top of page

KARAVAN KAMPINDA KATLANABİLİR MOPED KULLANIMI


Karavanla kamp yaparken bir yerlere gidip gelmeniz gerektiğinde bir çok problemle karşılaşabilirsiniz. En başta etrafa dağılmış eşyaları toplamak, karavanın içerisini yola çıkmaya hazır hale getirmek gibi. Geri döndüğünüzde kamp alanında başka karavan bulmanızda mümkün olabilir. Ayrıca etrafı keşfetmek için karavanı kullanmanız pek kolay değildir. Bisiklet kullanmak yorucu gelebilir. Tüm bu sorunların en kolay çözümü karavanınızda bir adet katlanabilir moped bulundurmanız olacaktır.

Moped küçük bir motosiklettir. Diğer adı scooter olarak da bilinmektedir.50 cc ile 125 cc civari bir silindir çapına sahiptir. Moped aslında bisikletin bir üst, motosiklettin bir alt seviyesinde bir araçtır. İki veya dört zamanlı motorla çalışır. Pedal çevirmek zorunda olunmaması, bisiklete göre bir miktar daha hızlı olması, iki kişilik olması ,düşük ağırlıktaki ürünlerin taşınmasını mümkün kılması ve en önemlisi de katlanabilir özelliğinden dolayı karavan içerisinde alan kaplamaması karavan sevenler için oldukça avantajlıdır.

Karavan sevenler arasında hızla yaygınlaşan moped karavan dışında ki hayatınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir araçtır.bottom of page