top of page

KARAVAN İÇİN DOĞRU SU KAYNAĞI


Yaşamın doğal taşlarından olan su, temiz doğru değerlerde olması gerekmektedir. Karavan seyahatinde en çok ihtiyaçta sudur. Kişisel temizlik, içme, yemek ve temizlik karavan seyahatinin konforu ile doğrudan orantılıdır.

Peki seyahat esnasında kullanılacak suyun doğru su olup olmadığını nereden bileceğiz?

Aslında suyun kalitesini belirlemek oldukça kolaydır. Yerleşik filtrelemeden su tabletlerine kadar pek çok seçenek vardır.

Herhangi bir su kaynağında kontrol edilmesi gereken ilk şey, koku veya renk bozulması olmamasıdır. Su genellikle klor kokusuna sahiptir. Ama bu güvenilir olduğu anlamına gelmez.

Güvenli su temini, kaliteli su hortumuyla başlar. Hortum çatlamışsa ve kirlenmişse suyunuzu arıtmanın bir faydası yoktur. Kullanım kolaylığı ve kalite açısından düz hortumlar idealdir. Su birikmesini önlemek ve mevsim geçişlerinde oluşan tıkanıklığı gidermek için hortum içinin yıkanması esastır.

Su filtreleri içinse iki seçenek vardır.

1- Sabit Su Filtresi;

Karavanla uzak bir yolculuk yapacaksanız sabit su filtresi kullanmanız sizin için oldukça faydalı olacaktır. Güvenlilik seviyesi yüksektir. Arıttığı temiz suyu sabit bir muslukla kullanımınıza sunar.

2- Harici Su Filtreleri

Su güvenliği için temel malzemedir. Bu harici su filtreleri karavanda bulunan depoya kolayca takılır. Klor kokusunu gidermekte de oldukça başarılıdır. Karavan seyahatiniz bittikten sonra hortumla beraber kolayca saklanabilinir.

Eğer suyu nereden temin edeceğinizi tam olarak bilmiyorsanız su bulana kadar bir miktar suyu karavanda stoklamanız hayati önem taşır.

Comments


bottom of page