top of page

Stepne

Yine homologasyon nedenleriyle, her şeyden önce 35 quintal onaylı araca atıfta bulunarak, karavan üreticileri araçları genellikle rezil lastik "tamir kiti" ile donatırlar. Bunu gerçekten kullanan oldu mu bilmiyorum ama beni dinleyin: iyi bir delik açtıktan sonra size devam etme şansı vermiyor.


Stepne
Stepne

Her şeyden önce, sigortayı yaptırdığınızda, sağlanan yol yardımının (kesinlikle gerekli) lastik ihbarını da içerdiğinden emin olun , bu genellikle böyledir, ancak kontrol etmek daha iyidir. Bazen ikamet belediyesinde yapılıyorsa sondaj çağrısı dahil olmuyor, dikkat!


O halde , uzanma ve uzatma için uygun bir kriko (hidrolik şişe tipinde) ve doğru uzunlukta çapraz anahtarlar olan gerçek bir stepneye sahip olmak daha iyi olacaktır .


Sorun, stepnenin nereye koyulacağıdır , genellikle sabit kalması için bir tür sepetle zeminin altına yerleştirilir, bu da gerektiğinde çıkarılmasında birçok zorluk yaratan bir çözümdür. Mümkünse, iyi korunan ve kolayca erişilebilen bir garaja koymak daha iyidir . Tüm karavanlarımda her zaman bir stepne bulundurdum (kiti görmek bile istemiyorum) ama onu hep ... yerin altındaki sepette taşıdım.


Açık olacağım, ancak bir delinme durumunda: krikoyla kaldırılmışsa kampçının altına girmeyin ve krikoyla kaldırmadan önce patlak tekerleğin cıvatalarını gevşettiğinizden emin olun . Burada bazı iyi tavsiyeler .bottom of page