top of page

Kamp alanları ve yürüyüş ip uçları.

 1. Yürüyüşe çıkmak için neden kamp alanından yararlanasınız?

 2. Yürüyüş için kamp yerinizin yerini nasıl seçersiniz?

 3. Dağlarda, deniz kenarında veya ormanda kamp yapmak: tatilinizin yerini seçin

 4. Kamp tatillerini ve yürüyüşleri birleştirmek için tavsiyemiz

Kamp tatilleri her zaman özgün ve egzotik tatillerdir. Ama tatil için kamp yaparken ne yapmalı ? Bir şehri, bir bölgeyi keşfetmek, ormanda yürüyüş yapmak veya sıradağlara tırmanmak için kamp alanı en güzel yürüyüşlerinizin başlangıç ​​noktasıdır. Gerçekten de, #kamp alanından doğa yürüyüşü yapmak için nasıl yararlanabileceğinizi ve kamp alanında unutulmaz bir tatil nasıl geçireceğinizi dosyamızda keşfedin . Deniz kenarında, ormanda, #göl veya kasaba yakınında kamp yapmak, yürüyüş yapmak veya bisiklete binmek, unutulmaz bir kamp tatili geçirmenin yolu burada.


Yürüyüşe çıkmak için neden kamp alanından yararlanasınız?

Yürüyüşe çıkmayı planladıysanız, bir bivak kurmayı düşünmüş olabilirsiniz. Benzer şekilde, bir kamp alanında yer ayırttıysanız, günübirlik bir yürüyüşe çıkmayı planlamamış olabilirsiniz. Göreceğiz ki aslında kamp yapmak ve yürüyüş yapmak kesinlikle birbirini tamamlayan şeyler.


Kamp ve yürüyüşün ortak noktası nedir?

Kamp, doğaya yakın, samimi bir konaklama şeklidir. Bir mobil evde, bir çadırda veya bir dağ evinde kendinizi bir ormanın ortasında, bir gölün kenarında veya bir şaraphanenin yakınında bulmanız mümkündür. Doğa yürüyüşleri çoğu zaman doğada gerçekleşen bir aktivitedir. Bununla birlikte, bir şehirde onun mirasını keşfetmek için yürümekten oluşan mutfak yürüyüşleri veya şehir yürüyüşleri vardır. Doğa ve tatil söz konusu olduğunda, yürüyüş ve kampçılık tamamen bağlantılıdır. Kamp konaklamalarının yürüyüşçüler tarafından sıklıkla tercih edilmesinin nedeni budur.


Farklı yürüyüş türleri

 • bisiklet sürmek;

 • spor meraklıları için yürüyüş;

 • çocuklarla yürüyüş;

 • mutfak yürüyüşü;

 • vb.

Tüm bu yürüyüşler, GR, uzun mesafe yürüyüş parkurları veya diğer işaretli yol türlerini izleyerek aile veya arkadaşlarla yapılır. Karlı bir dağa tırmanmak gibi spor yapmanıza izin veren, aynı zamanda bir milli parkın veya bir sahil şeridinin keşfi gibi turizmin de yapılmasına izin veren herkesin erişebileceği bir aktivitedir .


Kamp ve yürüyüş birbirini nasıl tamamlar?

Kamp alanından farklı olarak, kamp alanı, bir geziden sonra çok değerli olduğunu kanıtlayan birçok olanak sunar:

 • tuvaletler ; _

 • bir su kaynağı;

 • güvenli bir konum.

Sırt çantanız ile beş saat yürüdükten sonra dinlenmeyi ve eşyalarınızı bir kenara koymayı seveceksiniz. Ayrıca yıkamanız gerekiyorsa kamp alanlarının özel alanlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca kamp alanlarının yöneticileri, yürüyüşe çıkmadan önce size tavsiyelerde bulunmak için hizmetinizdedir. Son olarak kamp alanına geldiğinizde yürüyüş , ata binme veya bisiklete binme imkanınız var . Ancak bunun için kamp alanınız için doğru yeri seçerek başlamalısınız.


Yürüyüş için kamp yerinizin yerini nasıl seçersiniz?

