top of page

KARAVAN TELEVİZYONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER


Karavanla seyahat ederken dış dünyada neler olduğunu bilmek, sevilen programları takibe devam etmek mümkündür. Özellikle sevdiği dizinin yeni bölümünü heyecanla bekleyenler için oldukça önemli bir unsurdur.

Uydu yayını, anten ve dijital sabit disk televizyon programlarını evdeki gibi net görüntü ve ses kalitesiyle izlemeye olanak sunmaktadır.

Peki karavanda ne tür televizyonlar kullanılabilinir?

Karasal Dijital Televizyon bu seçeneklerin arasındadır. Uygun tutarda dijital televizyon arayanlar için anten bağlantısı ile istenilen verim alınabilinir. Fazla kanal ve radyo istasyonu seçeneği ile en çok tercih edilen karavan televizyonu olarak bilinir.

Dijital televizyon sinyallerini almanın en iyi yolu çok yönlü anten kullanmaktır. Anteni olabildiğince yükseğe montalamak gerekmektedir. Yayının anten yoluyla alınması için bir DVB-T alıcısı veya set üstü kutusu gereklidir. Karasal kurulumla bir uydu alıcısını kullanmak mümkün değildir. Analog bir televizyon gibi, kullanıldığı yer her değiştiğinde dijital alıcının yeniden ayarlanması gerekmektedir. Kısa zamanda kolayca halledilebilinecek bir işlemdir.Dahili DVB-T alıcıları ile giderek daha fazla televizyon üretilmektedir ve bu da harici bir set üstü kutu ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

Uydu dijital televizyon ise ikinci seçenektir.

Uydu yoluyla dijital televizyon almanın, karasal yayın alımına göre bazı önemli avantajları vardır. Karasal televizyon sinyallerinin zayıf olduğu yerlerde uydu en iyi seçimdir.

Çanak anten seçiminde ise ;

Portatif, manuel tabaklar işinizi görecek fonsiyondadır. Taşınabilir sistemler en ucuz tiptir ve kullanılmadığında kolayca saklanabilecek kadar küçüktür. Bir tripoda veya bir direğe kurulabilir veya bir masaya hatta yere yerleştirilebilirler. Tabaklar 30cm - 100cm çapları arasındadır. Standart yerli uydu çanakları kullanılabilir ancak boyutları, ağırlıkları ve tasarımları kullanımı ve saklamayı zorlaştırabilir.


Comentários


bottom of page