top of page

İzmir'de Karavanla Nereye Gidebilirim?

İzmir, Türkiye'nin en güzel ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. İzmir'in hem tarihi hem de doğal güzellikleri vardır. İzmir'de karavanla gezmek isteyenler için birçok seçenek bulunmaktadır. İşte İzmir'de karavanla gidebileceğiniz bazı yerler:


İzmir'de Karavanla Nereye Gidebilirim?
İzmir'de Karavanla Nereye Gidebilirim?

- Bergama: Bergama, İzmir'in kuzeyinde yer alan ve antik Pergamon kentinin kalıntılarını barındıran bir ilçedir. Bergama'da karavanla konaklamak için Caravan Camping adlı bir kamp alanı bulunmaktadır. Bu kamp alanı, Bergama girişinde, Pergamon müzesine yakın bir konumdadır. Kamp alanında bar, restoran, havuz ve duş gibi imkanlar vardır. Kamp alanının fiyatı kişi başı 17 TL'dir.


- Bademli: Bademli, İzmir'in Dikili ilçesine bağlı bir köydür. Bademli, denize sıfır konumu, temiz plajları ve zeytinlikleri ile ünlüdür. Bademli'de karavanla konaklamak için Cam Camping adlı bir kamp alanı bulunmaktadır. Bu kamp alanı, Bademli merkezine 2 km uzaklıktadır. Kamp alanında elektrik, su, duş ve tuvalet gibi imkanlar vardır. Kamp alanının fiyatı kişi başı 20 TL'dir.


- Ayvalık: Ayvalık, İzmir'in Balıkesir il sınırında yer alan ve Ege Denizi'ne kıyısı olan bir ilçedir. Ayvalık, tarihi evleri, dar sokakları, balık restoranları ve çarşısı ile ünlüdür. Ayvalık'ta karavanla konaklamak için Sefa Çamlık adlı bir kamp alanı bulunmaktadır. Bu kamp alanı, Ayvalık merkezine 5 km uzaklıktadır. Kamp alanında elektrik, su, duş, tuvalet ve market gibi imkanlar vardır. Kamp alanının fiyatı kişi başı 25 TL'dir.


- Burhaniye: Burhaniye, İzmir'in Balıkesir il sınırında yer alan ve Ege Denizi'ne kıyısı olan bir ilçedir. Burhaniye, Ören sahili ile ünlüdür. Burhaniye'de karavanla konaklamak için Altın Camp adlı bir kamp alanı bulunmaktadır. Bu kamp alanı, Ören sahilinin hemen yanındadır. Kamp alanında elektrik, su, duş, tuvalet, restoran ve market gibi imkanlar vardır. Kamp alanının fiyatı kişi başı 30 TL'dir.


İzmir'de karavanla tatil yapmak hem eğlenceli hem de ekonomik bir seçenektir. İstediğiniz yerde durabilir, istediğiniz manzarada uyuyabilir ve istediğiniz zaman hareket edebilirsiniz.Comments


bottom of page