Kamp tuvaleti: Mobil ev için hangi tuvalet?

Karavanda kendi tuvaletinizin olması bir lüks . Kamp alanlarında veya dinlenme alanlarındaki kirli tuvaletler genellikle korkuyla gelir. Ve kendinizi bir çalının arkasında rahatlatma fırsatı, herkesin kalbinin daha hızlı atmasını sağlamaz. Doğru kamp tuvaletini seçerken hedefi vurmanız için , burada size hangi seçeneklerin olduğunu ve çeşitli tuvalet çözümlerinin ne gibi avantaj ve dezavantajları olduğunu göstereceğiz.


Neredeyse ev gibi sessiz bir yer

Kamp yapmayı nasıl tercih ederseniz edin, ister mobil ev veya karavanla rahat olun, ister çadırla biraz daha kolay olsun - herkes bir noktada işleri kolaylaştırmak zorundadır. Şahsen ben kendi tuvaletimi kullanmayı tercih ederim. Ancak özellikle çok fazla alanınız yoksa, mobil ev için tuvalet olarak söz konusu olan sadece bir avuç çözüm var. Bu makale ile yeni başlayanlara kamp için hangi tuvaletlerin mevcut olduğunu ve her birinin avantaj ve dezavantajlarının neler olduğunu göstermek istiyoruz.


Hangi kamp tuvaletleri var?

Bazılarında kuru tuvalet, bazılarında portatif bir versiyon var. Burada size hangi tuvalet çözümlerinin mevcut olduğunu gösteriyoruz.

 • kuru tuvalet

 • Ayırma tuvaleti

 • Acil tuvalet olarak portatif tuvaletler

 • maceracı tuvalet

 • Elektrikli süpürgeler

 • Kaset tuvalet (SOG'lu ve SOG'suz)

 • yakma tuvaleti

Kuru tuvalet veya kuru kompost tuvaleti

Nasıl çalışır, oldukça basittir. Altında bir kova (içinde bir çanta dahil) ve ön kısımda bir ek bulunan normal bir klozetiniz var. Burada katı ve sıvı ayrı ayrı toplanır. İdrar bir teneke kutuya geçirilir ve katılar kovaya girer. ör. B. Talaş, katı malzemeyi kaplayarak kurumasına neden olabilir. Koku oluşumunu önlemek için bir fan takın. Sadece dışarıdaki kötü havayı taşır. Bidondaki idrarı atık istasyonlarında veya normal bir tuvalette boşaltabilirsiniz. Katı artıkları olan torba basitçe bağlanarak kapatılır ve evsel atıklarla birlikte atılır.

 • Avantajlar: Kolay imha, su gerektirmez, koku yok, kimyasal katkı yok, daha uzun imha aralıkları.

 • Dezavantajları: Küçük kampçılar için zor olabilecek kamp tuvaleti için artan alan gereksinimi.

Doğanın Kafa Ayıran Tuvaleti


Bu tuvalet temelde kuru tuvalet gibi çalışır. Tek fark hindistan cevizi liflerinin kullanılmasıdır. Katı maddelerinizi hindistancevizi lifleriyle karıştırdığınız ve böylece kompostlamayı ilerlettiğiniz bir krank var. Ayrıca, mirası kurutan bir fan bağlanmıştır. Sonuç olarak, sonunda yalnızca ufalanan, neredeyse topraksı kalıntılar kalır ve bunlar da evsel atıklarla birlikte atılabilir ve hatta kompostlanabilir. İdrar kabı, doğrudan idrar yönlendirme tuvaletine bağlanır.

 • Avantajları: Su tüketimi yok, kolay bertaraf, koku yok, kimyasal madde yok, artık imha edilmesi gerekmiyor.

 • Dezavantajları: İdrar kabı 8,3 l'de nispeten küçüktür ve 2-3 günde bir boşaltılması gerekir, nispeten yüksek satın alma fiyatı.


Taşınabilir kamp tuvaletleri

Sık kullanılan bir çözüm de mobil kamp tuvaletleridir. Bu, iki küçük z