top of page

Karavan örtüsü alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kampçılar karavanla her yere gidebilirler. Herkesin güvende olduğu bir dinlenme yeri olabilir ve yolculuk için gerekli tüm malzemeleri getirmek de mümkündür. Karavanların iklim değişikliğine karşı savunmasız olduğunu söylemek güvenlidir. Bununla birlikte, ömrünü uzatmak için bir karavan örtüsü satın almak gereklidir. Aracı kirden, güneş ışığından ve hatta olası vandalizmden koruyacaktır. Karavanı kaliteli bir örtü yardımıyla uzun süre garajınızda saklayabilirsiniz.


Pazar, her karavan türü için özel kapsam sunar. Bu yazıda, hangisini alacağınıza karar vermenize yardımcı olacak farklı karavan örtüleri ve bunların faydaları hakkında bilgi edineceksiniz.


Things to consider when buying caravan covers
Things to consider when buying caravan covers

Üç çeşit karavan örtüsü


Karavanlar, doğru kapak tasarımından büyük ölçüde faydalanacaktır. Karavanları depolarken göz önünde bulundurmanız gereken başka faktörler olduğundan, garajınız aracı korumak için yeterli olmayabilir. Bunlar, karavan modelinize uyması gereken doğru malzemeleri ve kapak boyutunu içerir.


Örneğin, karavanlar için tasarlanmış standart örtüler genellikle nefes alır ve tam oturur, bu da minibüsü çizilmelere ve eziklere karşı korumak için hayati önem taşır. Daha sonra, bir tahmin oyunu oynamamak için karavanınız için doğru boyuttaki örtüyü nasıl alacağınızı daha iyi anlayacaksınız.


Aşağıda, aralarından seçim yapabileceğiniz ve sizin için uygun fiyatlı ek karavan örtüleri bulunmaktadır:


Pop-Top Karavan Örtüsü


Bu tip karavan örtüsü kolay erişim için yapılır. Aracın içine bir eşya yerleştirmek, kapağı çıkarmadan zahmetli olabilir, ancak bu açılır kapanır kapaklar için geçerli değildir. Araca bir şey almanız veya bir şey koymanız gerektiğinde açıp kapatabileceğiniz fermuarlarla üretilmiştir .


Ayrıca bu karavan örtüsü aracın içini ve dışını temiz tutmaya yardımcı olur. Dış yüzeyi kirden, iç yüzeyi küf ve küften korur. Güneşe maruz kalma nedeniyle herhangi bir boya hasarı önlenecek ve bu da kapağı harika bir satın alma haline getirecektir.


Karavan kapağı


Karavan , soğuk havalarda fazla dayanamayan bir karavan türüdür. Kalite performansını korumak için depolama sırasında özel bir örtü tipinin kullanılmasını gerektirir. Bu araç metalik yüzeylere sahiptir ve aşırı hava koşulları korozyonu tetikleyebilir, ancak sağ kapak yeterlidir. Pas ve UV ışınlarına karşı hassas olan parçaları yalıtır. Karavan teminatının maliyeti diğer teminat türlerine göre çok daha düşüktür.


Römork kapsamı


Bu kapsam, RV'ler için farklı koruma seviyeleri sunar. Ana amacı, karavanları boyanın kolayca solmasına neden olabilecek UV ışınlarından korumaktır. Çeşitli malzemelerden yapılmıştır ve daha iyi koruma için su geçirmezdir. Kasko fiyatları aracın modeline ve büyüklüğüne göre değişmektedir.


Önemli özellikler


Karavan örtüleri farklı tiplerde olsa da seçim yaparken hangi özelliklere bakılacağını bilmek çok önemlidir. Bunlar şunları içerir:


Maliyet


Daha düşük bir fiyata satılan kasaların çoğu da düşük kaliteli malzemelerden yapılmıştır, ancak hepsi değil. Bazen maliyet kullanılan malzemelere yansır. Satın almaya değer olup olmadığını belirlemek için sorular sorun. Karavanları zararlı koşullardan korumak etkili olacak mı? Bütçenize ve özel ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün seçin.


nefes alabilirlik


Nefes alabilen özelliklere sahip olmayan karavan örtüleri küf oluşumunu tetikleyebilir. Küfün ana nedeni, araçta çok uzun süre kalan nemdir ve bu, depolama sırasında mümkündür. Karavanınızın sağlığını korumak için nefes alabilen malzemeden tasarlanmış bir kılıf arayın.


Su geçirmez


Bu özellik, farklı karavan örtüsü çeşitlerine ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Örneğin, karavan ve karavan gibi belirli araçlar için plastik örtüler iyi bir seçenek değildir. Şiddetli yağmur yağdığında aracın dışında neme neden olabilirler. Dikkate alınması gereken en iyi malzemeler, sert elementlere karşı daha iyi koruma sağlayabilen vinil, naylon ve polietilendir.


risk yok


Bazı karavan sahipleri, aracın yüzeyine ciddi şekilde zarar verebilecek gerçek bir örtü yerine tente kullanma eğilimindedir. Tek çare, hafif ve pürüzsüz malzemelerden yapılmış bir kılıf satın almaktır. Özellikle camlar ve aynalar gibi çizilmeye eğilimli alanlarda kapağı sıkıca yerleştirdiğinizden emin olun.


Kapağın boyutunu ölçmek


Karavanın uzunluğunu ölçerek başlayın. Montaj sürecinde daha hassas olmak için 15 cm'ye kadar eklemek akıllıca bir karardır. Kapağın doğru şekilde oturmasını sağlamak için her karavan boyutunun da kalibre edilmesi gerekir. Ardından, gerektiğinde kolayca ayarlamalar yapmak için karavanınız için rahat bir örtü boyutu elde edin.


Karavan koruma ölçünüzü alırken göz önünde bulundurmanız gereken diğer faktörler arasında pencereler, antenler ve çatı havalandırmaları bulunur.

Karavan örtüleri nereden alınır?


Gerçek şu ki, bugünlerde daha geniş bir pazarda karavan örtüleri satın alabilirsiniz. Belirli karavan modellerine ve boyutlarına en uygun olan bir dizi kaliteli örtü sunarlar. Öncelikle karavanın boyutunu ve konulacak örtünün türünü öğrenmelisiniz. Aracınız için en iyi koruma seviyesini sağlayacak olan belirtilen özellikleri unutmayın. Örtü gibi karavan aksesuarları için ilk kez alışveriş yapıyorsanız, doğru ürünü elle seçmek zor olabilir. Bu nedenle , ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için doğru sigortayı almanıza yardımcı olması için bir karavan koruma uzmanıyla iletişime geçin.

Commentaires


bottom of page