top of page

Marmaris Koyları


Turunç Koyu


Turunç Koyu, #Marmaris şehrinin güneybatısında yer alan muhteşem bir doğa köşesidir. Çam ağaçlarıyla büyümüş tepelerden geçen dolambaçlı bir yol ona yol açar. #Turunç Koyu, temiz kumsallara ve denize sahip olmasının yanı sıra yatlar için gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Turist gemileri ve giysi ve yiyecek getiren ticaret gemileri her gün körfeze demirliyor. Körfezin kıyısında çok sayıda restoran, kafe ve gece kulübü bulunmaktadır. Nisandan ekime kadar körfezde balık sezonu açılır.


Turunç Koyu, açık hava meraklıları için harika bir yer - gerekli ekipmanı kiralayabileceğiniz veya satın alabileceğiniz devasa bir dalış merkezi var. Körfezin sualtı dünyası güzel ve çok yönlüdür. Birçok sualtı mağarası ve kayalık çıkıntılar vardır.


Sahilde voleybol, basketbol, ​​tenis ve motorbotla ilgisi olmayan diğer sporları yapabilirsiniz. Yerel yetkililer, çevre kirliliğini ve aşırı gürültüyü önlemek için onları terk etmeye karar verdi.


Bonjuc Koyu


Bu koy, küçük Chamli köyünden dokuz kilometre uzaklıktadır. İğne yapraklı ormanlarla kaplı kayalık dağlarla çevrili şirin bir koy, plajları rüzgarlardan korur ve sakin ve yalnızlık hissi yaratır. Buradaki su o kadar temiz ve şeffaf ki, kayalık taban birkaç metre derinlikte bile mükemmel bir şekilde görülebiliyor. Plaj ziyaretçileri için gerekli hizmetler sunulmaktadır: #Bonjuc Körfezi'ndeki bu tür eğlence çok popüler olduğu için içecek ve atıştırmalık satışı, birkaç ücretli tuvalet, duş ve tabii ki bir dalış eğitmeninin ücretli hizmetleri. Otel konaklama fiyatları nispeten düşüktür, ancak üç yıldızlı oteller şeklinde en ekonomik seçeneği seçerken, birçok turist kararsızlığa dikkat çektiğinden, sıcak su temininin istikrarına ve klimaların çalışmasına kesinlikle dikkat etmelisiniz. hizmetin işleyişi.


Pencereden mükemmel manzara, temiz hava ve berrak su ile rahat bir plaj - tam olarak iyi bir tatil için ihtiyacınız olan şey.


Körfez Akvaryumu


Gümbet Koyu'nun yakınında, bir bölgede birleşen küçük koylardan dolayı Akvaryum Koyu vardır. #Akvaryum, iyi bir ince kum ve temiz suya sahiptir.


Bu rahat yerin dezavantajı, erişilemezliğidir. Koya sadece deniz yoluyla kesiciler ve teknelerle ulaşabilirsiniz. Akvaryumdaki deniz suyu, adını haklı çıkaran temiz ve şeffaftır. Alt görüş - 20-30 metre. Gündüzleri buraya turistler getirilir ve bazen gezginler tekne kiralayarak kendileri gelirler. Akşamları ve geceleri Akvaryum Koyu, yatların cenneti oluyor.


Bu bölgenin plajı kumlu sahili ve sakin denizi ile ünlüdür.


İçmeler Koyu


İçmeler Koyu, #Datça Yarımadası'nda yer almaktadır. Çam ağaçlarıyla kaplı tepeler, doğrudan denize akan maden kaynakları ve körfezin derinliklerinde bir adada bulunan eski bir manastırın kalıntıları burayı ünlü kılmış.


İçmeler Koyu'nun plajları bölgenin en iyileri olarak kabul edilmektedir, çok sayıda kulüp ve bar bulunmaktadır. Burası büyük bir yatçılık merkezi olarak kabul edilir. Kyzkumu'nun kumlu şişi, körfezi ikiye bölerek bu bölgeye eşsiz bir lezzet katıyor. Dalgıçlar, yerel su altı mağaralarını keşfedebilir ve Akdeniz'in dibinde bolca korunmuş antik çanak çömlek kalıntılarını görebilir.


Turunç yerleşiminin yakınındaki plaj, suyun saflığı ve müşteri hizmetlerinin kalitesi için bir ödül olan "Mavi Bayrak" aldı.


Körfezin yakınında ticareti denizle bağlantılı insanlar yaşıyor - bunlar denizyıldızı toplayan balıkçılar ve dalgıçlar. Deniz, İçmeler Körfezi'nin manzaralarında geçmişi ve bugünü karmaşık bir şekilde birbirine bağlar.

Comments


bottom of page