top of page

Yılbaşı Kutlamalarında Avrupa Turu

Yılı şık bir şekilde bitirmek için, sizi Avrupalı ​​komşularımızın Yeni Yıl Arifesini kutlamak için benimsediği gelenekleri keşfetmeye davet ediyoruz . Yeni Yıl kutlamaları için bir Avrupa turuna çıkalım!


Yılbaşı Kutlamalarında Avrupa Turu
Yılbaşı Kutlamalarında Avrupa Turu

Londra

Yılbaşı gecesi Avrupa turumuza kaçırılmayacak bir destinasyonla başlayalım: Londra. İngiliz başkentinin sizi hazırladığı gösteri tek kelimeyle hayranlık uyandırıcı : Thames Nehri üzerinde fırlatılan havai fişekler, tatil için aydınlatılan bir "Big Ben" ve bir "Westminster Köprüsü" üzerinde asılı durarak nefes kesici bir renk patlaması yaratıyor ! Ne yazık ki, başarısından dolayı en iyi koltuklar ücretli hale geldiğinden, katılmak bir ayrıcalık haline geldi. Ancak endişelenmeyin: "Vauxhall Bridge" veya "Southwark Bridge" gibi şehirdeki diğer köprülerden de yararlanabilirsiniz.


Edinburgh

İskoçya'da Yeni Yıl veya Hogmanay , birçok ve sembolik geleneğe sahip çok önemli bir bayramdır . Şehrin ünlü kalesinin surlarından muhteşem bir havai fişek gösterisine hayran kalmanın yanı sıra şunları yapabilirsiniz:

-İskoçlarla çok ünlü Auld Lang Syne şarkısını söylemek

-30 Aralık'tan itibaren sokaklarda bir mumla geçit törenlerine katılın

-Ücretsiz dans gösterilerinin , şarkıların ve konserlerin keyfini çıkarın

- Gece yarısından sonra kapınızdan ilk geçen kişiye hediye verme geleneğine katılın


Dublin

Şimdi İrlanda Denizi'ni geçelim ve Avrupa'nın Yeni Yıl kutlamaları turumuza Dublin'den devam edelim. Müzikseverler, her yıl ulusal ve uluslararası ünlüleri bir konser için bir araya getiren “Yılbaşı Şenliği” ne geri sayım şeklinde katılabilirsiniz. ☝️Sağlık bağlamından dolayı "Yılbaşı Şenliği" bu yıl gerçekleştirilemeyecektir.

Gece yarısı Saint Stephen's Green Park'tan muhteşem bir havai fişek gösterisi başlar . Ardından, şamandıralı geçit törenleri, geleneksel kostümlü geçit törenleri, İrlanda dansları ile folklora yer verin...

Son olarak, gecenin sonuna kadar yılbaşı keyfini çıkarabileceğiniz efsanevi " barlar "ın kapısını itin!


Barselona

İspanya'dan ve onun “Nochevieja”sından bahsetmeden Yeni Yıl kutlamaları için bir Avrupa turu önermek imkansız . Sizi Montjuïc çeşmesinin yanında saat 23:00'ten itibaren muhteşem bir piroteknik gösterisinin beklediği Barselona'ya götürmeyi seçtik . Sahilden veya şehrin ünlü yat limanından başka havai fişekler de planlanıyor.

Ardından, gece yarısının 12 vuruşunda 12 üzümün meydan okumasına hazır olun ! Ve bu durum için antrenman yapsan iyi olur çünkü bu şanslı üzümler mutlu ve müreffeh bir yılın meyvesi olacak (ve bunu söylemek doğru!)!


Berlin

Yön Berlin şimdi. Partiye gidenlere duyurulur, vahanızı buldunuz: Alman başkentinde kulüpler ve barlar lejyondur! Tekno müzik açısından gerçek bir referans, konserler ve uluslararası üne sahip DJ'ler arasında seçim yapmakta zorlanacaksınız! Ve hala geleneksel havai fişeklerle ilgileniyorsanız, Brandenburg Kapısı yakınında atılanı kaçırmayın!

Noel'in ertesi gününden Yeni Yıla kadar havai fişeklerin ve küçük havai fişeklerin her yerde ücretsiz satışta olduğunu unutmayın!


Lizbon

Yılbaşı kutlamaları için Avrupa turumuzun bu 6. ayağında neşe ve güler yüz gündemde . Önemli bir toplanma yeri olan Place du Commerce'de başlayan bu renkler, şarkılar, kahkahalar ve danslar festivaline katılın. Muhteşem bir havai fişek gösterisinden sonra , bu muhteşem şehirde dolaşırken çok sayıda konser sizi bekliyor.

Gelenek açısından, 12 şanslı üzümü bulacaksınız, eğitim için bir neden daha!

💡 Çekme Karavanla Lizbon'a yaptığımız yolculukla Portekiz başkentini keşfetmeye devam edin !


