top of page

Karavanda Mikrodalga Kullanımı


Mikrodalga fırınlar birçok karavancı için vazgeçilmez bir ürün haline geldi, ancak aracınıza bir tane takmak istiyorsanız, #karavancılık amaçlarına uygun bir mikrodalga fırın satın almak önemlidir.

Güç tüketimi

Bir mikrodalganın güç derecesi, örn. 600W veya 800W, yalnızca pişirme gücüdür ve mikrodalganın güç girişi gereksiniminin yaklaşık yarısı kadardır - bu nedenle satın almadan önce tam güç tüketimini belirlemek önemlidir.

Ayrıca mikrodalga ilk başladığında daha yüksek bir güç talebi vardır, bu nedenle 5 amperlik bir alan beslemesi yeterli olmaz ve mikrodalga bu değerle sınırlı olan perde çıkışlarında kullanılmamalıdır. Kamp alanlarımızdaki şebeke elektriği hakkında daha fazla bilgi almanız neler bekleyebileceğinizi daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

10 amperlik bir besleme bile yetersiz olabilir, bu nedenle hangi mikrodalga fırının uygun olacağına karar vermeden önce, #mikrodalga ile aynı anda kullanımda olabilecek diğer cihazları ve normalde kullandığınız akım beslemesini akılda tutmak önemlidir.

Birçok kamp alanı tipik olarak 16 amper sunar. Ürünlerini mevcut tedarik için yeterli görüp görmedikleri konusunda tavsiye almak için satın aldığınız yer ile iletişime geçebilirsiniz.

Artık geleneksel şebeke bağlantılarına çevre dostu alternatifler kullanmak giderek daha popüler hale geliyor ve karavan güneş panelleri kurmayı seçerseniz güç tüketiminizi anlamak önemlidir.

Kurulum

Mikrodalgalar, yeterli boşluk/hava sirkülasyonu ve ısıya dayanıklı yüzeyler ile dengeli bir yüzeye yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır. Bir karavanın alan sınırlamalarının hava sirkülasyonu ile ilgili diğer kurulum gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını düşünün ve ayrıca üreticiye ünitenin bir karavanın hareketiyle başa çıkmak için yeterince sağlam olup olmayacağını sorun. Ayrıca bir gezi karavanında kullanılması durumunda garanti koşullarının geçersiz olup olmayacağını da kontrol edin.

Satın almadan önce mikrodalganın ağırlığını kontrol edin ve onu taşımak için yeterli yüke sahip olduğunuzdan emin olun.

Değişken güç ayarlarına sahip mikrodalgalar

Düşük güç ayarlarının tam güç kullanmaktan daha az sorunlu olacağını varsaymak adil görünse de, bunun güç kaynağı sorunlarını her zaman ortadan kaldıracağını %100 güvenle söylemek mümkün değildir. Ancak güç kaynağıyla ilgili sorunlarınız varsa, mikrodalgayı daha düşük ayarda kullanmak yardımcı olabilir.

konumlandırma

Mikrodalga fırın takılı bir motorlu karavan veya karavan satın alırken , yemeğinizi mikrodalga fırına uzanmadan rahatça yerleştirmeniz için çok yükseğe yerleştirilmediğinden ve daha da önemlisi çok sıcak olacağı zaman yerinden çıkarılmadığından emin olun. Sıcak yiyecek veya sıvının döküleceği gibi gerçek bir olasılıkta bulunmaktadır. Bu tavsiye, kendiniz takmayı düşünüyorsanız da geçerlidir.


留言


bottom of page