikler takmanız ve araçta her zaman zincir bulundurmanızdır . Bunun nedeni, M+S'nin zorunlu kış lastiği durumunda kanunen öngörülen lastikler olmasıdır, ancak güvenlikten bahsetmişken , kar durumunda iyi değildirler, termal lastiklerle karıştırılmamalıdır, ancak mükemmeller yaz ve kış aylarında. hem normal kullanımda hem de kötü hava koşullarında. Zincirleri kullanıyorum , her zaman gemide, kar olması durumunda (ancak çamur için de yararlı olabilirler), zamanında durarak ve ilerlemeye "denemeden" , onları güvenli, düz ve gerekli tüm donanımlarla monte etmek daha iyidir zaman.Çekiş aksına monte edilmeli ve çekiş arka ve tekerlekler ikiz ise dış akslara monte edilmelidir. Bir tavsiye? Belli olacak ama ayrılmadan önce birkaç kez giyip çıkarmayı deneyin.


Campervan Türkiye web sitesi, aracınıza uygun modeli seçmenize yardımcı olabilir, sadece markayı ve ardından modeli seçin (tüm Ducato'lar vardır). Satın almadan önce her zaman lastiklerinizin boyutunu kontrol edin ve araç bakım kitapçığındaki talimatları kontrol edin .
Bunları monte etmek için, bir çift iş eldiveni (tercihen minimum hassasiyeti korumanıza izin veriyorsa) ve hafif olması ve ellerinizi serbest bırakması için bir ön lamba kesinlikle yararlıdır .Katlanır (veya çıkarılabilir) bir kürek bir kampçıda çok faydalı olacaktır , boyutu ve kasası sayesinde saklamaya uygun, tekerleklerin önündeki ve arkasındaki karı, sahadan, girişin önünden çıkarmak gerekli olacaktır. kampçıya. İki olasılık vardır: alüminyumdan (plastik değil) yapılmış, hafif, uygun saplı ve geniş plakalı kar için iyi bir kürek veya çamur, toprak, kum veya çapa gibi, küçük olduğu için daha az verimli, ancak daha çok yönlü ve taşınabilir. Seçim sizin, her durumda maliyet düşük.留言


bottom of page