top of page

KARAVANDA PROFESYONEL KAHVE KEYFİ


Bir karavanda kahve nasıl gerçekten iyi olur?


Gerçekten iyi bir kahve için her zaman üç öğeye ihtiyacınız vardır ve bu aynı zamanda karavandaki kahve için de geçerlidir:

 1. Taze kavrulmuş fasulye

 2. sadece hazırlanmadan kısa bir süre önce taze öğütülür ve daha sonra

 3. mükemmel hazırlanın .

Bu temel tarifle, fincandaki sonucu büyük ölçüde iyileştirebilirsiniz - en azından taze kahve çekirdekleri kullanmanıza izin veren bir karavan kahve makinesi seçerseniz.

Tabii bu da biraz çabaya neden oluyor . Bu çabadan çekinenler, karavanlar için ped makineleri ve kapsül makineleri arayabilir .

Karavan için kahve makineleri

Karavan için hangi kahve makinesinin doğru olduğu her şeyden önce zevkinize bağlıdır . Espresso, filtre kahve veya French press kahvesinden farklı bir tada sahiptir. Ayrıca, tüm yöntemler ve kahve makineleri, karavanlar için eşit derecede uygun değildir.

Temel olarak aşağıdaki kahve makineleri ve yöntemlerle karavanda kahve hazırlayabilirsiniz:

 • Filtre kahve

 • Fransız basını

 • Mocha pot / bialetti ocak

 • Kahve makinesi

 • Kapsül makinesi

 • Tampon makinesi

 • Espresso makinesi / portafiltre makinesi

Hangi kahve makinesi hangi mobil ev için uygundur?

Ne zaman o gelir uygunluğu mobil ev için bir kahve makinesi, öncelikle ilgili

 • gerektirdiği uzay kahve makinesi,

 • yanı sıra elektrikle mi yoksa elektriksiz mi çalışması gerektiği sorusu .

Kıyı gücü olmayan ve az yer kaplayan mobil evler için kahve makineleri

Filtre kahve, French press ve Bialetti pişiriciler , elektriksiz yaşamak istiyorsanız, karavanda kahve içmek için ideal yöntemlerdir. Bunlar , karavan mutfağındaki gaz sobası ile mükemmel çalışır . Bu sizi esnek ve bağımsız kılar ve boş olduğunuzda bile karavanda sabah kahvenize güvenebilirsiniz. Ayrıca bu kahve makineleri az yer kaplar.

230V ve yeterli alana sahip mobil evler için kahve makineleri

Sadece kamp alanında mı duruyorsunuz ve her zaman kıyıdan elektrik mi alıyorsunuz ? O zaman elbette mobil evinize tam otomatik bir kahve makinesi, bir ped makinesi veya bir kapsül makinesi de koyabilirsiniz . Alanın müsait olması şartıyla.

Mobil evinizde konforlu, elektrikle çalışan bir kahve makinesinden mahrum kalmak istemiyorsanız, inverterli ve yeterli pil kapasitesine sahip 230V'luk bir güç kaynağı da sağlayabilirsiniz .

Karavanda filtre kahve


Filtre kahvenin modası biraz geçmişti - yeniden keşfedilmeden önce ve şimdi daha da popüler. Özellikle elle demlenmiş filtre kahve mükemmel olabilir ve geçmişte 5 litrelik termos şişeden gelen acı demleme ile hiçbir ilgisi yoktur.

Karavanda filtre kahvenin kesinlikle avantajları vardır :

 • Karavanda mükemmel filtre kahve için gerekli ekipman ucuzdur

 • Karavanda kahve makinesine ihtiyacınız yok, kahveyi manuel olarak da hazırlayabilirsiniz.

 • yöntem az yer kaplar

 • ve hazırlık zor değil.

Ve filtreyle kahve böyle yapılır:

 • İle taze fasulye sen, taze eziyet motorum, sen İdeal sonuçlar elde.

 • Filtre kahve kullanırken, doğru türde kahve kullandığınızdan emin olun . Filtre rostoları genellikle espresso rostolarından daha hafiftir.

 • İri bir filtreye dolduruyorsun,

 • Filtrenin üzerine sıcak su döküyorsun

Uyarı : Sıcak kaynama anlamına gelmez, 92° -96° idealdir. Bir süre sonra bunu hissedeceksiniz, ancak bir termometre de kullanabilirsiniz.

Her zaman aynı miktarda kahveye sahip olmak, onu mükemmel bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bunu elde etmenin en kolay yolu kahve telvesini tartmaktır. Alternatif olarak ölçü kaşıkları da kullanabilirsiniz.


Elektriksiz karavanlar için filtre kahve makinesi

El yapımı filtre kahvenin avantajları sadece mükemmel tat, düşük maliyet ve düşük yer gereksinimi değildir. El demleme makineleri ayrıca herhangi bir elektrikli cihaz gerektirmez ve bu nedenle kahvelerinin tadını her yerde çıkarabilir!

