top of page

KARAVAN KAMPINDA ENERJİ YÜKSELTMEK


Kamp yapmayı ve glamping yapmayı seviyoruz ve şimdi bunun zihnimiz, bedenimiz ve ruhumuz için sandığımızdan daha iyi olduğunu, bize birçok fiziksel fayda sağladığını ve sezon boyunca yeniden enerji kazanmamıza yardımcı olduğunu gösteren araştırmalar var.

  • Daha Fazla Doğal Işık Daha İyi Uyku Getirir

Modern hayat pek çok zorluğu beraberinde getirebilir ve çok çalışarak ve oynayarak mumu her iki tarafta da yakmayı sevenler için arada bir mola vermek önemlidir.

Vücut ve doğal ortamı arasındaki başarılı etkileşim, uyku ve ruh hali üzerinde gerçekten olumlu bir etkiye sahip olabilir, bu da pillerimizi yeniden şarj etmemize ve önümüzdeki aylara hazırlanmamıza olanak tanır.

Araştırmalar bize düzenli bir kamp gezisine çıkmanın , maruz kaldığımız doğal ışıkla sirkadiyen ritmimizi dengelememize yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Glamping, aynı zamanda, bir otelin lüks ve konforunu yaşarken, aynı zamanda harika açık havanın sunduğu her şeyin ve doğada olmanın birçok sağlık yararının keyfini çıkarabileceğiniz bir deneyim sağladığı için de harikadır.

  • Fiziksel Olarak Aktif Kalmak Refahımızı Artırır

Dışarıda temiz havada biraz vahşi yaşam terapisinin keyfini çıkarmak, duyularımızı güçlendiriyor gibi görünüyor, bu da kamp sağlığı açısından büyük faydalar sağlayabilir . Yemekler daha lezzetli, hava daha temiz kokuyor ve doğanın sesi daha yüksek.

Bu, refah duygumuz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir ve araştırmalar, morali bozuk olanların %71'inin yeşil alanların mevcudiyeti, ekoterapi ve doğayı bir tonik olarak kullanma yoluyla rahatladığını gösteriyor.

Ek fayda, yürüyüş ve ayakta kürek sörfü (SUP) gibi açık hava etkinliklerine katıldığımızda farkında bile olmadan egzersiz yapmamızdır. Fiziksel aktivitelerdeki artış, ruh halimizi yükseltmeye gerçekten yardımcı olur ve bu, enerji seviyelerimiz üzerinde son derece olumlu bir etkiye sahip olabilir .

  • Yeni Teçhizat ve Araçlar Heyecan Verici!

Bize gerçekten enerji veren başka bir şey de bir sonraki seyahatimiz için araştırma yapmak ve yeni ekipman satın almak. Aslında, kamp alanını tekrar ziyaret etmek için bizi heyecanlandırmak için biraz alışveriş yapmak gibisi yoktur.

Özellikle zorlu zamanlarda dört gözle bekleyeceğimiz bir şeye ihtiyacımız olduğu için kamp dünyasında yeni aletler ve kıyafetler talep görüyor. Bu, dışarısı karanlık ve soğuk olsa bile, bir sonraki gezimizi planlamaya başlamak için dinamik araçlar, günlük paketler, yeni çadırlar ve çeşitli kamp malzemeleri için alışverişe çıkabileceğimiz anlamına gelir .

Ayrıca, ısı ve güneş enerjisiyle çalışan teknolojinin gelişmesiyle birlikte, kamp alanında gururla sergileyeceğiniz, dünya dostu bazı kötü aletlere sahip olabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu çalıştırabilen sobalardan solar şarj cihazlarına kadar, arkadaşlarınız ödünç almak için yalvaracaklar, bu günlerde en iyi kampçının bir sonraki büyük trendi bulmaya zaman ayıran olduğu açık. Ofiste birkaç saat geçirmeniz veya karanlık akşamları içeride geçirmeniz kesinlikle yardımcı olacak ve yaklaşan kamp sezonu için canlanmanızı sağlayacaktır.

  • Bir Sonraki Karavan Gezinizi Planlamanın Faydaları

Bu nedenle, kamp yapmadığınız zamanlarda bile, konuşmak, planlamak ve bir sonraki seyahatinizi dört gözle beklemek, gelecekler konusunda sizi heyecanlandırmaya gerçekten yardımcı olabilir.

Bu yüzden arkadaşlarınızla iletişime geçmek için bir dakikanızı ayırın ve harika bir şey planlamaya başlayın.

Σχόλια


bottom of page