KARAVAN KAMPINDA ENERJİ YÜKSELTMEK


Kamp yapmayı ve glamping yapmayı seviyoruz ve şimdi bunun zihnimiz, bedenimiz ve ruhumuz için sandığımızdan daha iyi olduğunu, bize birçok fiziksel fayda sağladığını ve sezon boyunca yeniden enerji kazanmamıza yardımcı olduğunu gösteren araştırmalar var.

  • Daha Fazla Doğal Işık Daha İyi Uyku Getirir

Modern hayat pek çok zorluğu beraberinde getirebilir ve çok çalışarak ve oynayarak mumu her iki tarafta da yakmayı sevenler için arada bir mola vermek önemlidir.

Vücut ve doğal ortamı arasındaki başarılı etkileşim, uyku ve ruh hali üzerinde gerçekten olumlu bir etkiye sahip olabilir, bu da pillerimizi yeniden şarj etmemize ve önümüzdeki aylara hazırlanmamıza olanak tanır.

Araştırmalar bize düzenli bir kamp gezisine çıkmanın , maruz kaldığımız doğal ışıkla sirkadiyen ritmimizi dengelememize yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Glamping, aynı zamanda, bir otelin lüks ve konforunu yaşarken, aynı zamanda harika açık havanın sunduğu her şeyin ve doğada olmanın birçok sağlık yararının keyfini çıkarabileceğiniz bir deneyim sağladığı için de harikadır.

  • Fiziksel Olarak Aktif Kalmak Refahımızı Artırır

Dışarıda temiz havada biraz vahşi yaşam terapisinin keyfini çıkarmak, duyularımızı güçlendiriyor gibi görünüyor, bu da kamp sağlığı açısından büyük faydalar sağlayabilir . Yemekler daha lezzetli, hava daha temiz kokuyor ve doğanın sesi daha yüksek.

Bu, refah duygumuz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir ve araştırmalar, morali bozuk olanların %71'inin yeşil alanların mevcudiyeti, ekoterapi ve doğayı bir tonik olarak kullanma yoluyla rahatladığını gösteriyor.

Ek fayda, yürüyüş ve ayakta kürek sörfü (SUP) gibi açık hava etkinliklerine katıldığımızda farkında bile olmadan egzersiz yapmamızdır. Fiziksel aktivitelerdeki artış, ruh halimizi yükseltmeye gerçekten yardımcı olur ve bu, enerji seviyelerimiz üzerinde son derece olumlu bir etkiye sahip olabilir .

  • Yeni Teçhizat ve Araçlar Heyecan Verici!

Bize gerçekten enerji veren başka bir şey de bir sonraki seyahatimiz için araştırma yapmak ve yeni ekipman satın almak. Aslında, kamp alanını tekrar ziyaret etmek için bizi heyecanlandırmak için biraz alışveriş yapmak gibisi yoktur.

Özellikle zorlu zamanlarda dört gözle bekleyeceğim