KARAVANDA AĞIRLIKTAN TASARRUF ETMEK


1: Kullanım talimatlarını elektronik olarak kullanın.

  • Üreticide cihaz türünüzü arayın ve ilgili belgeyi kaydedin . Bunu yerel olarak dizüstü bilgisayarınızda veya bulutta yapabilirsiniz. Basılı talimatları kaybetmezsiniz, ancak evde bırakabilirsiniz.

  • Ne yazık ki, tüm üreticiler bir indirme seçeneği sunmuyor. Elektronik versiyonun bulunamadığı bu talimatları taramanız yeterlidir. Tek ihtiyacınız olan, Google Drive uygulamasına sahip bir akıllı telefon.

Üretici kılavuzlarını aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz:

  • Truma çalıştırma talimatları

  • Ev içi talimatlar

  • Thetford'da indirme sayfası yoktur, bunun yerine kullanım talimatları doğrudan ilgili ürün sayfasında bulunabilir .

  • Alde kılavuzları

Talimatları Dropbox'ta ayrı bir klasöre kaydediyoruz. Daha sonra bu Dropbox klasörünü en az iki cihazda "çevrimdışı kullanılabilir" olarak işaretleriz. Hareket halindeyken talimatlarımıza erişmek için internet erişimine ihtiyacımız yok ve bir cihaza bağımlı değiliz.

Ağırlık tasarrufu: 2kg.

# 2: Basılı kitap ve dergiler yerine e-kitaplar

Kitaplar ve basılı dergiler çok ağırdır. Hemen hemen her dergiye elektronik olarak abone olunabilir ve bir tablet veya e-kitap okuyucuda okunabilir.

Tek bir kağıt ciltsiz kitap yaklaşık 400 gram ağırlığındadır, bir Kindle deri kapak dahil 350g ile bunun altını çizer ve bir aylık bir yolculuk için yeterli literatürü tutar. Hatta 3g versiyonuyla hareket halindeyken yeni kitaplar satın alabilirsiniz. Bir kez alıştığınızda, basılı bir kitabı kaçırmazsınız çünkü içerik ve okuma deneyimi sonuçta aynı kalır.

Deneyimlerimize göre, dergiler e-kitap okuyucularda daha az iyi çalışır çünkü grafik tasarıma daha fazla önem verirler ve e-kitap okuyucular teknolojileri nedeniyle metin için optimize edilmiştir. Bir tabletin avantajlarını gösterdiği yer burasıdır: Modern tabletlerdeki görüntü çok keskindir ve bunun üzerinde bir renk vardır. Ancak gözler, e-kitap okuyucunun ekranlarından daha çabuk yorulur.