top of page

MOTOKARAVAN HAKKINDA DİPNOTLAR


Karavan, çekme ve motorlu olmak üzere ikiye ayrılır. En çok tercih edilen motorlu karavan hakkında bilmemiz gereken bazı önemli hususlar vardır.

Tavan motorlu karavan için önemli olan unsurlardan biridir.


Sabit tavan; Sabit tavan alçak olması bakımından park etmede kolaylık sağlar. Kapalı garajlarda ve katlı otoparklarda yaşanılacak park sorunlarını engeller. Yükselen tavanla değiştirilebilir bir özelliği vardır.


Yükselen Tavan; Yükselen tavan alan açısından rahatlık sağlar. İçerisinde ayakta kolaylıkla durulabilinir. Köprü ve bariyerlerden geçerken rahatlık sağlar. Tavanın ana malzemesi çok önemlidir. Plastik ısıyla genleşebileceğinden dolayı ahşap ve ya metal tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır.


Yüksek Tavan; Konfor ve lüks istiyorsanız sabit yüksek tavanlı karavanları tercih edebilirsiniz. İçersine yatak koyabilir, duş ihtiyacınız için alan oluşturabilirsiniz.


Kamyonetten oluşturulmuş Karavanlar; Kamyonetten oluşturulmuş karavanlar günlük araba ihtiyacınızı da karşılayabildiği için ikinci bir araç ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

Sabit ya da yükselen tavan seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Aracınızı dizel seçerseniz ekonomik olarakta sizi rahatlatacaktır.


Low Profile; Üst kabine benzer fakat uzantısı şoför bölümünün üst kısmına kadar uzandığı için alan bakımından sizin ihtiyacınızı daha fazla karşılar.


Monteli Sistem; Karavanınıza ekleyeceğiniz ek bölümdür. Takması çıkarması uzun zaman alır fakat karavanınızı istediğinizde normal araç olarak kullanmanızı sağlar.
bottom of page