top of page

KARAVANDA HAŞERE PROBLEMİ


Bir karavanda kendinizi böceklerden nasıl koruyabilirsiniz?

Kendinizi karavan içindeki veya çevresindeki böceklerden korumak, temel olarak farklı şekillerde yapılabilir:

  • Kimyasal olarak , örneğin kokuların ve böcek spreylerinin kullanımı yoluyla veya

  • Kan emicileri vücuttan uzak tutarak veya son zamanlarda da fiziksel/mekanik olarak

  • elektriksel olarak , çeşitli cihazlar aracılığıyla

Temel olarak, fiziksel böcek kovucu naziktir ve her durumda sağlığa zararsızdır, ancak her zaman başarılı olmaz. Kimyasal ajanlar zararsızdan zararlıya kadar değişir ve bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır. Elektrikli böcek koruma çözümleri, yalnızca sınırlı ölçüde karavanlar için uygundur.

Karavanda fiziksel böcek kovucu

Sprey ve benzerlerinin içeriği konusunda endişeleriniz varsa veya kokuyu çok sevmiyorsanız, fiziksel/mekanik böcek kovucular kullanabilirsiniz. Kişiye ulaşamayan böcekler de ısıramaz. Böcek ekranları ile kan emicileri yaşam alanından uzak tutmaya çalışıyorsunuz.

Karavan pencereleri için böcek koruması

İçin motorum pencereler , böcek ekranlar zaten olağan koyulaşması mekanizmalarına dahil edilmiştir.

Karavan penceresindeki böcek koruma mekanizması

Bunlar gerekirse pencerenin önüne sürüklenir. Tecrübelerimize göre %100 koruma sağlamazlar; ne yazık ki, en küçükböcekler bazen barları geçerek yolunu bulur. Bununla birlikte, böceklerin yoğun olduğu bölgelerde vazgeçilmezdirler, çünkü onlar olmadan açık pencereler ve bu nedenle karavanda gerekli havalandırma mümkün olmazdı.

Çatı penceresi için böcek koruması

Birleştirilmiş karartma perdeleri ve sineklikli çatı pencereleri için de benzer mekanizmalar vardır. Karartma ve böcek koruması genellikle entegredir ve gerektiğinde kullanılabilir. Kısmi karartma da mümkündür, bu da dışarısı aydınlık olduğunda çok hoş olabilir ve yine de biraz havalandırma olmadan yapmak istemezsiniz.

Karavanda çatı penceresi için karartma / böcek koruma kombinasyonu için

karavanda böcek ekranlarını kendiniz oluşturun

karavanınızı kendiniz genişletirseniz, entegre böcek korumasına sahip bu tür karartma mekanizmalarını satın alabilir ve pencereye kolayca takabilir veya böcek korumasını kendiniz oluşturabilirsiniz. Özellikle kapalı ağlar sivrisineklere karşı etkili koruma sağlar .

Kendi kendine oluşturulan çözümlerin kullanımı bitmiş çözümler kadar kolay olmayabilir, ancak paradan tasarruf eder ve esnek kalırsınız. Onarım durumunda, hızlı ve ucuz bir şekilde yenisini de bulabilirsiniz.

Karavan sürgülü kapıları için böcek koruması

Panelvan sürgülü kapılar için, bu arada, sürgülü kapının tüm genişliği boyunca çekilerek kapatılabilen sineklikler oluşturulmuştur. En azından bir ek ücret karşılığında birçok karavan modeli için mevcutturlar. Biz bu sürgülü kapı ile yeterli havalandırmayı sağlamakla kalmaz, çünkü artık böcek ekrana olmadan yapmak istiyorum, ama aynı zamanda bir görevi gören olmaz gizlilik ekranı .

