top of page

Dönüşebilirlik

Fikir dünya kadar eskidir: alan sınırlı olduğunda, ortamları "çift yüzlü" hale getirmek stratejiktir . Ardından duş kabinine dönüşen banyolara, yatağa dönüşen masa ve bankolara, değişken hacimli kilitli dolaplara, bisikletlere yer açmak için katlanır yataklara vb.


Dönüşebilirlik
Dönüşebilirlik

Her şeyden önce bir örnek: çift kişilik yatağa dönüşen klasik çift kişilik yemek odası . Birkaç dakika sonra dönüşüm tamamlandı: gündüz masa ve kanepeler, gece şilte. Sadece masayı alçaltın ve iki bankın arasına yerleştirin, koltukları genişletin, şilte oluşturmak için minderleri yeniden konumlandırın, yatağı yapın. 5 dakika ve hazır. Yemek odasını eski haline getirmek için sabahları aynı işlemler. 20 günlük tatiliniz boyunca her akşam ve her sabah bu işlemleri yapar mıydınız? Biri yatak olarak kullandığı için (ikinci bir yemek odası olmadığı sürece) yemek odasının bulunmaması sizi rahatsız eder mi?Yağmur yağdığında veya birisi dinlenmek istediğinde ve bir başkası bilgisayarı kullanmak istediğinde düşünün: Hangi tavizler sizin için kabul edilemez?

Yıllardır 6 metrelik bir minibüste her şeyi değiştiren ve yeniden dönüştüren, çok mutlu ve çok rahat insanlar tanıyorum ama bazı istisnai durumlar dışında bunu duymak istemeyen insanlar da tanıyorum.

Aynı şey bazı banyolarda da oluyor: duş teknesini boşaltmak için döner tuvaletler (duş veya başka bir şey), katlanır lavabolar veya izole bir duş teknesi oluşturmak için döner duvarlar ve armatürleri, aynaları ve armatürleri ıslatmadan duş alın. dolaplar. Bazı durumlarda çözümler gerçekten inandırıcıdır.

Dönüştürülebilirliğin tersi, her şeyin bir yeri olduğu ve onu paylaşmadığı büyük kampçılar tarafından verilir. Ardından koridorun bir tarafında klozet ve lavabo, diğer tarafında duşakabinli banyolar, arkada denizci çift kişilik yataklar, altında gardıroplu ikiz yataklar.

Seçimin her zaman tamamen kişisel olduğu ve dikkate alınan tüm seçimlerin doğru olduğu kabul edildiğinden, ifade edebileceğim şey benim bakış açımdır .

  • Havayı, ışığı ve alanı seviyorum : Çok alçak çatı katlarından, dolaplar ve dolaplar arasına sıkışmış yataklardan, penceresiz geniş alanlardan kaçınıyorum.

  • Yatakları her zaman normal mürettebat için her zaman hazırtutmaya çalışırım, dönüşümlerden kaçınırım. Bunun tek istisnası, indirmesi ve yükseltmesi basit olan, yapılmış durumda kalabilen ve bu nedenle hızlı bir şekilde kullanılabilen açılır yataktır (tipik, ancak karavanlara özgü değildir). Ancak açıkken yemek odasını en azından kısmen serbest bırakmalı ve hücre kapısının kullanımını engellememelidir.

  • Her yatağın yanında bir pencere olmalıdır , yukarı ve yukarı kapılar için genellikle onun üzerinde bulunan lumboz gayet iyi durumdadır.

  • Ayrı duşlu veya duşsuz normal ve kullanışlı banyo

  • Her zaman kullanılabilir yemek odası , diz mesafesi, derin oturma yeri (bağdaş kurarak oturmayı seviyorum) ve erişim kolaylığı

  • Bu özelliklerle (4 kişilik mürettebat) 6.99 ile 7.30 metre arasında karavanlar, üstü kabinli veya karavanlı karavanlarım oldu.

  • İki kişi için bir minibüs de düşünürdüm ama kesinlikle "kısa" değil, doğru alana sahip olmayı seviyorum (daha azdan daha iyi), hava ve ışık, dış boyut ve park yeri konusunda endişelenmiyorum

Comments


bottom of page