Kaliteli filtre kahve için elbette sıcak suya ihtiyacınız var. Gerekirse gaz sobası üzerine bir tencere yeterlidir . Bununla birlikte, iyi bir sonuç için belirli bir demleme sıcaklığının korunması önemlidir (çekirdek tipine bağlı olarak).

 • Tencere solüsyonuna sadık kalmak istiyorsanız barista aksesuarlarından bir süt termometresi öneriyoruz .

 • Alternatif olarak (ve karavanda bunun için yer bulabilirseniz) entegre termometreli bir su ısıtıcısı kullanabilirsiniz, bu elbette kullanım açısından daha uygundur.

 • Bir su ısıtıcısı için bir tencereniz veya yeriniz yok mu? O zaman katlanabilir bir kamp su ısıtıcısı bir alternatif olabilir - burada ayrı bir termometreye de ihtiyacınız var.


Elbette burada size destek olan bir makineniz olabilir, ancak kalite önce geliyorsa manuel yöntem ilk tercihtir.

Elektrik ile filtre kahve


Karavanda basın damgası can / Fransız basını


French Press veya pres pistonlu sürahi, karavanlar için tamamen manuel bir kahve makinesidir ve hareket halindeyken kahve yapmak için popüler bir yöntemdir. Burada iri çekilmiş kahve bir sürahi içinde su ile karıştırılır.

İşlem basittir:

 • Kahve dökün,

 • Üzerine su dökün,

 • bırakmak.

Ardından "damga" aşağı bastırılır ve yüzen parçaları filtreler. Kahve telvesinin daha fazla istenmeyen şekilde çekilmesini önlemek için hemen başka bir kaba (veya kahve fincanlarına) aktarılması tavsiye edilir.

Bunun için birkaç aksesuara ihtiyacınız var:

 • Gazlı ocakta hazırlayabileceğiniz sıcak su, örneğin

 • Bir Fransız basın

 • Öğütücünüzle ideal olarak taze çekilmiş öğütülmüş kahve.

French press, karavanda kahve hazırlamanın en uygun yollarından biridir. Sayısız varyantta mevcuttur. Aşağıda, örneğin, iyi bilinen Bodum versiyonunun yanı sıra izole edilmiş bir versiyon:

Ürün bulunamadı.

Uzmanlar için : Aeropress , French Press'in modern bir modifikasyonudur. Prensipte, tam tersi şekilde çalışır: Sıvıdaki kahve telvesini süzmek yerine, sıvı bir silindirden hava basıncıyla bastırılır.


Karavanda mocha / soba / bialetti


Onu kim tanımıyor? Ne klasik İtalyan ailesinin kahvaltı masası ne de kampçı ev onsuz düşünülemezdi: Soba tenceresi , genellikle sadece tanınmış üreticinin adıyla anılır: Bialetti . Karavan gaz sobasında mükemmel çalıştığı için mükemmel bir karavan kahve makinesidir . Kesin konuşmak gerekirse, espresso yapmaz (basınç yeterli değildir), ancak genellikle "espresso kabı" veya "espresso makinesi" olarak adlandırılır.

"Espresso makinesi" ile kahve pişirmek çok kolay:

 • Sürahinin alt kısmına su geliyor,

 • üst kısımda çekilmiş kahve.

 • Su şimdi kaynatılır, ortaya çıkan su buharı kahve telvesi içinden akar ve cihazın üst kısmında toplanır.

Bugün soba tencereleri birçok üreticiden tüm varyantlarda mevcuttur. Bu sobanın orijinal versiyonu birçok versiyonda mevcuttur (örneğin elektrikli seyahat versiyonu olarak), ancak malzemesi (alüminyum) nedeniyle itibarını yitirmiştir. Artık birçok alternatif var ve güvenli tarafta olmak için paslanmaz çelik bir versiyon kullanırdık (artık Bialetti'nin kendisinden de temin edilebilir).


Bialetti ile hareket halindeyken kahve yapmak da hızlı bir şekilde yapılır.

Karavanda tam otomatik kahve makineleri

Taze çekilmiş kahve çekirdekleri istiyor ama çaba sarf etmiyor musunuz? Kahvenizi bir düğmeye basarak karavanda yapmak ister misiniz? O zaman muhtemelen karavanda kahve makinesi olarak tam otomatik bir kahve makinesi düşünüyorsunuz .

Tam otomatik kahve makineleri, her porsiyon kahveyi taze öğütür ve ardından hazırlar. Kullanılan (plastik) bileşenler nedeniyle yüksek basınç üretemezler ve gerçek bir espresso üretemezler. Ancak pek çok hayranı var ve bir düğmeye basarak çok çeşitli kahve içeceklerini kolayca üretebiliyorlar.

