top of page

KARAVANLA YAZ KAMPININ OLMAZSA OLMAZLARI


Havaların ısınması ve günlerin uzamasıyla birlikte kim dışarı çıkıp güzel havanın tadını çıkarmak ve tatile gitmek istemez ki? Yaz kamp tatilinizi en güzel şekilde geçirmeniz için size bazı dipnotlar sunuyoruz.

  • İlk yardım çantası getirmeyi unutmayın...

Bir kamp gezisinde ilk yardım çantasına sahip olmak çok önemlidir. Ancak yaz aylarında, doğru bir şekilde doldurabilmeniz ve gerektiğinde malzemeler ekleyebilmeniz için içeriğini kontrol etmek daha da önemlidir.

  • Güneş kremi getirin!

Sivrisinekleri düşünün… Yaz aylarında bu böceklerin yarattığı rahatsızlığı azaltmak için sivrisinek kovucunuzu ve hatta kafanıza bir file almayı unutmayın. Sivrisinek ısırması durumunda ilk yardım çantanızda kaşıntıyı giderecek bir şey bulunmalıdır. Değilse, bazıları ısırığı bir kalıp nemlendirilmemiş sabunla ovmayı önerir.

  • Vahşi doğada kamp yaparken veya yürüyüş yaparken yılan ve örümcek ısırıkları unutulmamalı... Kitinizde basınç sabitleme bandajı bulunmalıdır.


  • Suyun yakınında kamp yapmaya çalışın.

Sıcak bir yaz gününde yüzmekten daha iyi ne olabilir? Suyun yakınında kamp yapmak için çeşitli göletler, göller, denizlerden yararlanın. Her zaman serinlemek ve kendinizi yenilemek için bir şeyiniz olacak.

Ayaklarınızı suya sokmak için deniz kenarında veya bir su noktasının yakınında bir yer seçin .

Comentarios


bottom of page