top of page

Karavanda Duş Sistemi Nasıl Olmalıdır ve Nasıl Çalışır?


Karavandan karavana değişir, ancak genellikle küçük bir kazan veya su ısıtıcısı kurulur. Duş almanız için sıcak su sağlamadan önce su ısınır (yaklaşık 10-20 dakika sürer).


Suyun ısınması için gereken süre, karavanınızın boyutuna ve kurulu su ısıtıcısına veya kazana bağlı olarak değişir. Tipik olarak, daha büyük ve daha güçlü ısıtıcılar veya kazanlar daha az zaman alacak ve daha fazla su sağlayacaktır.


Su kullanıldıktan sonra, daha fazla sıcak su elde etmek için tekrar beklemeniz veya ısıtıcıyı doldurmanız gerekecektir. Bazı karavan kullanıcıları için sorun olabilir, bu nedenle hızlı duşlar önemlidir!

Duş, evinizdeki duş gibi çalışır, ancak muhtemelen çok daha küçük olacaktır. Duş, etrafında bir perde bulunan küçük bir kabin veya kare olma eğilimindedir.Karavana bağlı olarak, duş başlığı oldukça küçük olacaktır ancak güçlü bir su patlaması üretmelidir. Yine bu, karavanınıza ve üzerinde herhangi bir iyileştirme yapıp yapmadığınıza bağlıdır. Bazı büyük karavanlarda tam boy duşlar bulunur, ancak bunlar daha pahalı olma eğilimindedir.


Duş evde sizinki gibi çalışacaktır. Duşu açacak, duş sıcaklığını kontrol edecek ve işiniz bittiğinde kapatacaksınız. Birçok karavan kullanıcısı, sıcak suyu korumak için kendilerine sabun veya şampuan sürerken suyu kapatacaktır.

Duşun altında duştan gelen suyu tutan bir gider olacaktır. Karavanınızdaki elektrik kablolarının taşmasını ve potansiyel olarak zarar görmesini önlemek için tahliyenizi düzenli olarak boşaltmanız gerekecektir. Ayrıca, evinizdeki bir duşta olduğu gibi, duşunuzu da düzenli olarak temizlemeniz gerekecektir.

Duşun dibinde veya giderde de kullanılan ürünlerden saç ve kalıntı olması muhtemeldir. Kısa saçlı olanlar için bu pek sorun olmamalı, ancak uzun saçlarınız varsa veya duşta tıraş oluyorsanız bu saçların nereye gittiğine dikkat etmeniz ve bazı saç kümelerini çıkarmaya hazır olmanız gerekecek!

Bunları temizlemeli ve daha sonra tıkanmış bir tahliyeyi önlemek için tüyleri çıkarmalısınız.

Karavan duşları iyi mi?

Genel olarak konuşursak, evet, karavan duşları iyidir. Sahip olduğunuz karavana bağlıdır, ancak çoğu kullanıcı ve mal sahibi, duşun gücü karşısında şaşırır.


Genellikle güçlü bir sıcak su patlaması bekleyebilirsiniz, özellikle de bu, vücudunuzu temizlemenize ve saçınızdaki herhangi bir yağ veya ürünü temizlemenize olanak sağlayacak ilk duş ise.Karavan duşlarının dezavantajı, boyutları olma eğilimindedir. Anlaşılır bir şekilde, evdeki duşlardan çok daha küçüktürler ve zaman zaman oldukça sıkışık hissedebilirler. Genellikle banyonuzun küçük bir karesini dolduran veya karavanınızda ayrı bir oda olan küçük bir küp veya perdeli bir duşunuz olacaktır.


Karavanınızdaki duş genellikle iyi bir basınca sahiptir, ancak yine bu, su ısıtıcınızın veya kazanınızın boyutuna göre belirlenir. Bazı duşlar evinizdekiyle aynı boyutta olacak ve harika bir basınç sağlayacakken diğerlerinde olmayabilir.

Daha büyük duşlar alabilirsiniz, ancak genellikle büyük fiyat etiketleri olan daha büyük karavanlarda bulunurlar.
Karavanınızı satın alırken, duşu sormaya ve amacınıza uygun olup olmadığını kontrol etmek için banyoya iyi bir göz atmaya değer. Genellikle hoş bir eklentidir ve bu konuda gerçekçi olmanız şartıyla güzel ve sıcak bir duşun keyfini çıkarabilirsiniz.


Bu duşlar iyidir, ancak genellikle içlerinde çok fazla zaman harcamazsınız. Bunun yerine hızlı olmak ve duşu işlevsel bir seviyede tutmak isteyeceksiniz. Evde olmaya kıyasla sınırlı güç ve suyla uğraşırsınız, yani her zamanki 45 dakikalık duş konserinizi evde bırakmak en iyisidir.İdeal olarak, duşta birkaç dakikadan fazla kalmak istemezsiniz. Karavanınızda ne kadar su olduğuna bağlı olacaktır, ancak burada 5-10 dakikalık hızlı bir duş en iyisidir.

Karavanınızdaki duşa bir kamp alanında veya festivalde yapacağınız gibi davranın. Burası ruhu temizleyen bir duşun ya da bir saatlik şımartmanın yeri değildir.

Bunun yerine, özellikle birkaçınız suyu bekliyorsanız, yıkamak, herhangi bir ürünü durulamak ve çıkmak istiyorsunuz. Şofbeniniz bir karavanda dayandığı sürece duş alabileceksiniz. Karavanınızda ne kadar süre duş alabileceğinizi belirlemenize yardımcı olması için su kapasitenizi belirtmeye değer.

Birden fazla kişinin duş alması gerekiyorsa, diğer kişinin duş alması için yeterli su sağlamak için duşunuzu olabildiğince çabuk yapmalısınız. Mümkün olduğunca fazla su tasarrufu yapabilmek için sabunlarken suyu kapatmaya değer!

Bu sadece gezegen için daha iyi olmakla kalmaz, aynı zamanda sıcak suyunuzu korumanızı ve yalnızca ihtiyaç duyduğunuzda kullanmanızı sağlar.

,

Comments


bottom of page