top of page

Karavanda Kiler Nasıl Hazırlanır?


Hayatın zevkleri arasında hiç şüphesiz yemek de vardır ki, her ne kadar uzaklarda dolaşsanız da ihmal etmenize gerek yoktur. Çoğu karavanda kiler alanı oldukça sınırlıdır, ancak cesaretiniz kırılmamalıdır. Gerekli önlemlerle kilerleri çeşitlilikten vazgeçmeden uzun yolculuklara hazırlayabilirsiniz .


KİLERİN YERİ NASIL SEÇİLİR


Mutfaklar için ayrılan alan, karavanda hayatın en ağır yeri olmasının yanı sıra bir nevi atan kalbidir . Lavabo, fırın ve ocak, buzdolabı, kiler ve ilgili duvar üniteleri aracın dengesini büyük ölçüde etkiler, bu nedenle iyi dengeyi korumak için ağırlığı dağıtmak önemlidir .


Ağırlıkların ve hacimlerin dağılımı sorunu, giderek daha fazla tasarımcı, mimar ve mühendisin ergonomi, konfor ve dengeyi dengelemek için birlikte çalıştığı karavan hazırlık aşamasının merkezinde yer alıyor . Yeterli donanıma sahip olabilmek için mutfak ve kilerin yanı sıra kamp alanına mat, şezlong ve koltuklar, bisikletler, çocuk oyunları ve dört ayaklı arkadaşlar için gerekli olan eşyaların getirilmesi şartlarının olması gerekmektedir.
İzlenecek ilk kural , yağ şişeleri, deterjan paketleri ve çeşitli konserveler gibi en ağır malzemeleri alt kısma yerleştirmektir . Bunu yaparak ağırlık merkezini düşük tutar, hareket sırasında yüksekten düşme tehlikesini ortadan kaldırmanız ve yakıt tüketiminden tasarruf etmeniz avantajıyla .


HANGİ YİYECEKLERİ SEÇMELİ


Kilere yerleştirilecek yiyeceklerin seçimi, mevsim, karavanda kalış süresi, mevcut iç alan ve insanların tercihleri ​​gibi birçok faktöre açıkça bağlıdır. Biraz gıda intoleransınız yoksa, kileri son kullanma tarihi çok uzun olan konserve ürünlerle stoklamak tercih edilir, tek kullanımlık veya küçük boyutlu olsalar bile daha iyidir : Bir karavanın mutfak ekipmanı ile artıkları güvenli bir şekilde yönetmek, diğerlerine kıyasla daha zordur. Sabit sıcaklık ve büyük bir buzdolabı ile ev ortamı.


Ayrıca, gezgin için tipik olan olağan sorunlardan veya başka sorunların, hatta ciddi sorunların başlamasından kaçınmak için mümkün olduğunca dengeli bir diyetle uğraşmak gerekir . Masadaki birkaç pürüz, klasik "hava değişikliği" veya iklim nedeniyle seyahat ederken mide bulantısı sık görülür. Bu nedenle, kadırga yaparken dikkatli seçimlerle kendinizi masada bile nasıl savunacağınızı bilmek, karavandaki deneyiminizden tam anlamıyla keyif almanızı sağlayacaktır.
Düzensiz bir diyetle meydana gelen ilk şeylerden biri tahriş, kaşıntı ve akne gibi cilt bozukluklarının ortaya çıkmasıdır . Bu nedenle yağlı tohumlar (ceviz, çam fıstığı vb.), iyi yağ asitleri bakımından zengin balıklar (somon, uskumru vb.), hatta tütsülenmiş olanlar; Karşı koyamıyorsanız veya kolayca dermatite neden olabilecek düşük sıcaklıklarda seyahat ediyorsanız, ilk yardım çantanıza bir akne kremi ve bir kortizon eklemeyi unutmayın.

Comments


bottom of page