Yalnız Seyahat: Yalnız Bir Seyahat Nasıl Organize Edilir ve Tatilin Tadı Nasıl Çıkar?


Tatil planlarınız sevdiklerinizden farklı olabilir, ancak bu, kendinizi bir seyahatten mahrum bırakmanız için bir neden değildir.

Yalnız seyahat, başka bir kültüre ve kendinizle olan ilişkilere yeni bir bakış açısı düzeyidir. Yalnız seyahat ederken daha fazla karar almanız gerekebilir ancak taviz vermeye gerek yoktur: Kendinizden başka kimseyle hiçbir şeyi koordine etmeniz gerekmeyecek. Yalnız seyahatlerin neden ilginç olduğunu ve size özgürlük hissi verecek yalnız bir tatilin nasıl organize edileceğini deneyimlerimizi paylaşıyoruz. Yalnız seyahat etmeyle ilgili temel soruların yanıtları:

  • Neden yalnız seyahate çıkılır?

  • Yalnız seyahat ederken karşılaşılan zorluklar nelerdir?

  • Yalnız seyahat ederken nasıl sıkılmazsınız?

  • Güvenli bir yalnız seyahat planlarken nelere dikkat edilmelidir?

  • Yalnız seyahat etmek nerede güvenlidir?

Yalnız seyahat neden ilginç? Yalnız bir gezi, kendinizi ve dünyayı yeniden tanımak için bir fırsattır.

  • Tam hareket özgürlüğü. Erken yat ama aniden fikrini değiştir ve bir partiye git. Bütün günü sahilde geçirin ya da aynı resmi görmek için başka bir şehirde bir müzeye gidin. Kendiliğinden bir sörf dersine kaydolun, güzel bir işaretle bir kafe seçin, tek bir manzara görmeyin, ancak bir düzine kitap okuyun - kuralları yalnızca siz belirlersiniz (veya iptal edersiniz!).

  • Yerel hayatı algılama. Tek bir yolculuk odak getiriyor gibi görünüyor: renkler daha parlak hale geliyor ve izlenimler daha zengin hale geliyor. Tek başımıza etrafımızda olup bitenlere kafa yorarız ve tuhaf hazinelerle geri döneriz.

  • Yeni insanlarla tanışmak. Yalnız bir yolculukta, izlenimleri her an paylaşacak kimse yoktur - ancak başkalarıyla diyaloğa girmek çok daha kolaydır. Ve ülkeyi insanlar aracılığıyla tanımanın sevincini keşfedin. Hintli kayıkçının yerel mitolojiyi çok iyi bildiği, küçük bir Himalaya köyündeki bir kafenin şefinin Avustralya'da eğitim gördüğü ve 87 yaşında gönüllü olmak için İngiltere'de sakin bir hayat bırakabileceğiniz ortaya çıkabilir.

  • Kendini tanımak. Siz kendinizin en iyi ve en güvenilir arkadaşısınız. Ve eğer bilmiyorsanız, bunun nedeni henüz yalnız bir seyahate çıkmamış olmanızdır.

  • Daha fazla konut maliyeti. Bir şirkette seyahat etmek genellikle yalnız seyahat etmekten daha karlıdır - özellikle konu ev , araba kiralama veya taksi kiralamak olduğunda. Mümkünse önceden bir oda ayırtın ve aktif iletişimden çekinmiyorsanız hostellere yakından bakın. Yalnız seyahat edenler için birçok ülkede sadece kadınlar