Almanya'da Ücretli Yollar Var mı?

Avrupa'da bir yolculuğa çıkıyorsanız, Almanya kesinlikle hedef listenizin başında. Dürüst olmak gerekirse, ilerlerken muhtemelen en güzel manzaralardan bazılarına sahip olacaksınız: yüksek kalelerden çimenli çayırlara kadar, pencerenizin hemen dışında her zaman büyüleyici bir şeyler vardır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Almanya'da araç kullanmak diğer ülkelerde araç kullanmaktan farklıdır. Almanya'daki kötü şöhretli otobandan çevre etiketlerine kadar, düzenlemeler beklediğiniz gibi olmayabilir. Almanya'da araç kullanma hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyor ama nereye bakmanız gerektiğinden emin değilseniz endişelenmeyin! Doğru yere geldiniz - bu blog, Alman otoyolundaki seyahatiniz için hazırlamanız gereken tüm bilgileri açıklayacak.


Paralı yollar

Almanya'da ücretli yollar var mı?

Almanya'da paralı yolların tarihi biraz belirsizdir. Alman vatandaşlarının masraflarını karşılayabilecekleri ücret sistemlerini uygulamaya çalıştılar. Ancak bu, yalnızca yabancıların geçiş ücreti ödeyeceği anlamına geldiğinden, teklif uygulamaya konulamadan yakın zamanda hurdaya çıkarıldı.

Bu, Almanya'da ücretli yol olmadığı anlamına gelmez. Aracınızın brüt ağırlığı 7,5 ton veya daha fazlaysa, bazı ücretler ödemeniz gerekir. Aksi takdirde, geçiş ücreti ödeme endişesi olmadan dolaşmakta özgürsünüz!

Aracınızın ağırlığı 7,5 tondan fazlaysa, geçiş ücretlerinizi birkaç farklı şekilde önceden ödeyebilirsiniz:

1. Geçiş ücreti istasyonu üzerinden oturum açın:

Almanya'da kamyon durakları, servis alanları ve servis istasyonlarında ülkenin dört bir yanına dağılmış ücretli geçiş terminalleri var. Bu terminallerden herhangi birini kullanmak için oturum açmanıza veya kayıt olmanıza gerek yoktur. Sistemde gezinmek kolaydır - gideceğiniz yollar için ödeme yaparsınız. Ayrıca bir İngilizce seçeneği de var, bu yüzden dil engeli konusunda endişelenmenize gerek yok! Ücretli geçiş istasyonlarını nerede bulacağınızdan emin değilseniz , Toll Collect web sitesinde ücretli geçiş istasyonlarını bulabilirsiniz!

2. Toll Collect aracılığıyla çevrimiçi:

Toll Collect, geçiş ücretlerinizi ödeyebileceğiniz resmi web sitesidir. Web siteleri üzerinden "rota ayırarak" ödeme yapmanın en kolay yollarından biri. Sen olacak bir ödeme sayfasına yönlendirildi rotanız ve araç hakkında bilgileri doldurun. Orada, ücretleriniz hesaplanacak ve bir hesaba ihtiyaç duymadan ödeyebileceksiniz. Ancak, kredi kartı veya yakıt kartı gibi farklı ödeme yöntemlerine sahip olmak istiyorsanız , bir hesap açmalısınız.

3. Toll Collect uygulaması:

Güzergah bilgilerinize kolay erişim sağlamak istiyorsanız, Toll Collect uygulamasını indirin. İşlem, web sayfasına benzer, yalnızca telefonunuzun daha küçük ekranına sığacak şekilde ayarlanmıştır!

Çevresel Çıkartmalar:

Hızlı bir şekilde yıkmak için Almanya, yakın topluluklardaki hava kirleticileri sınırlamak için çevre bölgeleri belirledi. Ülkenin dört bir yanına dağılmış durumdalar ve çevre etiketi olmadan bu alanlarda araba kullanamazsınız. Birine sahip olmamak, çevresel bir bölgeye girmek, durmak veya park etmek için ek ücretler dahil olmak üzere kabaca 73,00 £ tutarında ağır bir para cezası