KARAVAN TEMİZLİĞİ; EKSİKSİZ REHBER


Karavanınızı mükemmel durumda tutmak için düzenli olarak bakım ve basit temizlik müdahaleleri yapmak iyi bir uygulamadır, basit kurallara uyarak yeni yolculuklarda bizi takip etmeyecek olan kampçının uzun ömürlü olmasını sağlayabiliriz.

Bu nedenle temizlik sadece estetik bir faktörle bağlantılı değildir, aynı zamanda tüm minibüsler, yarı entegre, karavanlar ve karavanlar için düzenli olarak izlenmesi gereken gerekli bir önlemdir. Tüm atmosferik etkenler üst yapının yaşlanma sürecini hızlandırabilirken, toz veya yetersiz bakım iç kısımda ciddi hasara neden olabilir.

Ayrıca, karavanınızın bakımı ve temizliği , sağlık durumunu dikkatlice kontrol etmenizi sağlar.


Aslında karavanımızı yıkarken boyanın ne durumda olduğunu, contaların hala elastik olup olmadığını veya vida ve cıvataların sıkılmasının gerekip gerekmediğini anlarız. Ve yine, lombozların veya bacaların sızdırmazlığı iyi durumdaysa veya pas metal aksamları etkilemeye başladıysa.

İçeride, bir mobilya parçasının yapıştırılması veya bir menteşenin sıkılması gerektiğinde, su sızmasının ilk belirtilerini görebiliriz.

Kamp aracının dışı nasıl temizlenir

Tabii zamanı müsait ve amaca uygun donanımlı bir mekana sahip olmak , kapıları, pencereleri ve lombozları kapattıktan sonra, suyla seyreltilmiş araba şampuanı dış yıkama için uygun olacaktır. Boyut göz önüne alındığında, kendinizi bir katlanır merdiven ve bir sert fırça ile donatmak daha iyidir : su için kullanılan kauçuk hortuma bağlanacak yerleşik bir su jeti olan mükemmel olanlar. İşte önerilen bazı aksesuarlar. Dikkat: Dumanla doymuş suyun dışarı akışı nedeniyle duvarlarda siyah damlamalar varsa, çizgileri ve lekeleri inatçı kirler için birçok yağ gidericiden biriyle işlemden geçirmeniz veya kampçıların ve karavanların duvarları için özel bir tane kullanmanız önerilir.

Gövde ve contalar arasına girebilecek ve kampçı birkaç yaşındaysa daha da kötüsü, çok güçlü bir su jeti kullanmamaya dikkat edin ; karavan.

Karavanı hafif eğimli olarak park etmek , suyun akışını ve kurumasını kolaylaştıracaktır. Karoseri cilalamak istiyorsanız , araba cilaları GRP duvarlar için bile mükemmeldir. Daha titiz olanlar için bir ipucu, aynı zamanda kampçılar için de mükemmel olan fiberglas tekneleri cilalamak ve korumak için özel ürünler var. Pencere contaları, silikon gres veya Vazelin gibi kauçuk parçaların çatlamasını ve sertleşmesini önlemek için uygundur.

Plastik parçalar, düşük kaplamalar veya tamponlar için, her türlü opaklığı koruyan ve ortadan kaldıran özel ürünler piyasada mevcuttur. Pleksiglas camları temizlemek için mutlaka alkol, tiner veya asetondan uzak durmalı ve su ve şampuanla yıkandıktan sonra nemli bir bez veya deri ile