top of page

KARAVANDA AİLE YOLCULUĞU PLANLANMASI


Karavan seyahatine yalnız başınıza giderken düşünmeniz gereken sadece kendi ihtiyaçlarınızdır. Eğer bu seyahati aileniz ile birlikte planlıyorsanız tüm aile bireylerinin ihtiyaçlarını ve konforlarını da düşünmeniz gerekmektedir. Aile bireylerinin her birinin karavan seyahatinden keyif alması için önceden yapılan planlama doğacak tüm sorunları engelleyecektir.

  • Yapmanız gereken ilk olarak aileniz için uygun bir karavan kiralamaktır.

İç alanı geniş, üst kabini ve ya ek kabini olan karavanlar aile için oldukça kullanışlı olacaktır. Ayrıca emniyet kemeri sayısı ve bebek koltuğu sabitleme alanının bulunması hayati bir önem taşımaktadır.

  • Yatak alanı planlamasını önceden yapmalısınız.

Karavanının içerisinde ranza olması karavan içerisinde oluşacak karmaşıklığı önleyecektir. Eğer karavan içerisi ranza için uygun değilse uygun yatak alanlarının belirlenip,toplandıktan sonra kaldırılacağı yerlerin belirlenmesi uygun olacaktır.

  • Mutfak gereçlerinin kapasitesi aileniz için uygun olup olmadığını seyahate çıkmadan önce kontrol etmeniz gerekmektedir.

Karavan ile konaklayacağınız yerin dışarıda yemek yemeye uygun olması gerekmektedir. Eğer alerji sahibi bir aile üyeniz varsa karavan içerisinde yemek yeme alanına sahip olması gerekmektedir. Mutfaktaki mutfak gereçlerinin tüm aile için yeterli olması çok önemlidir.Ocağın aynı anda bir kaç çeşit yemek hazırlama imkanı vermesi zaman kazandıracaktır.

  • Aile bireylerinin ihtiyacı olan tüm malzemeleri önceden listelemeniz gerekmektedir.

Uzun süren yolculuk öncesi, ilk yardım çantası, atıştırmalıklar, yiyecekler,temizlik ürünleri, elektronik cihazlar için şarj cihazları, çocuklar için oyuncaklar, karavan dışında vakit geçirmeleri için top, frizbi, ip, şarj edilebilir piller, kitaplar, harita, pencere için perde, sinek kovucu ürünler, güneş koruyucuları, bebek koltuğu, fazladan havlu, battaniye bulundurmaya özen gösterilmelidir.

  • Karavan seyahatinizi ekonomik olarak iyi planlamalısınız.

Aracın tüketeceği yakıttan, yiyecek miktarının yeterli olmasına kadar her şeyin doğru planlanması ekonomik olarak sizi rahatlatacaktır.


Comments


bottom of page