Marmaris Koyları


Turunç Koyu


Turunç Koyu, #Marmaris şehrinin güneybatısında yer alan muhteşem bir doğa köşesidir. Çam ağaçlarıyla büyümüş tepelerden geçen dolambaçlı bir yol ona yol açar. #Turunç Koyu, temiz kumsallara ve denize sahip olmasının yanı sıra yatlar için gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Turist gemileri ve giysi ve yiyecek getiren ticaret gemileri her gün körfeze demirliyor. Körfezin kıyısında çok sayıda restoran, kafe ve gece kulübü bulunmaktadır. Nisandan ekime kadar körfezde balık sezonu açılır.


Turunç Koyu, açık hava meraklıları için harika bir yer - gerekli ekipmanı kiralayabileceğiniz veya satın alabileceğiniz devasa bir dalış merkezi var. Körfezin sualtı dünyası güzel ve çok yönlüdür. Birçok sualtı mağarası ve kayalık çıkıntılar vardır.


Sahilde voleybol, basketbol, ​​tenis ve motorbotla ilgisi olmayan diğer sporları yapabilirsiniz. Yerel yetkililer, çevre kirliliğini ve aşırı gürültüyü önlemek için onları terk etmeye karar verdi.


Bonjuc Koyu


Bu koy, küçük Chamli köyünden dokuz kilometre uzaklıktadır. İğne yapraklı ormanlarla kaplı kayalık dağlarla çevrili şirin bir koy, plajları rüzgarlardan korur ve sakin ve yalnızlık hissi yaratır. Buradaki su o kadar temiz ve şeffaf ki, kayalık taban birkaç metre derinlikte bile mükemmel bir şekilde görülebiliyor. Plaj ziyaretçileri için gerekli hizmetler sunulmaktadır: #Bonjuc Körfezi'ndeki bu tür eğlence çok popüler olduğu için içecek ve atıştırmalık satışı, birkaç ücretli tuvalet, duş ve tabii ki bir dalış eğitmeninin ücretli hizmetleri. Otel konaklama fiyatları nispeten düşüktür, ancak üç yıldızlı oteller şeklinde en ekonomik seçeneği seçerken, birçok turist kararsızlığa dikkat çektiğinden, sıcak su temininin istikrarına ve klimaların çalışmasına kesinlikle dikkat etmelisiniz. hizmetin işleyişi.


Pencereden mükemmel manzara, temiz hava ve berrak su ile rahat bir plaj - tam olarak iyi bir tatil için ihtiyacınız olan şey.


Körfez Akvaryumu


Gümbet Koyu'nun yakınında, bir bölgede birleşen küçük koylardan dolayı Akvaryum Koyu vardır. #Akvaryum, iyi bir ince kum ve temiz suya sahiptir.


Bu rahat yerin dezavantajı, erişilemezliğidir. Koya sadece deniz yoluyla kesiciler ve teknelerle ulaşabilirsiniz. Akvaryumdaki deniz suyu, adını haklı çıkaran temiz ve şeffaftır. Alt gör