KARAVANDA PAHALI ELEKTRONİK TAŞIMA VE KULLANMA REHBERİ


Dizüstü bilgisayarlar ve tabletler günümüzde karavanların vazgeçilmezi haline geldi. Sadece hareket halindeyken çalışanlar değil, aynı zamanda boş zamanlarında fotoğrafları sıralıyorlar veya eve e-posta gönderiyorlar. Ancak bir dizüstü bilgisayarı karavanda şarj etmenin en iyi yolu nedir ve karavanda pahalı elektronikleri nasıl taşırsınız?

Ne yazık ki, her tablet veya dizüstü bilgisayar modeli için kesin talimatlar vermemiz mümkün değil. Bu nedenle, bu makale öncelikle karavanda kendi dizüstü bilgisayarlarımız, tabletlerimiz ve kameralarımızla olan deneyimlerimize dayanmaktadır.

Karavanda neden dizüstü bilgisayarlar veya tabletler?

Elbette, herkesin hareket halindeyken dizüstü bilgisayara veya tablete ihtiyacı yoktur. Günümüzde birçok insan bir akıllı telefonla geçiniyor, ancak bir karavanda elektronik olmadan yapmamak için birçok iyi neden var:

Karavandaki fotoğrafları sıralayın ve düzenleyin

Fotoğraf çekmeyi seven ve belki de iyi bir fotoğraf makinesi kullanan herkes, yolculuk sırasında bol bol fotoğraf toplar. Bizimle, her uzun karavan yolculuğunda birkaç bin fotoğraf. Bunları evde elemek, tasnif etmek ve işlemek orada bekleyen bir sürü iş.

Şahsen ben en azından birkaç günde bir kameranın hafıza kartını boşaltmayı, fotoğrafları bir dizüstü bilgisayara veya tablete aktarmayı ve en azından varsayılan bir sıralama yapmayı tercih ediyorum. Bu, eve döndüğünüzde çok fazla iş tasarrufu sağlar.

Seyahat raporları yazmak / blog yazmak

Blogcu olmanıza gerek yok, birçok karavan gezgini sadece eğlence için veya evde kalanlar için seyahat günlükleri tutuyor ve bugün bu genellikle elektronik olarak yapılıyor. Gerçek bir klavye ve daha büyük bir ekran güzel.


Karavandan hareket halindeyken çalışma;


Seyahat etmek tatil olmak zorunda değildir. Ayrıca hareket halindeyken müşteri projeleri üzerinde çalışıyorum. Bu stresli bir gereklilik değil, kasıtlıdır, çünkü seyahat etmek ve yolda olmak benim için kişisel olarak önemlidir, aynı anda tatil yapmak değil. Göl manzaralı karavanda oturmak ve dizüstü bilgisayarınızla dizlerinizin üzerinde çalışmak çok keyifli. Ofistekinden çok daha iyi.

Ve hareket halindeyken gerçekleştirilen pek çok aktivite için de tabletler ve dizüstü bilgisayarlar gibi uygun iş yardımcılarına ihtiyacınız var.

Yazışmalar / e-postalar;

Bahsedilen faaliyetlerle bağlantılı olarak ve bunlardan bağımsız olarak elektronik iletişim vazgeçilmez hale gelmiştir. Tatildeyken sık sık acil bir e-posta aldım. Akıllı telefonda genellikle karmaşık sorunları yanıtlamak zorunda kalmamak benim için önemlidir.

Sık sık e-posta yazanlar, uygun bir klavyeyi takdir edeceklerdir.

Seyahat araştırması için internette gezinin

Bir sonraki etap varış noktamızı, rotaları ve rotadaki olası durakları çevrimiçi olarak araştırmaktan mutluluk duyuyoruz. Evet, elbette bunu bir akıllı telefonda da yapabilirsiniz, ancak bir dizüstü bilgisayar aynı yapıda bulunan bilgileri (örneğin bir OneNote dosyasında) saklamamıza izin verir.

Karavanda dizüstü bilgisayar mı yoksa tablet mi?

Ultrabook'lar ve tablet klavyeleri sayesinde cihaz kategorileri giderek daha bulanık hale geliyor. Bir karavanda, tablette veya dizüstü bilgisayarda kullanım için daha uygun olan nedir?

Karavanda kişisel olarak hem dizüstü hem de tablet kullanıyorum. Büyük bir ekranın rahat olduğu veya yalnızca bilgi işlem gücüne veya özel programlara ihtiyaç duyduğum etkinlikler için bir Macbook Pro. Ve arkanıza yaslandığınızda yapmayı sevdiğiniz işler için bir iPad Pro ;

  • Tabletler artık çeşitli görevleri iyi bir şekilde yerine getirebiliyor, ancak işletim sistemleri hala sınırlı. Bunun için her yazılımı alamazsınız ve belirli iş akışları zahmetlidir.

  • Dizüstü bilgisayarlar daha fazla güç sunar, ancak daha karmaşık, daha ağır ve daha büyüktür. Fiyatlar açısından bugün büyük bir örtüşme var, bu nedenle mutlaka belirleyici faktör bu değil.

İnternette dizüstü bilgisayarlar ve tabletler ile

Bu günlerde çevrimdışı kullanıma alışkın değilsiniz, tabletinizi veya dizüstü bilgisayarınızı açar açmaz çevrimiçi olmayı umuyorsunuz. Bu, karavanda evdeki WLAN'dan biraz daha az yaygındır. Ancak etrafta dolaşmanın yolları ve araçları var:

  • By telefona "izin Mobil Hotspots " yapı kablosuz ağ trafiği üzerinden süreci. Daha sonra karavanda bir tablet veya dizüstü bilgisayar ile kullanabileceğiniz bir WiFi ağı mevcuttur. AB bölgesinde, veri dolaşım ücretlerinin sona ermesinden bu yana bu uygun bir seçenek olmuştur. Ancak dikkatli olun: Her akıllı telefon aynı anda birden fazla bağlantıya izin vermez. Ayrıca, veri kotanız sınırlıdır.

  • Hücresel yönlendiriciler , akıllı telefondaki bir mobil etkin nokta ile aynı şeyi yapar. Özel bir cihaz bunu akıllı telefondan daha iyi yapabilir. Dezavantaj: Bunun için kendi SIM kartınıza ihtiyacınız var.

  • Birçok tablet “hücresel” seçeneği ile mevcuttur . O zaman kendi SIM kartınız olur ve doğrudan İnternet'e gidebilirsiniz.

  • Ek olarak, mobil evde internet için özel çözümler vardır, örneğin mobil evde ideal alımı sağlamak için mobil evin çatısında bir anten sağlar.

Karavanda dizüstü bilgisayarları ve tabletleri şarj edin

Dizüstü bilgisayarlar ve tabletler büyük pillere sahiptir ve çok az güce ihtiyaç duymazlar. Bu nedenle yaygın bir sorun, cihazların şarj edilmesidir.

Bunun için temel olarak iki yaklaşım vardır:

  • 230V için normal şarj cihazlarının kullanımı

  • Özel 12V şarj cihazlarının kullanımı

230V şarjlı karavanda dizüstü bilgisayarlar

Dizüstü bilgisayarınızı karavanda şarj etmenin ilk seçeneği, 230V için normal şarj cihazınızı kullanmaktır.

Bu yalnızca karavanda mümkündür,