Yürüyüş yapmak için kamp alanından yararlanmak isteyen bir soruyu yanıtlamanızı gerektirecek: Konaklamanızı nasıl planlıyorsunuz? Gerçekten de kamp gezileriniz için iki seçeneğiniz var:

 • Sabit konaklama çevresinde yürüyüş yapın.

 • Yürüyüşünüz sırasında konaklama değiştirin.

En iyi seçimi yapabilmeniz için her iki olasılığı da incelemenizi öneririz.


Gezici bir yürüyüş için her gece kamp alanlarını değiştirin

Gezici yürüyüşler için her gece kamp alanlarını değiştirmeniz gerekecektir. Bu tür bir konaklama, özellikle çocuklarla seyahat ediyorsanız harika bir organizasyon gerektirir. Ayrılmadan önce, tüm gecelerinizi farklı kamp alanlarında rezerve etmeniz gerekecektir. Bu sizi her gün nerede uyuyabileceğinizi merak etmekten kurtaracaktır. Ayrıca gecelerinizi rezerve etmeniz, günlerinizin organizasyonunun yanı sıra beklenen yürüyüş zamanını da kolaylaştıracaktır. Bu formülün avantajları çoktur:

 • İster çadır ister dağ evi seçmiş olun, her gece konum değiştirin.

 • Her kamp alanında yeni insanlarla tanışın.

 • Her gün yeni kamp alanları ve yeni manzaralar keşfedin.


Yürüyüş için sabit kamp yeri seçimi

Tatiliniz boyunca seyahat etmek istemiyorsanız, tüm geceleriniz için tek bir kamp yeri seçme seçeneğiniz var. Ardından, bir hafta veya birkaç gün kalacağınız bir mobil ev veya dağ evi rezervasyonu yapabilirsiniz. Bu kamp alanından bir gün veya birkaç saat yürüyüşe çıkacaksınız. Tatiliniz sırasında yürüyüş yapmanıza izin veren birçok kamp alanı vardır. Bunlar, doğanın kalbinde veya bir milli parkın yakınında konaklama birimleridir.tuvaletler, çocuklar için aktiviteler veya küçük marketler gibi saatlerce yürüdükten sonra size kayda değer bir rahatlık sağlar. Çadırı tercih ettiyseniz, uzun bir yürüyüş gününden sonra yorucu olabilen bir işlem olan çadırı kurma ve indirme adımından kurtulmuş olursunuz.


Dağlarda, deniz kenarında veya ormanda kamp yapmak: tatilinizin yerini seçin

Deniz kenarında veya dağlarda bir kamp alanında kalmak, aynı tür yürüyüşlere erişmenizi sağlamaz. Gerçekten de dağda kamp yapmak daha fazla bilgi ve ekipman gerektirirken, deniz kenarında kamp yapmak ise sahilde, deniz kenarında, yürüyerek veya at sırtında yürüyüş yapmanızı sağlayacaktır. Yapmak istediğiniz yürüyüşlere göre kamp alanınızı nasıl seçeceğinizi öğrenin .


Ormanda yürüyüşler için kamp

Ormanda yürüyüşler özellikle yaz aylarında oldukça popülerdir. Çocuklar doğayı keşfederken yürüyüşçüler çalıların tazeliğinden yararlanır . Ormana yakın bir kamp alanında konaklayarak, kamp alanı konforunun tadını çıkarırken, orman patikalarında yürüyerek veya bisikletle birçok gezi düzenleyebilirsiniz .


Dağ yürüyüşleri için kamp

GR olarak da adlandırılan uzun mesafe yürüyüş parkurları, doğa severler tarafından iyi bilinir. Karla kaplı tepelerin veya vahşi ovaların harika manzarasını sunarlar. Kamp alanının sıhhi tesislerinde duş aldıktan sonra, yıldızların altında güzel bir akşam ve rahat bir yatakta güzel bir uyku çekmeden önce barbeküde ızgara sebzeler yiyebilirsiniz.


