Karavanda Dijital Karasal Sinyal Nasıl Alınır?


Genellikle kervan severler yeni yolculuk için o kadar heveslidir ki televizyon karşısında normalden çok daha az zaman harcarlar ama dinlenirken haberleri dinlemek veya film izlemek her zaman faydalı ve keyiflidir. Ayrıca yerel kültüre daha fazla girmenin ilginç bir yoludur.


Ayrıca, trafikten haberdar olmak için her zaman yararlı olan radyo istasyonlarını almanızı sağlar. Şimdi karavanda dijital karasal sinyali almak için nelere dikkat etmemiz gerektiğine bakalım.


DİJİTAL KARASAL ALIMI


Karavan, kamp çadırı, karavan veya alp bungalovu pek fark etmez. Temel şey, uygun bir desteğe iyi bir TV anteni kurmaktır .


Anteni mevcut bir yapıya (örneğin çatıya monte edilmiş portbagajın metal çapraz çubuklarına) veya bir direğe (sabitlenebilir, ancak teleskopik) bağlamayı seçebilirsiniz. Daha az tembel olanlar, bir direkle zemine dikilmek veya bir tripod ile yere yerleştirilmek gibi sabit yapılara sabitlenmemiş bir antene de karar verebilir.


MEVCUT TV ANTENİ TÜRLERİ


Anten tipi seçimi aynı zamanda teknik becerilerinize de bağlıdır, çünkü bazıları kullanılacakları yere göre uygun şekilde yönlendirilmelidir. Aslında bu bir dijital sinyaldir, ancak yine de karasaldır ve bu nedenle bölge boyunca dağılmış tekrarlayıcıların konumuyla bağlantılıdır.


Piyasada bulunan tiplere gelince, antenler var:


  • çok yönlü: yönlendirilmeye gerek kalmadan sinyali alırlar;

  • geniş bant antenler: VHF ve UHF'deki tüm kanalları alırlar ;

  • seçici antenler: sadece bir bandın (VHF veya UHF) kanallarını alırlar;