KARAVANDA ÇAMAŞIR YIKAMAK


Kamp yaparken kıyafetlerinizi yıkamak ister misiniz? Bir haftalık tatilde buna pek gerek yok. Ancak bir yolculuk üç hafta veya daha uzun sürerse, temiz giysiler kıt olabilir. O zaman karavanda çamaşır yıkamak günün sırasıdır ve burada bunun en iyi nasıl çalıştığını öğrenebilirsiniz.

Çamaşır yıkamak için sabit tesisleri kullanın

Sadece kampçıların çamaşır makinelerine erişimi yoktur, bir çamaşırhaneye uğramak için şehirde kısa bir duraklama yeterlidir.

Kamp alanında çamaşır yıkamak

En basit seçenek, elbette, çamaşır yıkamak için kamp alanının olanaklarını kullanmaktır. Büyük lavabolar işi kolaylaştırır, ancak iyi donanımlı kamp alanlarında çamaşır makineleri de bulunur . O zaman çamaşır yıkamak - biraz sürükleme dışında - evde yıkamaktan pek farklı değildir.

Çamaşırları çamaşırhanede yapın

Kamp alanında durmak istemiyorsanız ve sürekli hareket halindeyseniz, çoğu şehirde çamaşırhane bulacaksınız . Burada bozuk para için çamaşır makinelerini ve kurutma makinelerini kullanabilirsiniz.

Avantaj : Yanınızda herhangi bir mutfak eşyası taşımanıza gerek olmayan konforlu model.

dezavantajları :

  • Park yeri bulma

  • Çamaşırlar otoparktan çamaşırhaneye sürüklenmeli

  • Çamaşırları yerinde kurutmak mümkün değildir, bu nedenle (tam olarak ekolojik olmayan) kurutucunun kullanılması neredeyse zorunludur.

Kendi çamaşırını yap

Medeniyet tesislerine başvurmadan karavanda çamaşır yıkamak biraz daha yaratıcılık gerektiriyor.

Kampçılar için önemli: biyolojik olarak parçalanabilen deterjan

Mobil evlerde biyolojik olarak parçalanabilen deterjanların kullanılması özellikle önemlidir. Sonuçta, suyunuzu nereye boşaltabileceğinizi ve bunun için hangi tesislerin mevcut olduğunu nadiren önceden bilirsiniz.

Deterjanı kendin yap

Paradan tasarruf etmek ve aynı zamanda deterjanda tam olarak hangi bileşenlerin olduğunu bilmek istiyorsanız, kendiniz de yapabilirsiniz .

Çamaşırları karavan lavabosunda yıkayın.

Mutlak bir geçici çözüm olmaktan ziyade, çamaşırların doğrudan karavanda yıkanması önerilmez. Lavabo basitçe için çok küçük olduğu ve bir şey olduğunda giysi yıkama lavabonun yanına damlama eğilimindedir. Yapı neme teşekkür etmez. Ama sadece en sevdiğin gömleği hızlıca yıkamak istiyorsan, tabii ki bu şekilde yapabilirsin.

Karavanın dışındaki bir küvette çamaşır yıkamak

Karavanın önüne bir küvet kurarsanız , suyla doldurursanız ve - eski günlerde olduğu gibi - çamaşırlarınızı orada yıkarsanız çok daha iyi çalışır . Sonuçta, bu, karavandaki karışıklığı önler.

Çamaşırları su geçirmez kutuda otomatik olarak yıkayın