Su kenarında yürüyüşler için kamp alanı

Suyun yakınlığı yaz tatillerinde çok değerlidir. Kamp alanlarında genellikle yüzme havuzları veya diğer su oyunları varsa, tatilciler deniz kenarında yürüyüşe çıkmayı severler . Örneğin sahil, büyük mavinin nefes kesen manzarasını sunarken, çok iyi işaretlenmiş patikalar, hala korunmuş bir doğayı keşfetmenizi sağlar. Konaklamanız için, doğa tutkunları için yadsınamaz avantajları olan bir göl kenarında kamp alanı da seçebilirsiniz :

 • Gölün suyunda serinleyin.

 • Yürüyüş parkurlarında yürüyün.

 • Yerel fauna ve florayı keşfedin.

Bir bölgenin kalbinde doğa yürüyüşleri için kamp

Bir müzeyi ziyaret etmek veya bir gölün etrafında yürüyüş yapmak için uzun mesafeler kat etmeniz gerekmeyecek. Gerçekten de kamp alanı, kaçırılmayacak turistik yerlerin ortasında ideal bir konuma sahiptir.. Son olarak, mutfak yürüyüşü yemek pişirme ve gastronomi sevenler için ayrılmıştır. Örneğin, bir gezi ve yıldızlı bir restoranda yemek yedikten sonra, yürüyüşçüler kamp alanında buluşur ve dinlenmek için su alanından veya sağlıklı yaşam alanından yararlanır.


Kamp tatillerini ve yürüyüşleri birleştirmek için tavsiyemiz

Kamp yapmak ve yürüyüş yapmak mükemmel bir şekilde bir araya geliyorsa, herhangi bir hayal kırıklığını önlemek için izlenmesi gereken birkaç ipucu var.


Kamp tatilinizi ayırtın

Çift olarak, arkadaşlarınızla veya çocuklu olarak kamp tatilinizi rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Gecelerinizi kamp alanında rezerve etmeniz size şunları sağlayacaktır:

Gerçekten de, birkaç ay önceden rezervasyon yaptırarak, kamp alanındaki konaklamanızın fiyatındaki indirimlerden yararlanabilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte giderseniz, her gece için stresli kalacak yer arama derdinden kurtulursunuz. Aksine, kamp alanınızdaki çocuk kulübü, su alanı veya tuvaletler gibi olanaklardan yararlanmak için günün sonunda nereye gideceğinizi tam olarak bileceksiniz. Kamp alanındaki konaklamanızı rezerve etmek için, rezervasyon dosyanızı geri göndermeden önce , genellikle bir yıldız sistemi kullanılarak sınıflandırılan tatilcilerin görüşlerine başvurun .


Kamp alanlarının sunduğu aktiviteleri keşfedin

Doğa yürüyüşü yapmayı planlamış olsanız bile, kalacağınız kampın olanaklarını bilmek ilgi çekicidir. Bu tesisler tatil yerinizi seçmenizde size rehberlik edebilir:

 • su parkı ;

 • çocuk kulübü;

 • bisiklet kiralama ;

 • fitness odası ;

 • cani-duş;

 • güzellik Merkezi;

 • buhar odası ve sauna;

 • petank;

 • vb.

Kamp köyü, çocuklu tatiller için idealdir çünkü yürüyüşle geçen bir günün ardından çocuğunuz yüzme havuzunda serinlemenin veya dev kaydıraklardan aşağı inmenin keyfine varacaktır.

Kamp ve yürüyüş çantanızı iyi hazırlayın

Çanta, yürüyüş için olduğu kadar kamp için de vazgeçilmez bir unsurdur. İşte ortaya çıkabilecek farklı durumlar:

 • Aynı kamp alanında tam bir hafta kalırsanız, eşyalarınızı dağ evinize veya seyyar evinize bırakabilirsiniz. Bu, yürüyüşler sırasında çantanızın ağırlığını önemli ölçüde hafifletecek ve konaklamanızı organize etmeyi de kolaylaştıracaktır.

 • Aksine, her gün yer değiştirirseniz, dağ evinde veya karavanda yatmıyorsanız , çadır dahil tüm eşyalarınızı çantanızda taşımak zorunda kalacaksınız . Çadırınız hafif ve işlevsel olsa bile gezilerinizde yanınızda taşımanız gerekecektir.


Kamp alanları ve yürüyüş ip uçları.
Kamp alanları ve yürüyüş ip uçları.

Comentarios


bottom of page