Karavanda Duş Sistemi Nasıl Olmalıdır ve Nasıl Çalışır?


Karavandan karavana değişir, ancak genellikle küçük bir kazan veya su ısıtıcısı kurulur. Duş almanız için sıcak su sağlamadan önce su ısınır (yaklaşık 10-20 dakika sürer).


Suyun ısınması için gereken süre, karavanınızın boyutuna ve kurulu su ısıtıcısına veya kazana bağlı olarak değişir. Tipik olarak, daha büyük ve daha güçlü ısıtıcılar veya kazanlar daha az zaman alacak ve daha fazla su sağlayacaktır.


Su kullanıldıktan sonra, daha fazla sıcak su elde etmek için tekrar beklemeniz veya ısıtıcıyı doldurmanız gerekecektir. Bazı karavan kullanıcıları için sorun olabilir, bu nedenle hızlı duşlar önemlidir!

Duş, evinizdeki duş gibi çalışır, ancak muhtemelen çok daha küçük olacaktır. Duş, etrafında bir perde bulunan küçük bir kabin veya kare olma eğilimindedir.Karavana bağlı olarak, duş başlığı oldukça küçük olacaktır ancak güçlü bir su patlaması üretmelidir. Yine bu, karavanınıza ve üzerinde herhangi bir iyileştirme yapıp yapmadığınıza bağlıdır. Bazı büyük karavanlarda tam boy duşlar bulunur, ancak bunlar daha pahalı olma eğilimindedir.


Duş evde sizinki gibi çalışacaktır. Duşu açacak, duş sıcaklığını kontrol edecek ve işiniz bittiğinde kapatacaksınız. Birçok karavan kullanıcısı, sıcak suyu korumak için kendilerine sabun veya şampuan sürerken suyu kapatacaktır.

Duşun altında duştan gelen suyu tutan bir gider olacaktır. Karavanınızdaki elektrik kablolarının taşmasını ve potansiyel olarak zarar görmesini önlemek için tahliyenizi düzenli olarak boşaltmanız gerekecektir. Ayrıca, evinizdeki bir duşta olduğu gibi, duşu