Almanya'da Araç Kullanma Kuralları

Almanya, şehirlerin yakınlığı ve otoyollardaki olağanüstü yüksek hız limitleri nedeniyle bir yolculuğa çıkmak için en iyi ülkelerden biridir! Ancak, başka bir ülkeye girerken, yasalara aykırı bir şekilde tatilinizi kesintiye uğratmamak için kendinizi kurallar ve düzenlemeler hakkında bilgilendirmeniz çok önemlidir. Bu yüzden, Alman yol işaretlerinin açıklamaları da dahil olmak üzere, Almanya'yı dolaşmak için bilmeniz gereken her şeyi topladık! 1. Lisans Almanya'da araba kullanmaya başlamadan önce, sizi oraya götürmek için gerekli belgeleri gözden geçirmeliyiz! Almanya'yı yeni ziyaret ediyor ve orada ikamet etmiyorsanız, evden aldığınız ehliyet, kalışınız boyunca geçerlidir. Oraya taşınmayı planlıyorsanız, ehliyetiniz kalıcı oturma izninizin kurulduğu tarihten itibaren altı ay süreyle geçerli olacaktır. Bundan sonra bir Alman ehliyetine ihtiyacınız olacak. Herhangi bir Avrupa ehliyeti ziyaret için uygun olmalıdır, ancak şüphe duyuyorsanız , tam gereksinimleri kontrol edebilirsiniz. İşte. Ehliyetiniz gerekli özelliklere sahip değilse, Uluslararası Sürücü Belgesi adı verilen ehliyetin resmi çevirisini taşıyabilirsiniz. Bunları kendi ülkenizden veya Almanya'daki bir ADAC otomobil kulübünden kolayca satın alabilirsiniz.

2. Genel Kurallar

  • Alman yasaları asgari araç kullanma yaşını 18 olarak belirlemektedir.

  • Trafik yolun sağında ilerleyerek solundan geçer.

  • Emniyet kemerleri araçtaki tüm yolcular tarafından takılmalıdır ve 12 yaşından küçük veya 1,5 metreden kısa çocuklar ön koltuğa oturamaz. Bunun tek istisnası, onaylanmış bir çocuk koltuğunda olmaları ve arka koltukta yer olmaması veya arka koltukta hiç yer olmamasıdır. Ancak aktif bir hava yastığı varsa ön koltukta çocuk koltuğu kullanamazsınız.

  • Tüm sürücüler üçüncü şahıs sorumluluk sigortasına sahip olmalı ve her zaman bu sigortayı kanıtlamalıdır. Ayrıca her zaman kayıt veya kiralama belgeleri şeklinde sahiplik kanıtı taşımalısınız.

  • Tüm araçlarda bir uyarı üçgeni (Warndreieck), güvenlik yeleği (Warnweste) ve otoyol ilk yardım çantası (Pkw-Verbandkasten) bulunmalıdır.

  • Sadece park lambalarınızı kullanarak araç kullanmanız yasa dışıdır, sert havalarda ve geceleri farlarınızı kullanmalısınız.

3. Almanya'da Ücretli Yollar Temmuz 2019 itibarıyla Almanya, bir Alman Otobanı'na ilk dizel yasağını getirecek. Bu, Essen şehrinin içinden geçen A40'ta gerçekleşecek. Ancak Alman federal eyaleti Nordrhein Westfalen hükümeti karara itiraz etme planlarını açıkladı. Kararın ciddiyeti hükümeti oldukça şaşırttı. 4. Amaçlar Bu, Alman yasaları ve komşu ülkelerdeki yasalar arasında önemli bir farklılıktır, çünkü polisin çoğu küçük trafik suçu için olay yerinde para cezası almasına izin verilmektedir. Bunlara verwarnungsgeld denir ve her zaman ödeme için bir makbuz alırsınız. Yanınızda yeterince nakit yoksa, genellikle cezayı bir kredi / banka kartıyla ödeyebilirsiniz. Ödeyemiyorsanız veya ödemeye isteksizseniz (bu sizin yasal hakkınızdır!), Aracınıza el konulabilir veya genellikle daha sonraki bir tarihte mahkemeye çıkmanız için bir alıntı verilecektir. Ancak mahkemeye gittiğinizde daha yüksek bir para cezasına çarptırılabileceğinizi ve bazı para cezalarının gelirinize bağlı olduğunu unutmayın. İşte para cezasına çarptırılabileceğiniz şeylerden bazıları ...

  • Alkol veya uyuşturucu etkisi altında araç kullanmak - büyük bir hayır hayır! Alkollü araç kullanma cezaları, 0.03'e kadar düşük bir kan alkol sınırı ile başlar. Alman alkollü içeceklerinin genellikle yüksek alkol içeriğine sahip olduğunu unutmayın, bu nedenle sınıra ulaşmak uzun sürmez. Alkol içeriğiniz sınırın altında olsa bile, mahkeme, dahil olduğunuz bir kazayı, tamamen etki altında olduğunuz için suçunuz olarak kabul edebilir. Güvenli ve ayık bir şekilde sürün!

  • Bir kaza mahallinden ayrılmak, sadece şahit olsanız bile, güvenli bir şekilde oynayın ve kalın. Ya da polisi arayacak kişi olun! İşte acil durumlar için numaraların bir listesi .

  • Otobanda yasadışı geçişler, U dönüşleri ve yanlış yoldan sürüş / geri gitme de Almanya'daki cezaya değer suçlardır. Ayrıca, geçiş hakk