top of page

Karavan ile Güneydoğu Anadolu turu


Karavan ile Güneydoğu Anadolu turu
Karavan ile Güneydoğu Anadolu turu

Türkiye'de unutulmaz bir macera mı arıyorsunuz? Güneydoğu Anadolu bölgesinin zengin tarihini, kültürünü ve doğasını keşfetmek mi istiyorsunuz? Öyleyse, bizimle bir karavan turuna katılmayı düşünebilirsiniz!


Karavan turu, yerel halkın otantik yaşamının yanı sıra bölgenin çarpıcı manzaralarını ve tarihi yerlerini deneyimlemenizi sağlayan benzersiz bir seyahat yöntemidir. Tüm lojistik ve güvenlik hususlarıyla ilgilenecek deneyimli rehberler ve sürücüler eşliğinde bir araç konvoyunda seyahat edeceksiniz. Ayrıca farklı geçmişlerden ve ülkelerden gelen diğer gezginlerle etkileşime girme ve yol boyunca hikayelerinizi ve izlenimlerinizi paylaşma fırsatına sahip olacaksınız.


Karavan turlarımız farklı zevklere ve tercihlere uyacak şekilde tasarlanmıştır. İlgi alanlarınıza ve bütçenize bağlı olarak çeşitli rotalar, süreler ve etkinlikler arasından seçim yapabilirsiniz. Turlarımızın bazı önemli noktaları şunlardır:


- Kendine özgü arı kovanı evlerini ve Emevi camisinin kalıntılarını görebileceğiniz Harran antik kentini ziyaret etmek.

- Dünyanın en eski tapınağı olarak kabul edilen ve tarihi MÖ 10.000 yılına kadar uzanan Göbekli Tepe arkeolojik alanını keşfetmek.

- Kommagene Krallığı'ndan kalma devasa tanrı ve kral heykellerine hayran kalacağınız görkemli Nemrut Dağı'na tanıklık etmek.

- Balık tutabileceğiniz, kayıkla gezebileceğiniz veya yüzebileceğiniz Atatürk Baraj Gölü'nün doğal güzelliğinin tadını çıkarmak.

- Sizi geleneksel müzikleri, dansları ve yemekleriyle karşılayacak olan Kürt halkının misafirperverliğini ve mutfağını deneyimlemek.


Karavan turlarımızdan birine katılmakla ilgileniyorsanız, daha fazla bilgi ve rezervasyon için lütfen bizimle iletişime geçin. Bizimle unutulmaz ve keyifli bir zaman geçireceğinizi garanti ediyoruz. Güneydoğu Anadolu'nun gizli mücevherlerini keşfetme şansını kaçırmayın!bottom of page