Fransa'da Karavanla Sürüş Kuralları

Fransız sürüş yasaları ve yönetmeliklerinin bir koleksiyonu olan Code de la Route, diğer Avrupa ülkelerindekilere çok benziyor, ancak bu yolculuk parfesine giderken her zaman bilinmesi gereken tuhaf yönleri var. Fransa'da aklınızda bulundurmanız gereken araç kullanma kurallarının kısa bir özeti:


Ne Getirmeli ve Evde Ne Bırakmalı

Hız kameralarını tespit edebilen cihazlar, 1.500 € ceza ile Fransız sürüş yasalarına göre kesinlikle yasaktır. Fransa'dan geçerken bile tüm araçların Fransa'da bir alkol ölçer cihazı veya en az 2 adet tek kullanımlık alkol ölçer cihazı taşıması gerekmektedir. Ayrıca her araba için bir uyarı üçgeni ve flüoresan yelek ve Büyük Britanya'dan gelen ziyaretçiler için bir GB etiketi gereklidir.

Code de la Route, aşağıdaki belgelerin tüm sürücüler tarafından taşınmasını gerektirir:

  • Geçerli bir tam sürücü belgesi (Geçerli Birleşik Krallık ehliyeti yeterlidir)

  • Arabanın orijinal tescil belgesi (bunu karavan sahibi ile kontrol edin)

  • Trafik sigortası sertifikası

  • Pasaport (lar)


Fransa'da Hız Sınırları

Aksi belirtilmedikçe, Fransa'daki hız sınırları aşağıdaki gibidir:

  • Ücretli otoyollarda 130 km / sa (80 mil / sa)

  • Çift yollarda ve ücretli otoyollarda 110 km / sa (68 mil / sa)

  • 90 km / sa (56 mil / sa) diğer yollarda

  • Kasabalarda 50 km / s (31 mph)

Karavan çeken araçlar için, eğer römork aracın ağırlığını aşarsa, hız limitleri% 30'dan daha az aşarsa 65 km / sa (40 mph) ve% 30'dan fazla aşarsa sınır 45 km / sa. (28 mil / sa.).

Yeni sürücüler söz konusu olduğunda, otoyollarda 110 km / sa (68 mil / sa), şehir içi otoyollarda 100 km / sa (62 mil / sa) ve yollarda 80 km / sa (50 mil / sa) hızın aşılması yasaktır. Fransa'da sol şerit olan dış şeritte seyahat eden araçlar, güvenlik amacıyla minimum 80 km / sa (50 mil / sa) hız sınırı vardır.


Farlar

Zorunlu olmamakla birlikte, farların her zaman ve şehir dışındaki her türlü hava koşulunda kullanılması şiddetle tavsiye edilir. Fransız sürüş yasaları, farların zayıf gündüz görüş koşullarında ve geceleri kullanılması gerektiğini belirtiyor. Karavanlar ve karavanlar, kötü hava koşullarında ve tünellerde araç kullanırken her zaman ışık kullanmak zorundadır.

<