KARAVANDA SIZMA İLE İLGİLİ DİPNOTLAR
"Seyahat eden iki kez yaşar" diye bir cümle vardır ve bu cümle karavan sevenlerin neden hayattan daha çok keyif aldıklarını açıklar niteliktedir.


Karavan ailenizle daha önce deneyimlemediğiniz bir tecrübe yaşamanızı sağlar. Aile bireylerinin bilmediğiniz farklı yönlerini bu deneyimde keşfedebilir, doğa içerisinde nasıl keyifle tatil yapılabilineceğini öğrenebilirsiniz.


Karavan tatilinde her şeyin yolunda gitmesi çok önemlidir. Kimse tatil planlarının içerisinde dört tekerlikli bir kabus yaşamak istemez. Karavan sistemlerinin kusursuz olması sizin tatilden alacağınız verimle doğrudan orantılıdır.


Karavanda ki en büyük ve çok belirgin olmadığı taktirde gözle göremeyeceğiniz sorunlardan bir tanesi de sızıntı sorunudur. Sızıntı aslında bir tür karavan hastalığıdır. Dışarıda kalan karavan sürekli yağmur, kar ve neme maruz kaldığında içerisine sızan su karavanı yemeye başlar.Sızma sonucu su doğrudan aracın duvarına girer ve zamanla paslanarak alüminyum duvarı bozar.


Karavanda ki sızıntı nasıl belirlenir?


Profesyonel periyodik bir kontrol yaptırmak, karavanı sızıntı olmadan en iyi durumda tutmanıza yardımcı olacaktır. Kontrol, karavanın olası her köşesinde: üstte, altta ve tüm duvarlarında küresel olarak gözlemlenmesini içerir.

Uzman, karavanın kokusundan suyu algılayabilir. Çok kapsamlı ve nüfuz edici aşındırıcı sızıntı, karavanın ahşabını çürütmüş olabilir. Bu nedenle oluşan koku, tipik olarak, canlı hücrenin destek yapısı bozarak dengesini bozar.


Bu seviyedeki sızıntıları tespit etmek için özel cihazlara ihtiyaç yoktur. karavanın her noktasını ve köşesini