Ancak dikkatli olun : Birçok cihazın güç tüketimi yüksektir ve kamp alanı bağlantılarının korunmasını sınırlarına getirir.

Kişisel olarak, De'Longhi cihazlarıyla çok iyi bir deneyime sahibiz , çünkü yedek parça tedariki satın almanın üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala iyi durumda. Demleme grubu yaklaşık otuz Euro karşılığında değiştirilebilir ve makine daha sonra yeniymiş gibi çalışır.

Elektriksiz karavanda espresso


Kahve yapmak için tercih ettiğim yöntem espresso. Gerçek bir espresso için yaklaşık 25 ml içecek, yaklaşık 7-9 gr kahve telvesi ile yaklaşık 25 saniyede yaklaşık 9 bar basınçla suya basılarak üretilir . Bunun için bir portafiltre makinesi gereklidir. Tam otomatik makineler veya ocaklar gerekli basıncı yaratmaz ve orada espresso terimi sıklıkla kullanılsa da olsa olsa en fazla espresso benzeri bir içecektir.

Yukarıdaki parametreler büyük ölçüde kahve öğütme derecesine göre belirlenir , bu nedenle espresso hazırlamak için her zaman bir öğütücü gereklidir.

Karavanda espresso yapmak o kadar kolay değil. Her şeyden önce alan gereksinimi var. Resmi portafiltre makineleri ve öğütücüler, karavanlar için kahve makineleri olarak pek uygun değildir ve kutu kamyonetler ve çoğu karavan için birden fazla boyutta büyüktür. Ayrıca, kablolar (ve kamp alanı sigortaları) binlerce watt ısıtma gücü için tasarlanmamıştır. Bununla birlikte, espresso hayranları için seçenekler var:

 • Mypressi Twist: Gaz basınçlı kartuşlarla çalışan (krema üretiminden bilindiği üzere) bu heyecan verici espresso makinesi maalesef artık üretimde değil. Burada tamamen elektrik olmadan mükemmel sonuçlar elde edilir.

 • Flair Espresso : Şu anda üretimde olan bir Kickstarter projesi. Burada, seyahat için paketlenebilen ve iyi sonuçlar vermesi gereken, akımsız bir manivela makinesi bulacaksınız. Burada da gazlı ocakta sıcak su ısıtılır. Bununla birlikte, kurulu makine için alan gereksinimleri hafife alınmamalıdır - bu nedenle, açık havada alanınız varsa, daha çok adil hava koşullarına uygun bir cihazdır.

Elektrikli karavanda espresso için ped makineleri

Elektriksiz espresso hazırlamak sizin için çok zaman alıyor, uygun bir çözüm mü arıyorsunuz? Elektriğiniz var mı? O halde ESE sistemine daha yakından bakmalısınız. Önceden öğütülmüş ve preslenmiş kahve telvesi içeren kahve kapsülleri için açık bir standarttır. Farklı kavurma makinelerine ait çok sayıda kapsül mevcuttur ve örneğin Nespresso'dan daha az atık üretirsiniz, ki bu elbette unutulmamalı.

ESE ile ayrı bir öğütücü olmadan yapabilirsiniz.

La piccola piccola bile küçük yeterince mobil ev için ve bir seyahat yastığı makinesi gibi bir kahve makinesi olduğunu boşluk bulmak içinde minibüsün . Düşük ısıtma gücüyle, mobil evlerde kullanım için tasarlanmıştır - ve bu nadiren bulunur.


Benim açımdan, bu en iyi küçük kahve makinesi (elektrikli).

Başka bir ped makinesi öneremem . Süpermarketteki sarkık pedler benim için kabul edilebilir bir sonuç elde etmiyor.

Mobil evde kahve makinesi olarak kapsül makinesi

Kapsül deyince aklınıza elbette Nespresso geliyor.


 • Sonuçta, Nespresso kapsülleri ile sürekli olarak iyi bir sonuç elde edersiniz.

 • makineler, çoğunlukla çok kompakt boyutları nedeniyle karavanlar için oldukça uygundur.

 • Kullanımı uygundur


Alüminyum kapsül sorununa karşı koymak için artık “çözünebilir”, biyolojik olarak parçalanabilen kapsüller var. Bunlar kesinlikle doğru yönde atılmış bir adımdır, ancak aynı zamanda sorunları vardır ve nihayetinde hala atılan bir üründür.

Karavanda taze kahve çekirdekleri

Tam çekirdek, öğütülmüş kahve veya kapsül olsun: Pek çok insan süpermarket kahvesinin kavrulduktan sonra raftan almadan önce genellikle birkaç ay olduğu gerçeğine tamamen yabancıdır. Bununla ilgili sorun: Kahve, uçucu yağlar olarak bulunan binden fazla aromatik bileşene sahiptir. Ancak bunlar kavurma işleminden sonraki ilk birkaç hafta içinde buharlaşır.


