top of page

Noel'i bir karavanda kutlayın: en iyi yerler

Bir karavanda Noel, kimse var mı? Kışın ve soğukta kamp yapma fikri birden fazla kişiyi şaşırtacaksa, pek çok meraklı, unutulmaz bir Noel geçirmek için en güzel bölgelerin arayışı içinde şimdiden maceraya atıldı . Programda, genç yaşlı herkes için unutulmaz destinasyonlar ve muhteşem ışıklandırmalarla ışıltılı bir Noel yaşanıyor. İster tomurcuklanan ister deneyimli bir karavan sahibi olun, burada bir karavanda yıl sonu kutlamaları için bazı sihirli seyahat fikirleri var!


Noel'i bir karavanda kutlayın: en iyi yerler
Noel'i bir karavanda kutlayın: en iyi yerler

Karavanla Alsace ve Noel pazarları

Noel denilince akla hemen şenlikli ve sıcak bir atmosfere sahip güzel Noel pazarlarının görüntüsü gelir . Ve en güzel Noel pazarları Alsas'ta kurulur ! Bölgedeki kasabaların büyük çoğunluğu , Noel ışıklarının tadını çıkarırken ziyaretçilerin beğenisine geleneksel ve otantik Noel pazarları sunuyor. Karavanla yapılacak en güzel Noel pazarları arasında , Strasbourg'daki ve 300 katılımcısıyla Avrupa'nın en eski Noel pazarı olan ve Avrupa'dan Colmar'a kadar en iyi ikinci Noel pazarı olan Ribeauvillé Noel pazarını sayabiliriz ! Buna ek olarak, şehirler düzenli olarak ziyaretçilerin gelişine hazırlanır.merkeze hızlı bir şekilde ulaşmak için servislerin sağlanması ile karavan alanları sunuyor .


Biarritz ile Bask Ülkesi

Bask Ülkesi yaz aylarında bir karavanla ziyaret etmek için harika bir yerse, yıl sonu kutlamaları için de öyle. Özellikle Biarritz, her yıl her akşam saat 18:00'den itibaren “ Biarritz en lumière ” etkinliğini sunmaktadır. Bu etkinlik sırasında şehir aydınlatılır ve Biarritz'in büyük binalarını ve anıtlarını öne çıkararak sizi Noel ruhuna sokar.

Bayonne tarafında 40 metrelik bir dönme dolap, Noel pazarları, çocuk köyü, geçit törenleri, fener akşamları gibi birçok aktivite sunulmaktadır. Hem gençleri hem de yaşlıları eğlendirecek ve aileniz veya arkadaşlarınızla Noel ruhunun tadını çıkaracak bir şey .


Disneyland Paris veya Futuroscope'taki eğlence parkları

Yıl sonu kutlamaları için harika bir klasik destinasyon olan Disneyland Paris, her yıl büyüleyici Noel etkinlikleri düzenlemektedir . 13 Kasım 2022'den 9 Ocak 2023'e kadar günlük tatil aydınlatmalarının, Noel süslerinin ve gece şovlarının tadını çıkarın.

Ayrıca Disneyland Paris, yıl sonu kutlamaları için eğlence sunan tek eğlence parkı değil. Futuroscope, tüm aile için bazı özel Noel etkinlikleri de hazırlıyor . 18 Aralık 2022'den 2 Ocak 2023'e kadar ışıltılı aydınlatmalar, geçit törenleri ve şenlikli bir atmosfer sizi bekliyor.

Küçük ekstra? İster Futuroscope ister Disneyland olsun, eğlence parklarında sizi bir karavanda karşılayacak park yerleri var , daha fazla beklemeyin!


Avrupa, Noel'i karavanda kutlayacak

Hollanda'ya gitmek için bir süreliğine Fransa sınırlarımızı aşalım. Amsterdam , Fransızların yıl sonu tatilleri için favori destinasyonlarından biri olarak kabul ediliyor . Kasım ayından itibaren, genç ve yaşlıların eğlenmesi için birçok Noel etkinliği düzenlenmektedir. Ayrıca Amsterdam, tatilinizi sakin bir şekilde geçirmeniz için birçok karavan alanı sunuyor!

Ancak, Fransa'ya yakın kalmak istiyorsanız, Bruges ideal bir yer! Paris'ten araba ile zar zor birkaç kilometre uzaklıktaki şehre, çok uzun yolculuklar yapmanıza gerek kalmadan karavanla kolayca erişilebilir. Bruges'deki Noel pazarları her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor . Ve haklı olarak, 26 Kasım 2021'den 9 Ocak 2022'ye kadar buz heykeli, buz pateni pisti, dağ evleri, şenlikli ve sıcak atmosfer orada olacak.


Noel'i dağlarda bir karavanda kutlayın

Ve neden Noel'i dağlarda kutlamıyorsunuz? Karavanınızda bile irtifa kazanabilir ve Fransa'nın her yerindeki birçok kayak merkezine ulaşabilirsiniz ! İkincisi ayrıca çoğu zaman karavanları barındıracak şekilde donatılmıştır. Buna ek olarak, tatil köyleri Noel'i kayakla kutlamak için çok sık etkinlikler planlıyor ! Alpler, Pireneler veya Jura gibi Fransa'nın en güzel masifleri arasında seçim yapabileceğiniz destinasyon sıkıntısı yok.

Yamaçların eteğinde uyuyun ve karda unutulmaz yıl sonu kutlamaları geçirin!

. . . . . . . . . . . . . .

Karavanın avantajı size sağladığı esnekliktir . Önceden rezervasyon yapmanıza gerek yok ve Noel tatiliniz için spontaneyi tercih edebilirsiniz. Evasia ile karavanlardan dönüştürülmüş minibüslere ve hatta minibüslere kadar geniş bir araç yelpazesi sayesinde arzu ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış karavanlar kiralayabilirsiniz .

Comments


bottom of page