top of page

Netsel Marina, Marmaris


Marmaris #Körfezi, dünyanın en büyük doğal koylarından biridir. Alanı 366 kilometrekaredir. #Akdeniz ve #Ege olmak üzere iki denizin birleştiği yerde bulunur. Bu nedenle Marmaris, #Türk yatçılığının merkezi olarak kabul edilir. Bugün Marmaris limanında 640'ı yabancı olmak üzere 3.000'den fazla gemi bulunuyor.


Marmaris'te inşa edilen Netsel Marina, tüm Ege kıyılarındaki en büyük ve en modern marinadır.


Açılıştan kısa bir süre sonra #Netsel #Marina deniz temalı dev bir eğlence ve iş kompleksine dönüştü. İskelenin doğusunda barlar, restoranlar ve dükkanlar ile bazı charter şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır. Eğlence yatları, marina ile şehri birbirine bağlayan ve çeşitli sürelerde (genellikle 1 ila 10 gün arasında) küçük yolculuklara çıkabileceğiniz küçük bir iskeleye demirlenir.


"Marina" müşterilerine çok çeşitli hizmetler sunmaktadır: gemilerin satın alınması ve kiralanması ile onlar için ekipman, yakıt alımı ve doldurulması, rota planlaması, mürettebat alımı. Ayrıca yelkenli bir gemide bağımsız deniz yolculuğuna çıkmadan önce teorik bir eğitim alabilir ve seyir, seyir yönleri, yelkenli gemilerin sınıflandırılması, seyir, deniz trafik kuralları ve güvenliği hakkında bilgi edinebilirsiniz. Uygun sertifika ile standart kaptanlık kursu (teorik 2 hafta sürer; bu tür programları #Marmaris'e hala turist akını olmadığında ilkbahar sonu veya sonbahar başında almak en iyisidir.
Su sporlarını ve Marmaris'i bir tatil beldesi olarak tanıtmak için koyda düzenli olarak çeşitli festivaller ve yarışmalar düzenlenmektedir. Nisan sonu - Mayıs başında, kaptanlar ve mürettebatlar, turistleri tüm sezon boyunca bölgenin en güzel köşelerine taşıyacak olan yatları ve gemileri seçmek için buraya gelirler. Aynı zamanda, Akdeniz'de tekne yarışları yapılır (Rus gemileri ve mürettebatı dahil); Ekim ayının sonunda, Uluslararası Marmaris Yat Yarışları genellikle hafta içi burada yapılır.

Comments


bottom of page