top of page

Çekme Karavan Nedir ?

Neden bir Karavan seçmelisiniz?

Karavan modası geri döndü! Eskiden "mobil evler" olarak bilinen bu ekipmana yönelik artan bir talebe tanık oluyoruz ve bu makaleyi sık sık sorulan bazı şüpheleri açıklığa kavuşturmak için yazmaya karar verdik.

Ailelerin ekonomik koşullarının iyileşmesi, kamp alanlarının şu anda sunduğu iyi koşullar ve doğal olarak açık havada eğlenme isteği ile birleşince karavan almak için yeterli sebepler oluyor. Ancak satın alma işlemini tamamlamak için bazı yasal, teknik ve ticari soruları yanıtlamanız gerekir.

Çekme Karavan Nedir ?
Çekme Karavan Nedir ?

Karavan çekmek için herhangi bir araba kullanabilir misin?


İkincisi, araba! Herhangi bir araba karavan çeker mi? Yardımcı olabilir miyim. Bu iki unsur arasında bir denge olması şarttır, aksi takdirde aşağıdaki videoda da göreceğiniz gibi olaylar olacaktır.

Şu anda DUA'da ( Unique Automobile Document ) aracın çekilebilir ağırlığını görmek mümkün . DUA'nın orta sayfasında, frenli çekilebilir ağırlıktan bahseden bir alan bulacaksınız ve seçiminizde dikkate almanız gereken ağırlık budur. Bu değer aracınızın çekebileceği maksimum ağırlık olacaktır. DUA'nız ve hala araç ruhsatınız yok mu? Bu nedenle, aracın dara ağırlığının, römorkun brüt ağırlığına eşit veya daha fazla olması gerektiğini unutmamalısınız.


Hangi Karavanı Almalısınız?


Ticari kısma geldik: Artık yasal ve teknik bilgilere sahip olduğunuza göre, ne seçmelisiniz? Campervan Turkey, karavanların daha geleneksel versiyonlarından gerçek gezi karavanlarına kadar birçok marka ve model sunmaktadır.


Karavan dünyasında ünlü bir Fransız markası olan Caravelair ile başlayalım : Bu marka, bu sezon için 12.000 Euro'nun altındaki yeni modellerle birçok ürün yelpazesi sunuyor . 2 çocuklu bir aile için ideal olan 3 ortamlı (ranza, salon ve makyajlı yatak) karavanlar için çeşitli seçenekler vardır. Geniş alan ve konfora sahip sadece bir çift için versiyonlar da mevcuttur.


Hobby , temsil edilen diğer markalardan biridir ve neredeyse tanıtım gerektirmez. Almanya'da üretildiler, segmentin en iyisi olarak kabul ediliyorlar ve giriş seviyesi versiyonları bile çok çekici ve çekici. Deluxe, Deluxe Edition ve Excellent serileri arasında kesinlikle rahatınız için ilginç bir çözüm bulacaksınız.


Son olarak Eriba . Karavan dünyasında kült kervanlarıyla tanınan bir başka isim de Touring. Bu markada, aerodinamiği artırmak ve seyahat performansını iyileştirmek için kaldırılabilir tavana sahip gerçek seyahat karavanları bulacaksınız. Son zamanlarda Feeling, bu seyahat karavanlarına yeni çözümler getirmek için geldi ve çatıda ilave bir yatağa (kaldırılabilir yatak) izin vererek 3 adet çift kişilik yatak (Feeling 425) olasılığı olan bir seyahat karavanına sahip olmayı mümkün kıldı.

Comments


bottom of page