Karavanda kahvenizi aniden iyileştirmenin çok basit bir yolu , küçük kavurma makinelerinden taze, hafifçe kavrulmuş çekirdekler satın almaktır. Ciddi küçük kavurucular , kahvenizin tam olarak kaç yaşında olduğunu bilmeniz için ambalajın üzerine bir kavurma tarihi yazdırır . Seyahatiniz sırasında (veya yaklaşık 4 hafta boyunca) ihtiyacınız olduğu kadar büyük miktarlarda satın almayın ! Uzun süreli seyahat edenler, mümkünse hareket halindeyken kendilerine dikkat etmelidir - Avrupa'nın hemen hemen her yerinde kavurma makineleri bulunabilir.

Karavanda taze öğütülmüş kahve

Öğütülmüş kahveniz olur olmaz aroma buharlaşması daha hızlı ilerler (bu, öğütülmüş kahvenin yanı sıra kapsüller ve kapsüller için de geçerlidir). Bu nedenle kahveyi hazırlamadan hemen önce öğütmek avantajlıdır . Bunun için gerekli olan kahve değirmeni, karavanlara uygun formda kolaylıkla temin edilebilir. Ön koşul elbette kahve tozu ile bir hazırlama yöntemi kullanmanızdır. Kapsül ve ped sistemleri bu avantajdan vazgeçmelidir.

Karavanlar için elektrikli kahve değirmenleri

Çoğunlukla kamp alanındaysanız, bir elektrikli kahve değirmeni düşünebilirsiniz (eğer bu teknik olarak mümkünse). Çok ucuz cihazlar bıçaklarla çalışır ve kahve çekirdeklerini doğrar, bu da çok homojen olmayan bir sonuca yol açar ve tavsiye edilmez . Yüksek kaliteli öğütücülere sahip kahve öğütücüler daha pahalıdır, espresso ince öğütebilmelerini istiyorsanız, en az 120 €'yu hesaba katmanız gerekir (neredeyse hiçbir üst sınır yoktur). Filtre kahve için yüksek kaliteli bir öğütücü de önemlidir. Öğütmenin espressodan daha az ince olduğu doğrudur, ancak iyi bir sonuç için "ince" denilenler olmadan mümkün olduğunca eşit bir öğütme sonucuna ihtiyacınız vardır.

Rommelsbacher öğütücü filtre kahve, French press ve Aeropress için uygundur.

Mobil ev için el değirmenleri

Elektriksiz çalışan bir değirmene ihtiyacınız varsa, el değirmeni önerilir . Farklı kalite seviyelerinde el değirmenleri de vardır ve burada ayrıca geniş bir fiyat aralığı bulacaksınız: Önerilen el değirmenleri (örn. Çoğu el değirmeni çok kompakttır ve bu nedenle kamp için idealdir.


Dikkat: Bir öğütücüye karar vermeden önce lütfen her zaman hazırlama yönteminizi seçin! Farklı değirmenlerin farklı güçlü ve zayıf yönleri vardır.

Karavanda süt köpüğü

Kahveye soğuk süt dökmek özellikle iyi bir fikir değil, ekşi tatlara neden olur. Konfor önemliyse ve elektrik varsa burada faydalı olabilecek çeşitli elektrikli köpürtücüler vardır.

Bununla birlikte, hareket halindeyken kişisel favorim çok daha basit: Basit, küçük bir baskılı kutu köpürtmek için idealdir. İşte böyle çalışır:

 • Sıcak kadar gaz sobası süt (yakl. 60 ° C, ancak en fazla 70 ° C)

 • Süt doldurma ile yarıya kadar pres piston kabı hakkında

 • Bazı zamanlar pompa . İlk 3 pompa vuruşu, yeni havanın karışması için pistonu sütten kaldırır. Sonra sadece sütün içindeki baloncukları ezin.

Bu, kapuçino / düz beyaz için ideal olan ince gözenekli, kremsi bir süt köpüğü oluşturur. Kahveyi pres sürahisi ile de hazırlarsanız, kendinize başka bir kaptan tasarruf edersiniz - ancak kahveyi hazırlarken bir kez yıkamanız gerekir.

Elektrikli yardım kullanmayı tercih ederseniz , yukarıda bahsedilen Bialetti varyantının yanı sıra çeşitli elektrikli süt köpürtücüler bulacaksınız.

Ürün bulunamadı.

Karavandaki kahve hakkında sonuç

Karavanda iyi kahve yapmak mümkündür, ancak konuyla ilgili biraz çalışma gerektirir. Kapsül veya pedsiz her türlü kahve hazırlama ile en büyük artışı taze kahve kullanır ve taze öğütürseniz elde edersiniz.

Comments


bottom of page