top of page

KARAVANDA GÜVENLİK


Karavanda güvenlik çok önemli bir noktadır. İçerisinde konakladığınız alanın sizi güvende tutması, sağlığınızı korumada destekleyici ürünler içermesi hayati önem taşımaktadır. Bir dizi güvenlik planlamasıyla kafanız rahat olarak tatilinizi geçirmeniz oldukça mümkündür.

Yangın önlemleri;

Yangın battaniyesi

Kuru toz yangın söndürücü

Aktif duman dedektörü başlıkları altında toplanabilir.

Elektrik sorunları çok risklidir. Elektrik tesisatlarının mutlaka bir uzman tarafından kontrol edilmesi, gerek duyulan elektrik malzemelerinin değiştirilmesi, elektrik kablolarının ve malzemelerinin su ile teması olmaması gerekmektedir.

Gaz önlemleri ise; düzenli havalandırma, gaz ile kullanılan ürünlerin bakımının tam ve düzenli yapılması, aktif karbon monoksit alarmı bulundurmanız ve kullanılmadığında gazın tamamen kapatıldığından emin olunması gerekmektedir.

Karavan park edildikten sonra tekerleklerin altına mutlaka takoz kiti konularak tekerleklerin sabitlenmesi gerekmektedir. Hafif eğilimli arazide geri kaçması veya sarsılması durumunda içeride bulunan malzemelerin zarar görmesi muhtemeldir.

Lastiğin patlama durumunu önceden kestirmeniz mümkün değildir. Eğer telefon çekmeyen, ıssız bir alanda lastiğiniz patlarsa elinizin altında mutlaka lastik değiştirmek için gerekli alet adevatın bulunması gerekmektedir.

Sinek ve böceklere karşı alerjik bir durum yaşamamak için sinek ve böcekleri sizden uzakta tutacak sprey ve kovucu ürünler bulundurmalısınız.

Kazanın nereden geleceği belli olmaz. Kesik ve diğer yaralanmalar için karavan içerisinde mutlaka bir ilk yardım çantası bulundurmanız gerekmektedir.

İlk yardım çantası içerisinde;

1 adet flaster, 2 adet büyük sargı bezi, 3 adet üçgen sargı bezi, 10 adet çengelli iğne, 1 adet paslanmaz makas, 10 adet yara bandı, 2 adet cerrahi eldiven, 1 kutu gaz kompresi, 1 adet antiseptik solüsyon, Suni solunum maskesi, El feneri, Düdük, Yanık örtüsü, Hidrofil pamuk bulundurulması gerekmektedir.

Comments


bottom of page