Karavan Park Ayakları. Destek Yüzeyini Arttırmanın Önemi


Karavan park ayakları , adından da anlaşılacağı gibi, karavanınızın dinlenme süresi boyunca destek sağlama, lastiklere etki eden ağırlığı azaltma ve park etme sırasında stabiliteyi artırma işlevine sahiptir.

Not: Karavanımızı dengelemek için park ayaklarının kullanılmaması gerektiğini unutmamalıyız, bunun için takozlar var! Örneğin karavanımızın tekerleklerini kaldırarak ayaklara çok fazla kuvvet uygulanması, bu işlem çerçevenin deformasyonuna yol açabileceğinden tavsiye edilmez.

KARAVAN PARK AYAKLARI: DESTEK YÜZEYİNİ ARTIRMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?


Artık karavan park etme ayaklarının rolünü tespit ettiğimize göre, daha yüksek bir destek yüzeyine sahip olmalarının neden önemli olduğunu ayrıntılı olarak görelim .

Kampa gittiğimizde sahada bulunan arazi tipinin her zaman farkında olamayız. Çim dikilmiş sahalar, kum üzerinde sahalar, çakıl üzerinde sahalar bulunan kamp alanları bulabiliriz ve bu nedenle karavanın park ayakları her zaman sabit bir destek yüzeyi sağlamak için yeterli olmayabilir.

Olası bir fırtınayı da düşünün, sahamızın zemini nasıl kuruyacak?!? Karavanımız sabit mi kalacak yoksa sallanacak mı?!?

KARAVAN PARK AYAKLARI: DESTEK YÜZEYİNİ ARTIRMAK İÇİN 3 ÇÖZÜM

Karavan park ayaklarının destek yüzeyini artırmak için çeşitli çözümler vardır , bazıları bunu kendiniz yapar ve diğerleri daha yenilikçidir.

İşte liste:

  • odun parçaları

  • Mobil kırılmaz tabanlar

  • Ayağa sabitlenmiş kırılmaz tabanlar

ODUN PARÇALARI

Ayaklar için destek yüzeyi olarak ahşap kalasları kim kullanmamıştır?


Artıları: Tipik neredeyse sıfır rota karavan aksesuarıdır

Eksileri: