top of page

Karavan veya Motorvan almadan önce kontrol etmeniz gereken 7 şey

Çadırlarda eski moda tatiller modası geçti ve şimdi kampa gittiğimizde gerçek lüks istiyoruz. Birçoğu bir karavan kiralıyor, ancak artan sayıda kişi yoldaki yaşamdan o kadar kurtuldu ki kendi karavanını satın alıyor.

7 things you should check before buying a caravan or motorhome
7 things you should check before buying a caravan or motorhome

Bir karavan ve motorvan satın almak, araba satın almaktan çok da farklı değil. Aynı zamanda, kontrol etmeniz gereken birkaç şey daha var. Emniyet kemerlerinizi bağlayın - işte ilk kez satın alacaklar için ipuçları.


Satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?


1) Önce kiralayın - sonra sahibi olun Satın almadan önce bir veya iki hafta sonu için bir karavan kiralayın. O zaman ne istediğinizi ve daha da önemlisi ne istemediğinizi çabucak anlarsınız. Ayrıca ne kadar para ödemek istediğinizi de öğrenin. 2) İhtiyaçlarınızın neler olduğunu öğrenin Yazın Avrupa'da araba kullanacak emekli bir çift misiniz, yoksa tüm yıl boyunca her hafta sonu geziye çıkacak bir aile misiniz? Kaç yatak ve koltuğa ihtiyacınız var? Ya yalıtım? B sınıfı ehliyetin 3.500 kg'a kadar toplam ağırlık için geçerli olduğunu, 3.501 ile 7.500 kg arasında ise C1 ehliyet sınıfına sahip olmanız gerektiğini unutmayın. 3) Hangi markayı almalıyım? Burada yine ihtiyaçlar ve finansman söz konusudur, ancak hem karavanlar hem de karavanlar için iyi bir başlangıç ​​noktası Fiat ve Peugeot'dur .. 4) İstediğiniz bir karavan veya karavan bulduğunuzda, önce arabanın dışına dikkatlice bakın. Çok fazla pas ve düzensiz lastik aşınması var mı? Tankta çatlaklar var mı? Pek çok küçük ezik ve çizik, bir arabanın başka türlü iyi muamele görmediğini de gösterebilir. Tüm ışıkların, kapıların ve kilitlerin çalıştığını kontrol edin. Motorun temiz olup olmadığını görmek için iyice bakın ve yağı kontrol edin. Zamanlama zincirinin en son ne zaman değiştirildiğini sorun ve servis kitapçığını görmeyi isteyin. Motor dışında aynı şey karavanlar için de geçerlidir. 5) HER ŞEYİN dahili olarak çalıştığını kontrol edin Burada fazladan zaman ayırmanız gerekir:


 • Buzdolabı ve derin dondurucu yeterince soğuk mu?

 • Gaz brülörü/ocak ve fırın/ocak çalışıyor mu?

 • Tüm dolaplar ve çekmeceler kapatılıp kilitlenebilir mi?

 • TV, lambalar ve diğer elektrikli ekipmanlar olması gerektiği gibi çalışıyor mu?

 • Sıcak su yeterince sıcak mı? Ayrıca su pompasını ve kazanı kontrol edin.

 • Tuvalet düzgün bir şekilde sifon çekiyor mu?

 • nem var mı En son sızdırmazlık kontrolü ne zaman yapıldı?

 • Koltuklar yaşam alanına doğru çevrilebilir mi?

6) Test sürüşü yaparken bir arabanız olacak gibi düşünün:


 • Frenler sizi sağa sola çekmeden olması gerektiği gibi çalışıyor mu ?

 • Debriyaj kayıyor mu?

 • El freni ve ön cam silecekleri çalışıyor mu?

 • Isıtma, havalandırma ve klima çalışıyor mu?

 • Peki ya tüm göstergeler, ışıklar ve anahtarların yanı sıra GPS ve geri görüş kamerası?

 • Koltuk ısıtıcısını ve en önemlisi yolculuk sırasında rahatça oturup oturmadığınızı kontrol edin.

7) Hangi kamp malzemelerine sahip olmalısınız ? Bir güç adaptörüne, ekstra foseptik tankına, kendi su hortumuna ve dengeleme bloklarına sahip olmak her zaman akıllıcadır. Kamp sandalyelerini ve masalarını da unutmayın. İhtiyaçlarınız karşılandıysa, her şey olması gerektiği gibi çalışıyorsa ve ekipmanlar yerindeyse, yapmanız gereken tek şey ailenizin yeni karavanı için yola çıkmak! Ve siz - pazarlığa izin verildiğini unutmayın.


Comments


bottom of page