Roma

Menüde mercimek çorbası (refahın sembolü), sıcaklık ve samimiyet! Birbirinden ihtişamlı meydanlardan meydana geçerek “Capodanno in Piazza”yı (meydanlarda yılbaşı) yaşayacaksınız. Bu vesileyle en tipik ve popüler olan Piazza del Popolo'da düzenlenen partiyi kaçırmayın! Manzara değişikliği garantili!


Rotterdam

Avrupa Yeni Yıl kutlamaları turumuzun bu sekizinci destinasyonu için sizi Rotterdam'a götürmeye karar verdik! Bu vesileyle aydınlatılan ünlü Erasmus Köprüsü'ne (veya "Erasmusbrug") hayranlıkla bakabilir ve aynı zamanda muhteşem bir havai fişek gösterisini izleyebilirsiniz!

Gurmeler not alsın: “oliebollen” tatma onuruna ve zevkine sahip olacaksınız . 31 Aralık'ta bazı yerlerde ücretsiz olarak dağıtılan bu tipik çörekler genellikle kuru üzüm, şekerlenmiş meyve veya elma ile süslenir. Ayrıca yeni yılı olması gerektiği gibi kutlamak için genellikle pudra şekeri serpilir ve bir bardak şampanya* eşliğinde 😉

*Alkol kötüye kullanımı sağlığınız için tehlikelidir, ölçülü tüketin


Kopenhag

Heyecan arayanlar, Kopenhag tam size göre! 31 Aralık'ta tüm gün ünlü Tivoli eğlence parkının keyfini çıkarabilirsiniz! Pastanın üzerindeki krema: İlki saat 23:00'te parktan, ikincisi Place de l'Hôtel de Ville'den olmak üzere 2 havai fişek gösterisine tanık olacaksınız.

Bir kez daha gurmeler servis edilecek! Gerçekten de, bir köknar ağacı şeklinde üst üste bindirilmiş taçlardan oluşan geleneksel bir Danimarka ve Norveç bademli keki olan "kransekeke"yi tadabileceksiniz .


Prag

Prag'da alışkanlıklarınızın alt üst olduğunu görmeye hazır olun!

Gerçekten de, Letná tepesindeki Prag metronomundan atılan resmi havai fişeklere sadece 1 Ocak akşamı katılmak için bütün gece şehrin sokaklarında Yeni Yılı kutlayarak başlayacaksınız ! Ancak gece yarısı havai fişek hayranlarına güvence verilebilir, Prag halkının Yeni Yıl Arifesinde şehrin her yerine kendi havai fişeklerini kendiliğinden fırlatma alışkanlığı vardır!


Budapeşte

Kutlamak için alışılmadık bir atmosfer arıyorsanız, Budapeşte şehri ciddi bir rakip olacak! Mükemmel bir abartılı destinasyon olan Macar başkenti, ücretsiz açık hava konserleri ve gösterileri sunar ve çok popüler kulüp ve barlara sahiptir.

Ayrıca yeni yılı kutlamak için Tuna nehrinde teknelerin akınına uğruyor ve mum ışığında akşam yemeklerinin yanı sıra her türden folklorik akşamlar sunuyor. Ve geleneksel yemekleri tüketme fırsatını yakalarsanız, Macarlar size bol kazançlı bir yıl garanti edecek!

☝️Şehir merkezinde havai fişek ve diğer havai fişeklerin kullanılması artık yasak.


Viyana

Viyana'da Yılbaşı Gecesi gurme, gastronomik ve gelenekseldir . "Yılbaşı Gecesi Yolu" ("Silvesterpfad") boyunca vals sesi eşliğinde içebilir, yemek yiyebilir, şarkı söyleyebilir ve dans edebilirsiniz ! Bunu telafi edemezsin!

Yine de dikkatli olun: kalın giysiler getirin çünkü kış çok sert olabilir! Yerel spesiyaliteler eşliğinde Viyana çikolatasını tatma fırsatı : "Strudel" (elmalı ve üzümlü), çok ünlü "Sachertorte" (kayısı reçelli bitter çikolatalı kek), "Kaiserschmarren" (veya imparator krep)… tatlılar! 1 Ocak sabahı Place de l'Hôtel de Ville'den büyük ekranda yayınlanan Filarmoni konserine katılmak için de önlem amaçlı kıyafet gerekli .


Valletta

Eğlence düşkünlerinin çoğu için önerilen nihai destinasyon: Malta adasının başkenti veya 2018 Avrupa Kültür Başkenti ! İnanılmaz bir atmosferin , deniz kıyısındaki havai fişeklerin ve Place St Georges'ta anıtsal bir konserin keyfini çıkarın , hepsi daha yumuşak olamayacak sıcaklıklarda! Manzara değişikliği garantili!


Helsinki

Avrupa Yeni Yıl kutlamaları turumuzu en sıra dışı geleneklere sahip bir destinasyonla bitirelim! Mistik bir atmosferde , erimiş kalayda geleceğinizi okumaya davetlisiniz! Bu tipik bir Fin kehanet sanatıdır ve daha yaygın olarak "molibdomancy" olarak bilinir.Comments


bottom of page