Minibüsün sürgülü kapısında böcek koruması;

Ancak dikkatli olun: sürgülü kapı çözümleri sağlam değildir . Çoğu zaman, İnternet'te, hareket halindeyken tamir edilmesi genellikle zor olan kırık kayma mekanizmaları hakkında deneyim raporları bulunur. Konstrüksiyonlar telkari olup dikkatli kullanılması gerekir . Burada tekrar tekrar kontrol kolaylığı ve en kötü durumda Teflon sprey (toz çeker, diğer yağlayıcılar gibi) yardımcı olur. Bunu sezonda birkaç kez yapıyoruz. Sinekliği kullanırken sürgülü kapıyı kapatmak da mümkün değildir ve bir girişim arızalara neden olabilir.

Karavanın dışı için böcek kovucu

Elbette, karavanınızdaki sivrisineklerden her zaman saklanamazsınız. Hala kimyaya başvurmak istemiyorsanız, kan emicileri geleneksel şekilde kendi vücudunuzdan uzak tutmayı tekrar deneyebilirsiniz:

  • Uzun kollar ve pantolon paçaları en kötüsünü önler.

  • Çoraplar, taytlar ve sağlam ayakkabılar (sandalet yok) ek engeller oluşturur

Baş ve boyun bölgesini korumak için özel cibinlikler konur . Evet, sizi arıcı gibi gösteriyor ama belki de göl kenarındaki sahada sizi kimse görmez zaten? Tüm bunlar yetmezse tüm vücut için cibinlik çeşitleri bile var.

Karavan önünde rahatsız edilmeden, rahat bir şekilde oturmak için, genellikle otellerde çift kişilik yataklar için sağlanan büyük cibinliklere yaslanabilirsiniz. Bunlar daha sonra bir güneş yelkenine benzer şekilde karavanın önüne kurulabilir bir ağaca asılabilir veya çadır direkleri ile gerdirilebilir.

Elektrikli böcek koruması

Sinekliğin elektrikli versiyonları birçok varyantta mevcuttur. Kokuların trombositlerden, ultrasondan ve yüksek voltaj şebekelerinden buharlaştırılması sadece birkaç seçenek bulunmaktadır.

Ancak mobil evde, bu çözümlerin çoğu yalnızca kıyı gücünün mevcut olduğu kamp alanında mümkündür. (Bir invertörünüz ve yeterli pil kapasiteniz yoksa ).

Kimyasal böcek kovucu

Onları, böcekleri uzak tutmak için trombositler ısıtıldıktan sonra koku salan geleneksel sivrisinek tıkaçlarını kim tanımıyor? Bu arada, tabii ki, 230V besleme olmadan yöneten dış mekan kullanımına uygun varyantlar da mevcuttur .


Dikkat : Yanık olan tüm böcek koruma çeşitleri dış mekanda kullanıma yöneliktir ve karavan içinde kullanılmamalıdır!

Sivrisinek bobinleri yakılır ve koku verir. Kampçının önünde kesinlikle bir seçenek ama dikkatli olun: yangın tehlikesi!

Ürün bulunamadı.

Yanma işlemi sırasında koku salan Citronella mumları nispeten doğaldır ve kamp ile iyi gider . Onlarla olan deneyimlerimiz karışık: bazen yardım ediyorlar, bazen etmiyorlar. Her durumda, kampçının önünde hoş bir atmosfer yaratırlar.

Kokulu yağlar lambalarda yakılabilir ve ayrıca böcekleri uzak tutması gereken bir koku yayabilir.


Klasik bir gaz lambası aynı zamanda böcekleri uzak tutmalıdır (doğru lamba yağıyla daha da fazla) ve aynı zamanda güzel bir ışık yaratır.


Böcek kovucu sprey

Böcek kovucu sprey doğrudan cilde uygulanır ve sivrisinekleri (ve diğer zararlıları) uzak tutması beklenir. Tecrübelerimize göre sivrisinekler ne yazık ki bunu her zaman bilmezler ve çareleri görmezden gelirler. Ayrıca, fonların bileşenleri her zaman zararsız değildir. Özellikle çocuklar, hamile kadınlar ve alerjisi olanlar için dikkatli olunması tavsiye edilir. Böcek kovucu spreylerden kaçınmaya çalışıyoruz ve bunları sadece acil durumlarda kullanıyoruz.

댓글


bottom of page